| |
| Magyar Nephrologiai Társaság |
|
| World Congress of Clinical Lipidology |
Rendezvény kezdete: 2012.12.06. | Rendezvény vége: 2012.02.08. |
| Szakterület(ek): Diabetológia, Kardiológia, Nephrologia |
| Helyszín: 1052 Budapest, Apaczai Csere Janos u. 4, Budapest Marriott Hotel |
| A rendezvény Web oldala: http://www.clinical-lipidology.com |
A "World Congress of Clinical Lipidology" 2012.12.06-08. között kerül megrendezésre Budapesten.
Helyszín: Mariott Hotel (1052 Budapest, Apáczai Csere János u. 4.)
Főtémák:
• Lifestyle and Diet
• Lipid lowering compounds
• Novel Therapies
A rendezvény hivatalos nyelve angol.
További részletes információk a rendezvény web-oldalán: http://www.clinical-lipidology.com |
|
|
 |
| |
| Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
| CME képzés a Magatartástudományi Intézetben: Hibák és tévedések az orvosi gyakorlatban |
Rendezvény kezdete: 2012.12.01. | Rendezvény vége: 2012.12.01. |
| Tudományos információ: Pilling János |
| Címe: , |
| E-mail: pilljan@net.sote.hu |
| Szervező: Barreto Jozefa |
| Címe: , |
| E-mail: barjoz@net.sote.hu |
| Helyszín: 1089 Bp, Nagyvárad tér 4., SE Magatartástudományi Intézet |
Hibák és tévedések az orvosi gyakorlatban
SE-TK/2012.II/00386
http://www.magtud.hu/files/oktatas/kepzes/Hibak_es_tevedesek_2012%20dec.pdf
Helyszín: Magatartástudományi Intézet könyvtára, Budapest, VIII. kerület, Nagyvárad tér 4., XX. emelet
Részvételi díj: 20.000 Ft
Pontérték: 16 pont
|
|
|
 |
| |
| Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
| VIII. Endokrinológiai Továbbképző Tanfolyam (Budapest, 2012.11.30-12.01.) |
Rendezvény kezdete: 2012.11.30. | Rendezvény vége: 2012.12.01. |
| Helyszín: Budapest, Danubius Health Spa Resort Margitsziget **** |
| A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/rendezvenyek.php?page=confpage&id=357&subpage=705 |
Tisztelt Kollégák !
A Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság és a Semmelweis Egyetem ÁOK II. sz. Belgyógyászati Klinika közös rendezvénye, a kétnapos Endokrinológiai Továbbképző Tanfolyam nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre.
Helyszín: Budapest, Danubius Health Spa Resort Margitsziget ****
Időpont: 2012. november 30 - december 1.
A tanfolyam az endokrinológia legújabb eredményeit tekinti át azzal a céllal, hogy a szakmát művelők szűk körén kívül a családorvosok és más társszakmák szakemberei számára bemutassa az endokrin betegségek diagnosztikájának és kezelésének legújabb fejleményeit és ezek gyakorlati alkalmazásának lehetőségeit.
A rendezvény fő témái a diabetológia határterületei, a nőgyógyászati endokrinológia és a klasszikus endokrinológiai kórképek kezelése.
A tartalmasnak ígérkező szakmai program minden endokrinológus és belgyógyász, illetve a téma iránt érdeklődő családorvos kolléga érdeklődésére számot tart.
A bankett vacsorát Magyarország egyik legpatinásabb és legszebb éttermében, a Grand Hotel Margitszigetben tartjuk.
A szálloda wellness részlege egyik legjobb hazánkban, így a kellemes pihenés is garantált vendégeinknek. Számukra a parkolás díjmentes a szálloda szabadtéri parkolójában.
Őszintén remélem, hogy a tanfolyam célkitűzései, témái, a meghívott közreműködők személye és az attraktív helyszín a szervezett programokkal vonzóvá teszi a VIII. Endokrinológiai Továbbképző Tanfolyamot és a Tisztelt Kollégák részvételükkel hozzájárulnak a továbbképző tanfolyam sikeréhez.
Kollegiális üdvözlettel:
Rácz Károly
További részletes információk >>
Online jelentkezés: http://www.convention.hu/conferences/registration.php?id=357 >> |
|
|
 |
| |
| Magyar Immunológiai Társaság |
|
| Modeling microbial ecosystems of mammals: current tools and challenges |
Rendezvény kezdete: 2018.10.15. | Rendezvény vége: 2018.10.16. |
| Szakterület(ek): Allergológia, klinikai immunológia |
| Helyszín: |
| A rendezvény Web oldala: http://www.mam-2018.org/home |
Institut Pasteur and INFRAFRONTIER 2020 are organizing the meeting Modeling microbial ecosystems of mammals : current tools and challenges, which aims to discuss advances on the modeling of microbiota ecosystems, animal models that allow to explore the role of the microbiota-host superorganism, the microbial humanization of animal models, models of microbiota-dependent pathogenesis, and their impact on diagnostic and therapeutic medicine.
This meeting is planned for October 15th and 16th 2018 at the Institut Pasteur in Paris. Leaders in the field as well representatives of the main industrial actors in the field will be there.
For detailed informations and registration, please visit the site: http://www.mam-2018.org/home >>
|
|
|
 |