| |
| Magyar Sebész Társaság |
|
| A colorectalis daganatok modern kezelése továbbképző tanfolyam (Budapest, 2013.04.26.) |
Rendezvény kezdete: 2013.04.26. | Rendezvény vége: 2013.04.26. |
| Szakterület(ek): Sebészet |
| Helyszín: 1145 Budapest, Uzsoki u. 29-31., Uzsoki Kórház |
| A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu |
Helyszín: Uzsoki Kórház
(1145 Budapest, Uzsoki u. 29-41.)
A téma kiemelkedő jelentőségét az adja, hogy az egyre gyakoribb vastag- és végbél daganatok ellátása mind nagyobb feladatot jelent. Ugyanakkor ez az a daganatos betegcsoport, amelynél megfelelő kezeléssel jelentősen kedvezőbb túlélést érhetünk el. Az elmúlt években az onkológia fejlődése mellett, azzal párhuzamosan, változott és fejlődött a sebészeti ellátás is. A laparoscopia térnyerése, a neoadjuvans kezelés általánossá válása (hogy csak két példát említsünk) új gondolkodásmódot igényel, de új problémákat és szövődmény lehetőségeket is generál. Mi történjék például a neoadjuvans kemo-radioterápiát követően teljes klinikai remissziót mutató betegekkel?
Átfogó képet kívánunk adni a colorectalis carcinomában szenvedő betegek kezeléséről. Az elméleti előadások mellett élő műtéti bemutatóval illusztráljuk a sebészi kezelés fő lépéseit.
Tudományos fórumunkra nagy szeretettel hívjuk és várjuk a téma iránt érdeklődő sebész kollégák mellett a CRC diagnosztikájában és kezelésében résztvevő radiológus, pathológus, gastroenterológus, onkológus kollégákat is.
További általános információk, regisztrációs díjak, program az ide kattintva letölthető meghívóban olvashatóak >>
A jelentkezési lap letölthető ide kattintva >> |
|
|
 |
| |
| Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság |
|
| MSZNUT 2013. évi Kongresszusa |
Rendezvény kezdete: 2013.04.26. | Rendezvény vége: 2013.04.26. |
| Szakterület(ek): Szülészet-nőgyógyászat |
| Helyszín: Debrecen, Hunyadi u. 1-3., Kölcsey Központ |
| A rendezvény Web oldala: http://congress-service.hu/2013/msznut |
A Kongresszus helyszíne: Kölcsey Konferencia Központ Debrecen, Hunyadi utca 1-3.
A Kongresszus időpontja: 2013. szeptember 5-7.
Tervezett témák: Ultrahang-diagnosztika és terápia a szülészetben Ultrahang-diagnosztika és terápia a nőgyógyászatban Ultrahang- diagnosztika a reproduktív orvoslásban Ultrahang-diagnosztika a nőgyógyászati onkológiában A kongresszus fő témáihoz előadások és poszterek jelenthetők be. Az előadások és a poszterek összefoglalóját kizárólag elektronikus formában, az info@congress-service.hu e-mail címre kérjük legkésőbb 2013. május 15-ig eljuttatni. Az e-mail tárgyában a kongresszus elnevezését szíveskedjék feltüntetni. Munkáját beküldheti az Interneten történő bejelentkezés alkalmával is: http://congress-service.hu/2013/msznut >>
Regisztráció: A kongresszusra elektronikus úton jelentkezhet a kongresszus honlapjáról: http://congress-service.hu/2013/msznut
Lehetőség van jelentkezésre a szervező iroda által küldött jelentkezési lap kitöltésével és visszaküldésével is. További részletes információkért töltse le az első értesítőt >> vagy keresse fel a kongresszus honlapját: http://congress-service.hu/2013/msznut
A program megtekinthető ide kattintva |
|
|
 |
| |
| Magyar Immunológiai Társaság |
|
| Immunológia Napja 2013 központi rendezvénye az MTA IB és a MIT közös szervezésében |
Rendezvény kezdete: 2013.04.25. 14:00 | Rendezvény vége: 2013.04.25. 16:30 |
| Helyszín: 1051 Budapest, Széchenyi István tér 9., MTA Székháza, Nagyterem |
| A rendezvény Web oldala: http://www.mit.hu |
„Az Immunológia Napja 2013” központi rendezvénye a MTA Immunológiai Osztályközi Tudományos Bizottság és a
Magyar Immunológiai Társaság közös szervezésében
Örömmel értesítjük Önöket, hogy idén hetedik alkalommal rendezzük meg Magyarországon az Immunológiai Napját. Az eseményt az EFIS (European Federation of Immunological Societies) kezdeményezte 2005-ben; a rendezvénysorozat honlapjának címe: http://www.dayofimmunology.org/.
