| |
| Magyar Dermatológiai Társulat |
|
| X. Őszi Szegedi Allergia nap (10 év - jubileumi visszatekintő) |
Rendezvény kezdete: 2015.09.12. | Rendezvény vége: 2015.09.12. |
| Tudományos információ: Dr. Novák Zoltán |
| Munkahely neve: SZTE Gyermekklinika és Gyermekegészségügyi Központ |
| Címe: 6720 Szeged, Korányi fasor 15. |
| Tel: 62/545-342 |
| E-mail: novak.zoltan@med.u-szeged.hu |
| Munkahely neve: Congress & Hobby Service Kft. |
| Címe: 6725 Szeged, Szent Ferenc u. 8. I/3. |
| E-mail: info@congress-service.hu |
| Helyszín: Szeged, Felső tisza-part 2., IH Rendezvényközpont |
| A rendezvény Web oldala: http://congress-service.hu/2015/szan/ |
Regisztráció:
http://congress-service.hu/2015/szan/reg.html
Program:
09:00-09:15 Megnyitó, üdvözlések
09:15-09:35 Megelőzhetőek-e az allergiás betegségek?
Cserháti Endre
Semmelweis Egyetem I.sz. Gyermekklinika, Budapest
09:35-09:55 Területen dolgozók felelőssége a COPD
diagnosztikájában, kezelésében
Böszörményi Nagy György
OKTPI, Budapest
09:55-10:15 Spice story-szintetikus kannabinoidok – jelen és jövő
Zacher Gábor
Honvédkórház Sürgősségi Centrum, Budapest
10:15-10:30 Diszkusszió
10:30-10:50 Kávészünet
10:50-12:20 Céges szimpóziumok
12:20-13:30 Ebédszünet
13:30-13:50 Asztma és terhesség, szoptatás és gyógyszerelés
Tamási Lilla
Semmelweis Egyetem Pulmonológia Klinika, Budapest
13:50-14:10 Betegoktatás légúti betegségekben.
Új kihívások, új lehetőségek
Berta Gyula
Apponyi Magánklinika, Kaposvár
14:10-14:30 Ételallergia update
Várkonyi Ágnes
SZTE Gyermekklinika, Szeged
14:30-14:50 Diszkusszió
14:50-15:40 Céges szimpóziumok
15:40-16:00 Kávészünet
16:00-16:20 Ritkábban (?) támadó légúti patogének
Nagy Béla
Debreceni Egyetem Gyermekklinika, Debrecen
16:20-16:40 Tüdődaganatok kilátásai: múlt, mit hozhat a jövő?
Gálffy Gabriella
Semmelweis Egyetem Pulmonológia Klinika, Budapest
16:40-17:00 Szeretnénk időnként belelátni? Hörgőtükrözés
gyermek és felnőttkorban
Bánfi Andrea
Svábhegyi Országos Gyermekallergológiai
Pulmonológiai és Fejlődésneurológiai Intézet, Budapest
17:00-17:20 Lehetőségek a felső légúti betegségek műtéti
ellátásában
Rovó László
SZTE Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika, Szeged
17:20-17:40 Merre tart az inhalációs gyógyszerbevitel –
Múlt, jelen, jövő
Rónai Zoltán
Arany Kehely Egészségcentrum, Pécs
17:40-18:00 Diszkusszió
18:00-18:30 A tanfolyam zárása, tesztírás |
|
|
 |
| |
| Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság |
|
| Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése |
Rendezvény kezdete: 2015.09.12. | Rendezvény vége: 2015.09.12. |
| Szakterület(ek): Belgyógyászat, Gyermekgyógyászat, Gyógyszertan, klinikai farmakológia, Laboratóriumi medicina, Háziorvostan, Mikrobiológia, Nephrologia, Szülészet-nőgyógyászat, Urológia |
| Tudományos információ: Prof.Dr. Rozgonyi Ferenc |
| Címe: |
| E-mail: instant@newinstant.hu |
| Szervező: Vágfalvi Edit |
| Munkahely neve: New Instant Bt. |
| Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei u. 41 |
| Tel: 06/20-5444032 |
| Fax: 225-0304 |
| E-mail: instant@newinstant.hu |
| Helyszín: 6000 Kecskemét, Nyíri u.38., Bács-Kiskun megyei Kórház |
| A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/hugyut2015 |
Kedves Kollegina/Kollega!
Szíves figyelmébe ajánljuk és tisztelettel meghívjuk a „Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szinten tartó és továbbképző tanfolyamra.
