|
Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság |
|
Helia 2017 |
Rendezvény kezdete: 2017.04.20. | Rendezvény vége: 2017.04.21. |
Szakterület(ek): Belgyógyászat |
Helyszín: Budapest, Danubius Hotel Helia Conference |
Az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézet 2017. április 20-án és 21-én (csütörtökön és pénteken) Budapesten a Danubius Hotel Helia Conference-ben „Haladás a reumatológia, immunológia és osteológia területén 2014-2016” címmel továbbképző konferenciát és hálózati fórumot rendez a reumatológiai, immunológiai és osteológiai ellátásban dolgozók részére.
A neves előadók áttekintik majd a gyulladásos és degeneratív mozgásszervi betegségek, valamint a metabolikus osteológiai kórképek legújabb ismereteit, a kóreredet, a genetika, a diagnosztika és a terápia területén egyaránt. A programba illeszkedő reumatológiai fórum lehetőséget nyújt majd a felmerült nehézségek tisztázására, különös tekintettel az arthritis és osteoporosis centrumhálózat aktuális kérdéseire.
A tesztvizsgával záródó akkreditált továbbképzést a Semmelweis Egyetem 32 kreditponttal ismeri el.
A rendezvényen való részvétel regisztrációs költsége magában foglalja az étkezési költségeket is. Igény esetén szálláslehetőséget biztosítunk, az ide kattintva letölthető jelentkezési lap >> szerint.
Amennyiben Ön úgy dönt, hogy részvételével megtiszteli konferenciánkat, úgy megkérnénk, hogy a mellékelt jelentkezési lapot postafordultával de legkésőbb január 27-ig a Gala Tours címére visszajuttatni szíveskedjék. Kérjük, hogy orvosi pecsétszámát feltétlenül tüntesse fel a kreditpontok bejegyzése céljából.
Sikeres új esztendőt kívánva, a konferencián való viszontlátás reményében
tisztelettel üdvözli Önt
Prof. Dr. Poór Gyula
|
|
|
 |
|
Magyar Sebész Társaság |
|
10th EFR (European Federation for coloRectal Cancer Congress) April - 20-22, 2017 Vienna |
Rendezvény kezdete: 2017.04.20. | Rendezvény vége: 2017.04.22. |
Szakterület(ek): Sebészet |
Helyszín: Austria, Vienna, |
A rendezvény Web oldala: http://www.efrcancer.org/ |
It is a great pleasure and honour to invite you to the 10th EFR – European Federation for coloRectal Cancer Congress to be held from April 20 - 22, 2017 at the Medical University of Vienna. This congress will address state-of-the-art multidisciplinary management of colorectal cancer. The optimal method to diagnose and treat this common cancer requires a multimodality approach: perspectives from endoscopy, pathology, surgery, medical oncology, radiation medicine and biomarker assessment. The symposium sessions will be including life surgeries, hands-on workshop, scientific paper and video presentations.
Apart from a famous Viennese environment during the most beautiful time of the year and a touch of Austrian hospitality, this biannual EFR Conference will prove to be a wonderful opportunity for Colorectal Surgeons from all over the world to get together, learn from each other, and exchange knowledge and experience.
Highlights
• Minimal access colorectal surgery including robotics and laparoscopy
• NOTES and trans-anal access surgery
• Novel Findings in Molecular Biology
• New Horizons in Recent Studies
• Latest Developments in Molecular Imaging
• Translational Medicine approaches in Drug Development
We look forward to welcoming you to an inspiring congress in Vienna 2017.