Az Immunológia Napjának hazai központi eseménye ebben az évben a 2012. évi Nobel-díjhoz kötődő ismeretterjesztő program lesz: „Az őssejtek immunológiája”, Prof. Dr. Pálinkás József MTA elnök védnökségével.
Sok szeretettel várjuk a biológia tanárokat és a biológia iránt érdeklődő osztályokat, fakultációs csoportokat erre az érdekesnek ígérkező eseményre. A részletes program a kapcsolódó meghívóban olvasható.
Tisztelettel kérjük Önöket, hogy részvételi szándékukat, illetve hogy megközelítőleg hány tanulóval jönnének az eseményre a mit.iroda@gmail.com e-mail címen jelezzék 2013. április 22-ig.
A tavalyi rendezvény előadásai a Tudományos Sarokban letölthetők.
Dr. Széll Márta
a MIT főtitkára |
|
|
 |
| |
| Magyar Sebész Társaság |
|
| 'Ahogy mi operálunk' – találkozások a Szent Imre Kórházban (Budapest, 2013.04.25.) |
Rendezvény kezdete: 2013.04.25. | Rendezvény vége: 2013.04.25. |
| Szakterület(ek): Sebészet |
| Helyszín: 1115 Budapest, Halmi u. 20-22., Aesculap Akadémia Auditórium |
Hibák és tévedések a laparoscopos sebészi gyakorlatban – A két leggyakrabban végzett laparoscopos műtét: cholecytectomia és lágyéksérv műtét lépésről lépésre
A Magyar Sebész Társaság Sebészeti Endoscopos Szekció, a Szent Imre Kórház és az MST Közép-Magyarországi Szakcsoport rendezésében szervezett, 12 kreditpontra akkreditált továbbképzés
Időpont: 2013. április 25.
Helyszín: Aesculap Akadémia Auditórium
1115 Budapest, Halmi u. 20-22.
Részvételi díj:
A továbbképzés regisztrációs díja 5.000.-Ft., amely a helyszínen fizetendő bizonylat ellenében. A bizonylat alapján kiállított számlát, a rendezvényt követően postázzuk Önnek.
Jelentkezéskor kérjük feltétlenül tüntesse fel, számlázási
nevét és címét!
A program és jelentkezési lap letölthető ide kattintva >> |
|
|
 |
| |
| Magyar Immunológiai Társaság |
|
| XXVI Congress of the International Society for Advancement of Cytometry |
Rendezvény kezdete: 2011.05.21. | Rendezvény vége: 2011.05.25. |
| Helyszín: USA Maryland, Baltimore, |
| A rendezvény Web oldala: http://www.cytoconference.org |
CYTO 2011 will follow the same successful formula as CYTO 2010 with offerings to include:
• The CYTO Symposium - embedded in the middle of the congress reflecting the strengths in cytometry science and applications of the host region. The flexible format for the symposium gives the local organizing committee opportunities to give each CYTO a unique characteristic and provide a distinct platform for future partnered-events.
• State-of-the-Art in Cytometry Lectures addressing Technology, Science and Biomedicine – our way of getting the main meeting off to a great start and to ensure that we stay true to our origins.
• Frontiers Lectures and Plenary Talks – these highly regarded sessions will underpin an outstanding program.
• A new showcase session for Emergent Technologies And Engineering Innovations - showing the determination of ISAC to continue to acknowledge and support creativity in those areas.
• The Hooke Lecture - will continue to address the importance and responsibilities of our discipline framed within a wider context. We expect this to be both informative and inspirational.
• Parallel & poster sessions - for membership participation with an expanded process of peer review creating a high-value program, including a call for peer-reviewed Proceedings Papers to be presented at the meeting and published in Cytometry Part A.
• Workshops and tutorials – with topics that respond to the current needs of the membership with a strong input from affiliated organizations. |
|
|
 |