Évek óta követjük a kongresszusok és továbbképzők programját és ez a téma valamiért mindig periférikusan jelenik meg, vagy kimarad, holott a maga komplexitásával igen jelentős mindennapos orvosi, ápolói és szakasszisztensi feladat.
A húgyúti fertőzések a nem járványos fertőzések között az első helyet foglalják el, s a mikrobiológiai diagnosztikai laboratóriumok vizsgálati anyagának több mint 50%-át adják a vizelet bakteriológiai tenyésztések.
A kórokozó az esetek döntő többségében csak tenyésztéssel mutatható ki és identifikálható, az antibiotikum érzékenység/rezisztencia meghatározáshoz pedig kell a kitenyészett kórokozó szintenyészete.
A húgyúti fertőzés pontos diagnózisának megállapításához rendkívüli mértékben egymásra van utalva a kezelő orvos és a mikrobiológus, a betegápoló és a laboratóriumi asszisztens, mert szobahőmérsékleten állandóan változó anyagból, a vizeletből kell kimutatni a kórokozót számos eszközrendszer segítségével, s ha a folyamatba egyetlen hiba csúszik, az téves diagnózishoz és helytelen kezeléshez vezethet. A kezelőorvos részére sok esetben probléma a mikrobiológiai lelet értelmezése és a megfelelő antibiotikum kiválasztása, különösen, ha a betegnek más problémája is van, pl. terhes vagy vesefunkciós zavarai vannak.
Ezért gondoltuk, hogy olyan továbbképző tematikát állítunk össze és mutatunk be, amely együtt tárgyalja a húgyúti fertőzések klinikumát, mikrobiológiáját és terápiáját életszakaszok és nemek szerint. A program végrehajtásához olyan kiváló előadókat sikerült megnyerni, akik a témában kiemelkedően járatosak és elismertek.
Nagy örömünkre szolgálna, ha Kollegina/Kollega jelentkezne a tanfolyamra.
|
|
|
 |
| |
| Magyar Nephrologiai Társaság |
|
| Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szintentartó és továbbképző tanfolyam Mikrobiológiai gyorsdiagnosztika előadás sorozat VII. (Kecskemét, 2015.09.12.) |
Rendezvény kezdete: 2015.09.12. | Rendezvény vége: 2015.09.12. |
| Szakterület(ek): Belgyógyászat, Urológia |
| Helyszín: |
| A rendezvény Web oldala: http://www.newinstant.hu |
Kedves Kollegina/Kollega!
Szíves figyelmébe ajánljuk és tisztelettel meghívjuk a „Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szinten tartó és továbbképző tanfolyamra. Évek óta követjük a kongresszusok és továbbképzők programját és ez a téma valamiért mindig periférikusan jelenik meg, vagy kimarad, holott a maga komplexitásával igen jelentős mindennapos orvosi, ápolói és szakasszisztensi feladat. A húgyúti fertőzések a nem járványos fertőzések között az első helyet foglalják el, s a mikrobiológiai diagnosztikai laboratóriumok vizsgálati anyagának több mint 50%-át adják a vizelet bakteriológiai tenyésztések. A kórokozó az esetek döntő többségében csak tenyésztéssel mutatható ki és identifikálható, az antibiotikum érzékenység/rezisztencia meghatározáshoz pedig kell a kitenyészett kórokozó szintenyészete. A húgyúti fertőzés pontos diagnózisának megállapításához rendkívüli mértékben egymásra van utalva a kezelő orvos és a mikrobiológus, a betegápoló és a laboratóriumi asszisztens, mert szobahőmérsékleten állandóan változó anyagból, a vizeletből kell kimutatni a kórokozót számos eszközrendszer segítségével, s ha a folyamatba egyetlen hiba csúszik, az téves diagnózishoz és helytelen kezeléshez vezethet. A kezelőorvos részére sok esetben probléma a mikrobiológiai lelet értelmezése és a megfelelő antibiotikum kiválasztása, különösen, ha a betegnek más problémája is van, pl. terhes vagy vesefunkciós zavarai vannak. Ezért gondoltuk, hogy olyan továbbképző tematikát állítunk össze és mutatunk be, amely együtt tárgyalja a húgyúti fertőzések klinikumát, mikrobiológiáját és terápiáját életszakaszok és nemek szerint. A program végrehajtásához olyan kiváló előadókat sikerült megnyerni, akik a témában kiemelkedően járatosak és elismertek. Nagy örömünkre szolgálna, ha Kollegina/Kollega jelentkezne a tanfolyamra.