Website: http://www.efrcancer.org/ >>
Yours sincerely,
Béla Teleky
MD, FRCS
President of the EFR
|
|
|
 |
|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
Az igazságügyi elmeorvos szakértés aktualitásai SE-TK/2017.I/00273 |
Rendezvény kezdete: 2017.04.12. | Rendezvény vége: 2017.04.14. |
Szakterület(ek): Igazságügyi orvostan, Pszichiátria, mentálhigiéné |
Tudományos információ: dr.Baraczka Krisztina |
Munkahely neve: Semmelweis Egyetem ÁOK, MIOT |
Címe: 1450 Budapest Pf: 9/41 Budapest, Üllői út 93 |
Tel: +36302803773 |
E-mail: kbaraczka@yahoo.com |
Szervező: dr.Danics Krisztina |
Munkahely neve: SE ÁOK IBOI |
Címe: 1450. Budapest Pf:9/41 Budapest, Üllői út 93 |
Tel: +3612600926 |
E-mail: danics-k@yahoo.com |
Helyszín: 1450. Budapest, Pf:9/41 Budapest, Üllői ut. 93, SE IBOI - könyvtár |
Iü elmeorvos szakértők számára kötelező továbbképző tanfolyam (jogi és pszichiátriai) |
|
|
 |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
Az integrált szülő-csecsemő/kisgyermek konzultáció szerepe a kisgyermekes családok körüli szolgáltatások hálójában Konferencia (Budapest, 2017.03.30.) |
Rendezvény kezdete: 2017.03.30. | Rendezvény vége: 2017.03.30. |
Szakterület(ek): Gyermekgyógyászat |
Helyszín: 1091 Budapest, Ecseri út 3., ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar |
A rendezvény Web oldala: http://www.barczi.elte.hu/content/az-integralt-szulo-csecsemo-kisgyermek-konzultacio-szerepe-a-kisgyermekes-csaladok-koruli-szolgaltatasok-halojaban.e.51 |
Szeretettel meghívjuk Önt és munkatársait „Az integrált szülő-csecsemő/kisgyermek konzultáció szerepe a kisgyermekes családok körüli szolgáltatások hálójában” című konferenciánkra, melyre 2017. március 30-án, csütörtökön, 9.00-14.30 között az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (1091 Budapest, Ecseri út 3.) C épületének 107. sz. termében kerül sor.
Az „integrált szülő-csecsemő/kisgyermek konzultáció” egy komplex prevenciós-intervenciós módszer a koragyermekkori pszichés és pszichoszomatikus megbetegedések, a regulációs zavarok gyógyítására, enyhítésére.
Meghívott előadóink mellett az „Integrált szülő-csecsemő/kisgyermek konzultáció” (ISZCSK) szakirányú továbbképzésben oktató, valamint a képzésben résztvevő hallgatók és már végzett szakemberek számolnak be tapasztalataikról, szülőkkel és gyermekekkel végzett tevékenységükről. Az előadások betekintést nyújtanak az egészségügyi, szociális és mentálhigiénés területeken dolgozó szakemberek (orvosok, pedagógusok, gyógypedagógusok, gyógytornászok, pszichológusok, pszichoterapeuták, védőnők, szociális munkások stb.) számára a külföldön már széles körben elterjedt módszer alkalmazásáról és a hazai ellátórendszerbe való beillesztésének lehetőségeiről.
A részletes program letölthető ide kattintva >>
A konferencián való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Regisztráció >>
További információ a szakemberképzésről ide kattintva >>
|
|
|
 |
|
Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság |
|
APGO & CREOG Annual Meeting |
Rendezvény kezdete: 2009.03.11. | Rendezvény vége: 2009.03.14. |
Szakterület(ek): Belgyógyászat, Egészségügyi menedzsment, Gyógyszertan, klinikai farmakológia, Gasztroenterológia, Laboratóriumi medicina, Mikrobiológia, Orvosi informatika |
Tudományos információ: Association of Professors of Gynecology and Obstetrics |
Címe: USA, 2130 Priest Bridge Drive Crofton, MD, 21114 |
E-mail: bfetsko@apgo.org |
Szervező: Association of Professors of Gynecology and Obstetrics |
Munkahely neve: Association of Professors of Gynecology and Obstetrics |
Címe: USA, 2130 Priest Bridge Drive Crofton, MD, 21114 |
E-mail: bfetsko@apgo.org |
Helyszín: USA, San Diego, CA, |
A rendezvény Web oldala: http://www.apgo.org/meetings/index.cfm/cat/annual%20meeting.htm |
|
|
 |
|
Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság |
|
APGO & CREOG Annual Meeting |
Rendezvény kezdete: 2009.03.11. | Rendezvény vége: 2009.03.14. |
Szakterület(ek): Belgyógyászat, Egészségügyi menedzsment, Gyógyszertan, klinikai farmakológia, Gasztroenterológia, Laboratóriumi medicina, Mikrobiológia, Orvosi informatika |
Tudományos információ: Association of Professors of Gynecology and Obstetrics |
Címe: USA, 2130 Priest Bridge Drive Crofton, MD, 21114 |
E-mail: bfetsko@apgo.org |
Szervező: Association of Professors of Gynecology and Obstetrics |
Munkahely neve: Association of Professors of Gynecology and Obstetrics |
Címe: USA, 2130 Priest Bridge Drive Crofton, MD, 21114 |
E-mail: bfetsko@apgo.org |
Helyszín: USA, San Diego, CA, |
A rendezvény Web oldala: http://www.apgo.org/meetings/index.cfm/cat/annual%20meeting.htm |
|
|
 |