|
Magyar Radiológusok Társasága |
|
XXIII. Francia-Magyar Radiológiai Szimpózium (Budapest, 2015.04.15-17.) |
Rendezvény kezdete: 2015.04.17. | Rendezvény vége: 2015.04.17. |
Szakterület(ek): Radiológia |
Helyszín: Budapest I., Fő u. 17., Francia Intézet |
A rendezvény Web oldala: http://www.pro-radiologia.hu |
2015. április 15-17. között rendezik Budapesten a XXIII. Francia-Magyar Radiológiai Szimpóziumot, amely mostantól várja a jelentkezőket.
Kedves Kollégák!
A radiológia és a nukleáris medicina az utóbbi években sokat közeledett egymáshoz, a hibrid képalkotó módszerek közös használata során. Egyre gyakrabban kapjuk kézhez a PET-CT vizsgálatok felvételeit a betegkövetések során, és előnyös, ha pontosan ismerjük ezeknek az eljárásoknak az indikációit, és a korlátait is. Ezért, a Francia-Magyar Szimpóziumok során először, egy fél napot foglalkozunk a hazánkban is már elérhető legújabb eszközökkel, és ezek alkalmazásának speciális kérdéseivel.
Időszerű felfrissítenünk ismereteinket a tüdőembólia diagnosztizálása és a tüdődaganat szűrés területein, mivel a technikai és szakmai fejlődés az utóbbi években látványos volt.
Várhatóan nagy érdeklődésre fognak számot tartani a csont-ízületi diagnosztika csapdáit valamint a ritka bélrendszeri tumorok és a peritoneális betegségek radiológiáját bemutató különleges előadások is.
Valamennyi témához kapcsolódóan számos érdekes és meglepő esetet fogunk bemutatni a workshopokon.
Jó tanulást kívánok a megújult külsejű Francia Intézetben, várjuk a jelentkezéseket!
Forrai Gábor
A Szimpózium elnöke
A Szimpózium weboldala, részletes program, jelentkezési lap: http://radio.kmcongress.com
|
|
|
 |
|
Magyar Ortopéd Társaság |
|
Barcelona HIP Meeting (20-22, April 2020) |
Rendezvény kezdete: 2020.04.20. | Rendezvény vége: 2020.04.22. |
Helyszín: Spain, Barcelona, |
A rendezvény Web oldala: http://www.barcelonahipmeeting.com |
Dear colleagues,
On behalf of the Organising Committee of the Barcelona Hip Meeting, we would like to welcome you to the 5th edition of our course.
This fourth meeting, which once again is supported by the chair of orthopaedic surgery and traumatology, is reinforced thanks to the merging of the different hip units at the University Hospitals in Barcelona. Our Hip Club meetings are held on a regular basis and encompass a spirit of being and a forum for updates in our pathology.
Venue: AXA AUDITORIUM (Av. Diagonal, 547 08029 Barcelona)
More details and online registration on the website: http://www.barcelonahipmeeting.com
|
|
|
 |