Szívélyes üdvözlettel:
Dr. Papp Ferenc
Főorvos
Bács-Kiskun Megyei Kórház
Dr. Rozgonyi Ferenc
Ny.Egyetemi Tanár
Semmelweis Egyetem
A program letölthető ide kattintva >>
A jelentkezési lap letölthető ide kattintva >> |
|
|
 |
| |
| Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság |
|
| VÁLOGATOTT FEJEZETEK A KLINIKAI ENDOKRINOLÓGIÁBÓL |
Rendezvény kezdete: 2015.09.11. | Rendezvény vége: 2015.09.12. |
| Szakterület(ek): Endokrinológia, anyagcsere betegségek, Belgyógyászat, Háziorvostan, Diabetológia, Gyermekgyógyászat, Szülészet-nőgyógyászat |
| Tudományos információ: Prof. Dr. Góth Miklós |
| Munkahely neve: MH Egészségügyi Központ II. Belgyógyászati Osztály Endokrin Részleg |
| Címe: |
| E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
| Szervező: Kaposvári Krisztina |
| Munkahely neve: New Instant Szervezőiroda |
| Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei út 41. |
| Tel: 061 212-3014, 0630/221-1513 |
| Fax: 061 225-0304 |
| E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
| Helyszín: 1143 Budapest, Stefánia út 34-36., Stefánia Palota - Honvéd Kulturális Központ |
| A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/endokrin2015 |
Tisztel Doktornő/Doktor Úr!
Az MH Egészségügyi Központ (MHEK) Endokrinológia Szakprofil továbbképzése 2015. második (a 2015/2016 tanév I. féléve) felében szeptember 11-én (pénteken) és szeptember 12-én (szombaton) kerül megrendezésre. Az endokrinológus szakorvosképzést, továbbképzést, belgyógyászok, gyermekgyógyászok, nőgyógyászok, háziorvosok, diabetológusok és PhD hallgatók képzését szolgálja (utóbbi vonatkozásban a Semmelweis Egyetem akkreditált kurzusa). A továbbképzés szabadon választható tanfolyamként akkreditálásra került. Sikeres tesztvizsga esetén az orvos résztvevők 32 kreditpontot szereznek.
Célcsoportok:
1) belgyógyászat
2) csecsemő- és gyermekgyógyászat
3) diabetológia
4) endokrinológia
5) háziorvostan
6) szülészet-nőgyógyászat
Tanfolyam jellege: szabadon választható
OFTEX kódszám: SE-TK/2015.II./00057 Kreditpont: 32 pont.
Szakdolgozók akkreditációja: folyamatban
A Továbbképző Tanfolyam szervezője: Kaposvári Krisztina New Instant Szervezőiroda
T: 1/212-3014 F: 1/225 -0304, M: 30/221-1513, E-mail: newirendezveny@newinstant.hu
Helyszín: 1143 Budapest, Stefánia út 34-36.
2015. szeptember 11. péntek - Stefánia Palota – Díszterem – Bejárat a Zichy Géza utca felől
2015. szeptember 12. szombat - Honvéd Kulturális Központ - Gobelin terem
Parkolás ingyenes a környező utcákban.
Megközelíthetőség: autóbusz 7, 73: Stefánia út; Trolibusz: 72, 75: Thököly út
Tudományos információ: Prof. Dr. Góth Miklós (T: 1/475-2790, M: 30/828-1098)
E-mail: gothmiklos@t-online.hu
A tanfolyam vizsgával zárul. A kérdések összeállításáért, lebonyolításáért, kiértékeléséért felelős: Prof. Dr. Góth Miklós, az MTA doktora Magyar Honvédség Egészségügyi Központ II. Belgyógyászati Osztály
Kedvezményes jelentkezési határidő: 2015. augusztus 10.!
