Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
MAGYAR KARDIOLÓGUSOK TÁRSASÁGA
Hungarian Society of Cardiology

Szívünk napja

További cikkeink

Nemzetközi és hazai szinten is vigyáznak a szívünkre

2024.09.12.

A Szí...

A Szív Világnapja: miért fontos megünnepelni a szív egészségét?

2024.09.01.

Szept...

Ilyen volt a Szívünk Napja 2023 - és idén is lesz!

2024.09.01.

A Szí...

Nemzetközi és hazai szinten is vigyáznak a szívünkre

Szívünk napja 2024.09.12.

A Szív Világszövetség (World Heart Federation, WHF) hívta életre a Szív világnapját, 2000-ben. A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet a szív- és érrendszeri betegségekre. Ezek világszerte a vezető halálokok közé tartoznak. A program ösztönzi az embereket az egészséges életmódra, amely csökkenti a kockázati tényezőket. A WHF kampányokkal és rendezvényekkel segít növelni a megelőzés fontosságának tudatosságát és támogatja a szív egészségének megőrzését. A Világszövetség tagja Magyar Kardiológusok Társasága is. Az MKT célja a szív- és érrendszeri betegségek megelőzése, gyógyítása, valamint a szívgyógyászati ismeretek bővítése - ezért rendezik meg idén is a Szívünk napját.

Szívizom perfúziós szcintigráfia: mi is ez és miért fontos?

Terápiák 2024.09.09.

A szívizom perfúziós szcintigráfia egy speciális képalkotó vizsgálat, amely segít megállapítani a szívizom vérellátásának állapotát. 

Élet a bypass műtét után: gyógytorna és felépülés lépésről lépésre

Mozgás 2024.09.06.

Egy korábbi cikk már részletes útmutatást adott a szívinfarktust követő 3 hetes rehabilitáció menetéről és fontosságáról. A kardiológiai rehabilitáció azonban nem csak a sikeresen túlélt szívinfarktus után létfontosságú. Számos más szívsebészeti beavatkozást követően is lehetőség van, és ajánlott részt venni a programban. Lássuk a bypass műtét, angolul coronary artery bypass grafting (CABG) műtét utáni gyógyulás sajátosságait!

A só fontos, a só veszélyes

Táplálkozás 2024.09.04.

A só, más néven nátrium-klorid, alapvető fontosságú az emberi táplálkozásban. Bár szükséges az egészség fenntartásához, túlzott fogyasztása komoly egészségügyi problémákat okozhat.

A Szív Világnapja: miért fontos megünnepelni a szív egészségét?

Szívünk napja 2024.09.01.

Szeptember 29. nem csupán egy nap a naptárban – ez a Szív Világnapja, amely világszerte emberek millióinak figyelmét irányítja a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésére. Ez az alkalom nemcsak az orvosi statisztikákról szól, hanem a tudatosabb, egészségesebb életmódra való törekvésről is. De hogyan kezdődött mindez, és miért lett ennyire népszerű ez a nap? Nézzük meg közelebbről!

Ilyen volt a Szívünk Napja 2023 - és idén is lesz!

Szívünk napja 2024.09.01.

A Szívünk Napja minden évben egyedülálló alkalom arra, hogy egyetlen napon, egyetlen helyen, teljesen ingyenesen megmérjék az érdeklődök koleszterinszintjét, vércukorszintjét, vérnyomását, testsúlyát, kiszámolják a testtömeg-indexüket, ultrahanggal megnézzék, hogy mutatkoznak-e rajtuk perifériás érbetegség jelei.

Szívbetegség és csontritkulás lehet a dohányzás következménye

Életmód 2024.08.29.

A dohányzás egészségkárosító hatásai közé tartoznak a szívbetegségek és csontritkulás. A két betegség összefüggéseiről is érdemes tudnunk.

Hibernált szív

Betegségek 2024.08.27.

Hibernált szívnek is nevezik azt az állapotot, amelyben a szívizom az elégtelen vérellátás, oxigénellátás miatt csökkentett módban működik. Ez a folyamat a szívizom túlélését szolgálja az oxigénhiány alatt. A hibernált szívizom csökkenti saját anyagcseréjét és funkcióit, de a sejtek életben maradnak, így a megfelelő beavatkozás után működésük helyreállhat.

Edgar Allan Poe és a bűntudat meséje: „Az árulkodó szív”

Szórakozás 2024.08.26.

Ez a novella az amerikai irodalom egyik igazi gyöngyszeme, mely az őrület, a bűntudat és a paranoia világába vezet.

Már átlagosan tíz százalékos lépésszámnöveléssel is csökkenthetjük a betegségek kockázatát

Életmód 2024.08.17.

A szív- és érrendszeri, a daganatos betegségek és a demencia kialakulásának kockázatát is jelentősen csökkenti, ha átlagos napi lépésszámunkat akár csak tíz százalékkal növeljük. Mindez további nyereségként az alvásunk minőségére és mentális állapotunkra is pozitív hatást gyakorol a Semmelweis Egyetem szakértője szerint.