Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
MAGYAR KARDIOLÓGUSOK TÁRSASÁGA
Hungarian Society of Cardiology

Szívünk napja

További cikkeink

Jelenleg nincs a témában megjeleníthető hír

Még mindig tartanak a szívbetegek megpróbáltatásai a hőség miatt

Életmód 2024.07.14.

Amikor meleg van, a szervezet próbálja fenntartani a saját, beállított hőmérsékletét, ám ez idős korban, illetve krónikus betegség alatt nehezebb. A szívnek többször kell összehúzódnia, egy perc alatt több vért próbál keringtetni, fáradtnak érezzük magunkat még akkor is, ha nem végzünk fizikai munkát.

Az okosórák szerepe a kardiológiai diagnosztikában

Tudomány 2024.07.10.

Az okosórák technológiai fejlődése lehetőséget nyújt a pulzus követésére, és segítséget jelenthet az orvosi diagnosztikában. Dr. Duray Gábor kardiológus szerint egy-egy panasz esetén az okosóra adatai (például pulzusszám és rövid EKG felvételek) értékes információkat szolgáltathatnak az orvosok számára, ami segíthet a pontosabb diagnózis felállításában és a megfelelő kezelés megtervezésében.

A magas vérnyomás káros az egészségére és rontja az életminőségét

Betegségek 2024.07.08.

A magas vérnyomás okozta ártalmak a legtöbb esetben csak idővel jelentkeznek. A feltáratlan és kezeletlen magas vérnyomás nagyon sok helyen okozhat károkat a szervezetben.

A sport még a DNS-ünk genetikai programjánál is erősebb

Tudomány 2024.07.05.

A sportolás fitten tart és csökkenti bizonyos betegségek, például a cukorbetegség és a szívbetegség kockázatát. Azonban sokáig nem volt világos, hogy pontosan hogyan járul hozzá a mozgás az egészségesebb élethez.

Zene segítheti a kardiológusok munkáját

Terápiák 2024.06.21.

A zene és az orvoslás közötti kapcsolat hosszú múltra tekint vissza. Az ősi kultúrák, mint a sámánok, gyógyítók és varázslók gyakran alkalmaztak zenét, dobolást és éneket gyógyító tevékenységeik során. Az ókori egyiptomiak hite szerint a zene és a tánc segíthetett a lelkiállapot javításában. A görög mitológiában a múzsák éneke hozzájárult a világ harmóniájához. És a 21. században is igaz: a betegek gyógyulását segítheti a zeneterápia.

Invazív eszközös kezelések: a szív és az erek gyógyításának lehetőségei

Terápiák 2024.06.16.

Az invazív eszközös kezelések új korszakot nyitottak a szív- és érrendszeri betegségek kezelésében. Ezek az eljárások lehetővé teszik, hogy az orvosok mellkasfelnyitás nélkül végezzenek diagnosztikai és terápiás beavatkozásokat. Ismerjük meg a leggyakoribb eljárásokat és azok előnyeit.

Szívbetegeknek is hasznosak a fermentált élelmiszerek

Táplálkozás 2024.06.11.

A fermentált élelmiszerek rengeteg jótékony hatással lehetnek a szervezetünkre, különösen a szívünk egészségére. Könnyebben emészthetők, tele vannak hasznos tápanyagokkal, és bioaktív vegyületeket is tartalmaznak, mint például rövidláncú zsírsavak és antioxidánsok. Nézzük meg, hogyan segíthetnek ezek az ételek!

Érv a nagytakarítás mellett: javíthatja az egészségünket

Életmód 2024.06.03.

A házimunka is hozzájárulhat egészségünk megőrzéséhez. Amikor a napi mozgásmennyiséget számoljuk, akkor abba belekalkuláhatjuk a takarítást is.

Mérgező munkahely vagy környezet - ezek a szív gyilkosai is

Lelki tényezők 2024.05.29.

Vajon mi számít mérgező munkakörnyezetnek? Hogyan alakul ki, miről ismerhető fel és miként járul hozzá a szívinfartushoz, stroke-hoz, tüdőembóliához? 

A teafogyasztás is jót tesz a szívnek

Táplálkozás 2024.05.27.

Napi 6 csésze (nagyjából 1,2 liter) tea elfogyasztása csökkenteni látszik a szív- és érrendszeri halálozást. De vajon miért? És milyen teát igyunk?