Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 

Szex és szívbetegség: fontos kérdések férfiaknak és nőknek egyaránt

Tudomány 2024.10.14.

A rendszeres szex nemcsak az örömökről szól, hanem a szíved egészségéhez is hozzájárulhat – akár annyira, mint a dohányzásról való leszokás vagy az alkohol elhagyása! Férfiaknál az andropauza okozta merevedési zavarok gyakran figyelmeztető jelei lehetnek a szív- és érrendszeri problémáknak, míg a szívbetegséggel élő nők gyakran aggódnak a biztonságos szex miatt. A megoldás? Nyílt beszélgetés az orvossal és a partnerrel, hogy a szexuális élet visszatérhessen, és a szív is biztonságban maradjon.

A cukorbetegség neurológiai szövődményei

Tudomány 2024.10.06.

Az anyagcsere-betegségek (ilyen például a cukorbetegség) alattomosan okozhatnak idegrendszeri problémákat, mint például neuropátiát vagy agyi működési zavarokat. A videó rávilágít arra, milyen fontos a korai diagnózis, hogy időben lehessen kezelni ezeket a szövődményeket és megőrizni az életminőséget.

Mi az, hogy "krónikus szívbetegség"?

Tudomány 2024.08.13.

Egy krónikus betegség diagnózisa számos változást hoz az élet minden területén. Bár ezek a betegségek komoly kihívást jelentenek, megfelelő kezeléssel és támogató környezettel a betegség ellenére is teljes és kielégítő életet lehet élni. Világszerte a krónikus szívbetegségek a vezető halálokok közé tartoznak, és jelentős terhet rónak az egészségügyi rendszerekre.

Az okosórák szerepe a kardiológiai diagnosztikában

Tudomány 2024.07.10.

Az okosórák technológiai fejlődése lehetőséget nyújt a pulzus követésére, és segítséget jelenthet az orvosi diagnosztikában. Dr. Duray Gábor kardiológus szerint egy-egy panasz esetén az okosóra adatai (például pulzusszám és rövid EKG felvételek) értékes információkat szolgáltathatnak az orvosok számára, ami segíthet a pontosabb diagnózis felállításában és a megfelelő kezelés megtervezésében.

A sport még a DNS-ünk genetikai programjánál is erősebb

Tudomány 2024.07.05.

A sportolás fitten tart és csökkenti bizonyos betegségek, például a cukorbetegség és a szívbetegség kockázatát. Azonban sokáig nem volt világos, hogy pontosan hogyan járul hozzá a mozgás az egészségesebb élethez.

A menopauza és a szív-érrendszeri betegségek közötti kapcsolat

Tudomány 2024.02.17.

Hőhullámok és éjszakai izzadás – ezek a menopauza legjellegzetesebb tünetei. Ám történik ezeken kívül valami más is a késő negyvenes, kora ötvenes éveikben járó nők szervezetében, és ez ráadásul olyasmi, amiről jellemzően még csak nem is tudnak: nő a szív- és érrendszeri betegségekre való kockázatuk.

Hirtelen szívhalál elleni eszköz - új fejlesztés a Semmelweis Egyetemen

Tudomány 2024.01.14.

Már a második extravaszkuláris ICD-beültetést végezték el a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán. A hirtelen szívhalál kockázatát jelentősen csökkentő újfajta beültethető defibrillátor kifejlesztésében a klinikának is jelentős szerepe volt.

Tényleg kapcsolat lehet a szívbetegségek és az időjárás között?

Tudomány 2024.01.03.

A cukorbetegek, az 55 évnél idősebbek és a férfiak a legérzékenyebbek a szív- és érrendszeri betegségeket kiváltó légköri jelenségek változásaira a Semmelweis Egyetem friss kutatása szerint. Az éghajlatváltozás kardiovaszkuláris betegségekre gyakorolt hatását több éve vizsgálják az egyetemen, amely egy világszinten újnak számító tudományos diszciplína, a kardiometeorológia kialakulását is inspirálta.

Valóban életmentő lehet, ha az EKG-t mesterséges intelligencia olvassa le?

Tudomány 2023.12.11.

A mesterséges intelligencia (MI) pontosabban ismerheti fel a súlyosan veszélyeztetett páciensek szívvizsgálatából kiolvasható kockázati tényezőket, ami eredményesebb kezeléshez és alacsonyabb halálozási arányhoz vezethet – állítják a kutatók.

Az újraélesztési eljárások története 3. rész

Tudomány 2023.12.08.

Mérgezett levegő, orvosetika, új eszközök és eljárások, párna a has alá, a beteg saját karjával végzett újraélesztés, a nyelv huzigálása - újabb érdekes próbálkozásokról olvashatunk Debrődi Gábortól (OMSZ).