A több napig is tartó nagyon magas, akár 40 fokos láz kíséri az influenzafertőzést, és ez a magas láz az, ami a szívbetegek számára komoly veszélyt jelent. A láz ugyanis megterheli a szívet: a magas láz miatt felszökik a pulzus, ez pedig önmagában nagyon nagy terhelés az amúgy is csökkent működőképességű szívnek, megnő az oxigénszükséglet is, melyet a szervezet nem, vagy alig tud kielégíteni. Így könnyebben kialakulhat szívelégtelenség, szívroham, vagy ritmuszavar. A láz okozta kiszáradás is életveszélyes lehet, ilyenkor a vérünkben lévő kálium-, a nátrium-, a kalcium- és a klorid-ion mennyisége felborulhat, ami szintén (akár halálos) szívritmus-zavarokat okozhat.
2022. november 14. és 20. között az országban több mint 200 ezren fordultak orvoshoz akut légúti fertőzés tüneteivel, néhány beküldött mintában már azonosították az influenza vírust, tehát a leghasznosabb most kérni az oltást, amíg még kevés a beteg, akitől elkaphatnánk a fertőzést. Az oltásnak ugyanis két hétre van szüksége a kellő védelem kialakítására - addigra pedig már sokkal több lesz körülöttünk a fertőzött - hívja fel a figyelmet a videóban dr. Mucsi János tüdőgyógyász.
Az infarktusveszély növekedését az influenza okozta gyulladásos jelenségek is fokozzák, melyek koszorúér-elzáródást válthatnak ki. A közönséges téli megfázásokkal, náthával szemben influenza esetén a vírus közvetlenül is okozhat halált: vérzéses tüdőgyulladást, melynek halálozási aránya nagyon magas. A fertőzésből való gyógyulás után is jelentkezhetnek még szövődmények, akár életveszélyes bakteriális tüdőgyulladás is. A szívbetegek a háziorvosuknál kérhetik az ingyenes védőoltást!