Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 

A pivarfibrilláció kezelése a legfrissebb irányelvek szerint

Terápiák 2025.06.19.

A legfrissebb ajánlások szerint a pitvarfibrilláció (PF) kezelése akkor a leghatékonyabb, ha nem csak a szívritmust nézik, hanem a teljes embert, a társbetegségeket és az életmódot is figyelembe veszik. Az új irányelvek hangsúlyozzák a betegközpontúságot, az egyéni kockázatok felmérését és a szoros orvos-beteg együttműködést. Külön figyelmet kap a stroke megelőzése, a szövmények elkerülése és az életminőség javítása.

Hőhullám, hidegfront, újra hirtelen felmelegedés: így hat a szívre és a közérzetre

Életmód 2025.06.08.

Hol hűvös, hol forró – nem csoda, ha az ember szervezete nehezen veszi fel a ritmust. Június második hetében gyors váltások jönnek: erős szél, lehűlés, majd pár nap alatt kánikula. Érdemes előre felkészülni, hogy ezek a változások ne borítsák fel a mindennapokat – főleg, ha érzékenyebb az időjárásra.

Mi az a pitvarfibrilláció, és miért fontos időben felismerni?

Betegségek 2025.06.06.

A pitvarfibrilláció (röviden PF) egy gyakori szívritmuszavar, amely során a szív felső üregeiben – az úgynevezett pitvarokban – a szívverés szabálytalanul, rendezetlenül történik. Ez azt jelenti, hogy a szív nem úgy pumpál, ahogy kellene, emiatt a véráramlás is egyenetlenné válik, és megnő a vérrögképződés veszélye. Néha úgy írják le az érintettek, hogy "szívremegés".

Szívelégtelenség: csendes fenyegetés, amit sokan még mindig félvállról vesznek

Betegségek 2025.06.02.

Miért nem „szexi” dolog halogatni a szűréseket? Miért veszélyes a szívelégtelenség, milyen tünetekre érdemes odafigyelni? A Szívvonal legújabb epizódjában Csisztu Zsuzsa műsorvezető Dr. Muk Balázs kardiológussal és Csányi Sándor színművésszel beszélgetett egy olyan témáról, amely mindenkit érint, aki hosszú távon szeretné megőrizni szíve egészségét és életminőségét.

Egy figyelmes szülő akár életet is menthet

Életmód 2025.05.24.

Gyereknap a szív jegyében – Ne csak a mosolyukra, a szívükre is figyeljünk!

Emberközeli kardiológiát! – Prof. Dr. Gellér László a Magyar Kardiológusok Társaságának új elnöke

Betegségek 2025.05.14.

A Magyar Kardiológusok Társasága új Elnöke Prof. Dr. Gellér László, a Semmelweis Egyetem Szív- és Érgyógyászati Klinikájának részlegvezetője. A nemzetközi szinten elismert kardiológus új szemléletet kíván meghonosítani: hozzuk közelebb a tudományt az emberekhez, a gyógyítást a hétköznapokhoz, a kardiológiát az életünkhöz. Mert, bár a magyar szívgyógyászat világszinten kiemelkedő, a szív- és érrendszeri halálozások száma továbbra is aggasztóan magas.

A szívbetegség nem ott kezdődik, ahol gondolnánk: ezért fontos a primer prevenció - Szívvonal podcast

Életmód 2025.05.09.

A legtöbb szív- és érrendszeri betegség megelőzhető lenne – ha időben lépnénk.
Dr. Vértes András kardiológus és Kolbenheyer Zsuzsanna sportvezető a Szívvonal podcastban arról beszélgettek, miért nem szabad csak akkor orvoshoz menni, amikor már baj van.

Szívritmuszavar és sport: Nyilasi Tibor és Gellér László közös üzenete - Szívvonal podcast

Betegségek 2025.05.08.

A sport jót tesz a szívnek – de nem minden esetben véd meg a betegségektől. Nyilasi Tibor válogatott labdarúgó és Prof. Dr. Gellér László kardiológus, a Magyar Kardiológusok Társaságának új elnöke közösen mutatnak rá, miért nem elég a mozgás ahhoz, hogy egészségesnek tudhassuk magunkat. A Szívvonal podcast új epizódja olyan kérdéseket vet fel, amelyek minden aktív emberre vonatkoznak – nem csak a sportolókra.

Tévedés, hogy kardiológiai szűrővizsgálatra csak az időseknek kell menniük - Szívvonal podcast

Betegségek 2025.05.07.

A szív- és érrendszeri betegségek sok esetben előjel nélkül okoznak tragédiát. Dr. Merkely Béla kardiológus professzor és Csonka András színművész közös beszélgetése a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet. Csonka András története – amit a Szívvonal nevű, vadonatúj podcastban elmondott – nagyon személyes, mégis mindannyiunkat érint.

Van kontroll a kezünkben: ha nem fáj, nem látszik, nem veszélyes?

Életmód 2025.05.06.

Sokan csak akkor fordulnak orvoshoz, amikor már baj van. Pedig az időben felfedezett betegségek jó eséllyel megelőzhetők vagy könnyebben kezelhetők. A rendszeres szűrővizsgálat nem luxus, hanem alapvető eszköz az egészség megőrzéséhez – különösen szív- és érrendszeri, valamint anyagcsere-betegségek esetén.