|
|
|
 |
| |
| Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
| 2nd ESE Postgraduate Course in Clinical Endocrinology |
Rendezvény kezdete: 2006.10.12. | Rendezvény vége: 2006.10.14. |
| Tudományos információ: Prof. Ivica Lazúrová, MD, PhD |
| Munkahely neve: 1st Department of Internal Medicine, Medical Faculty, University Košice |
| Címe: Trieda SNP 1, 040 01 Košice, Slovakia |
| Tel: Phone: +421 55 640 3516, cellular phone: +421 903 |
| E-mail: lazurova@central.medic.upjs.sk |
| Szervező: Izabela ŽUPČANOVÁ |
| Munkahely neve: PROGRESS CA s.r.o. |
| Címe: Krivá 18, 040 01 KOŠICE |
| Tel: Tel.: +421 55 6806 261, +421 55 6806 156 |
| Fax: +421 55 6806 156 |
| E-mail: progressca@dodo.sk |
| Helyszín: Kassa, Szlovákia |
| A rendezvény Web oldala: http://kongresy.azimut.sk/ese/ |
| On behalf of the organizing committee we invite you to the 2nd ESE Postgraduate Course in Clinical Endocrinology which will be held in Kosice, Slovakia in October 2006. |
|
|
 |
| |
| Magyar Ortopéd Társaság |
|
| ESSKA 2000 Eastern Europe Course 2006: Total and Uni Knee Replacement |
Rendezvény kezdete: 2006.10.12. | Rendezvény vége: 2006.10.14. |
| Tudományos információ: Assoc. Prof. Matjaž Veselko, M.D., Ph.D. |
| Munkahely neve: Department of Traumatology, Medical Centre Ljubljana |
| Címe: Zaloška 7, SI-1525 Ljubljana, Slovenia |
| Tel: + 386 1 5223 255 |
| Fax: + 386 1 5222 242, + 386 1 5222 721 |
| E-mail: matjaz.veselko@kclj.si |
| Szervező: Ms. Alenka Kregar (Conference Secretariat) |
| Munkahely neve: Cankarjev dom, Cultural and Congress Centre |
| Címe: Prešernova 10, SI-1000 Ljubljana, Slovenia |
| Tel: +386 1 2417 133 |
| Fax: +386 1 2417 296 |
| E-mail: alenka.kregar@cd-cc.si |
| Helyszín: Ljubljana, Slovenia |
| A rendezvény Web oldala: http://en.esskacourse-ljubljana.org/ |
| This will be the first ESSKA2000 Instructional course on knee arthroplasty, coordinated by ESSKA2000 Integration Committee. We have invited excellent international faculty that will give you an up-to-date survey on the state-of-the-art knee replacement, including revision surgery. Total and unicondylar prosthesis, mobile versus fixed, posterior stabilized or not, patella resurfacing versus nonresurfacing, minimally invasive approaches, etc. are ever interesting topics. You will also have the opportunity to practise surgical technique on 10 workshop tables and opportunity to discuss difficult cases with experts. |
|
|
 |
| |
| Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság |
|
| The Bone and the Kidney |
Rendezvény kezdete: 2006.10.12. | Rendezvény vége: 2006.10.15. |
| Helyszín: Copenhagen, Denmark |
Abstract Submission Closes: June 16, 2006
To present, discuss and debate both the latest basic and clinical findings as well as the current challenges involving bone and kidney, join us this coming Fall in Copenhagen. The International Society of Nephrology’s Bone and the Kidney Nexus Symposium, October 12-15, 2006 represents an exciting opportunity to join research to practice and the ideal forum to ultimately propose new avenues for research at the laboratory level as well as improve diagnosis, patient management and care.
Sessions and Scope
Plenary Lectures
The symposium’s choice of plenary lecture speakers and topics reflects the breadth of cross-disciplinary knowledge on hand
New challenges in calcium and phosphate metabolism Physiology of renal and intestinal divalent ion transport
Keith Hruska, USA
René Bindels, The Netherlands
Novel aspects of genetic diseases of bone and kidney Bone-kidney axis and vascular calcification Stem cells, PTH and bone
Rajesh V Thakker, UK
Catherine M. Shanahan, UK
Paolo Bianco, Italy
The Bone and Kidney’s basic science sessions will be grouped according to there themes: Transporters (structure-function interactions, proteins); Receptors and cellular mechanism of regulation; and Phosphatonins.
The clinical sessions will focus on Genetic diseases of bone and kidney; Osteoporosis and renal osteodystrophy; and the Relationship between bone/mineral metabolism disturbances and cardiovascular disease in CKD and management.
Finally, the special translational sessions will cover: Urinary infection & nephrolithiasis; Molecular aspects of mineral metabolism diseases; and Pediatric renal osteodystrophy: unique challenges in the growing skeleton.
Don’t miss three and a half days of insightful scientific discourse and debated in the picturesque city of Copenhagen. Reserve your place today for The Bone and the Kidney by visiting: www.isn-online.org/nexus/bonekidney
|
|
|
 |