Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság Korszerű respirációs tanfolyam
Rendezvény kezdete: 2005.11.21.Rendezvény vége: 2005.11.25. Szervező: Dr. Lorx András Munkahely neve: SE AITK Címe: Bp., 11125 Kútvölgyi út 4. E-mail: lorxa@kut.sote.hu Helyszín: SE AITK 6.emeleti tanterem (Bp., 1125 Kútvölgyi út 4.) A tanfolyam kredit pont értéke: 50 pont!
A tanfolyam részvételi díja: 30.000,- Ft
Magyar Tüdőgyógyász Társaság „2005 a COPD ellenes küzdelem éve:záró rendezvény”
Rendezvény kezdete: 2005.11.19.Rendezvény vége: 2005.11.19. Tudományos információ: Dr. Horváth Ildikó Munkahely neve: Magyar Tüdőgyógyász Társaság Címe: 2045 Törökbálint, Munkácsy Mihály u. 70. Szervező: Sipos Alice, Veres Gabriella Munkahely neve: MOTESZ Kongresszusi és Utazási Iroda Címe: 1051 Budapest, Nádor u. 36. Tel: 311- 6687 Fax: 383-7918 Helyszín: Grand Hotel Hungária (1074 Budapest, Rákóczi út 90.) A rendezvény Web oldala: http://www.motesz.hu/motesz/publikus_esemeny_naptar.html?akcio=megnez&azonosito=8281 A Magyar Tüdőgyógyász Társaság a COPD aggasztó morbiditási mutatói alapján a 2005. évet a COPD ellenes küzdelem évének nyilvánította
és a betegség hatékony megelőzése, kezelése és rehabilitációja érdekében COPD ellenes programot hirdetett. Ennek fő célkitűzései – átfogó továbbképző tevékenység, szűrő programok beindítása, a szervezett dohányzás leszoktatás feltételeinek javítása, a lakosság tájékoztatása – az év folyamán megvalósultak.
Reményeink szerint a 2005. évi program lezárása egyúttal a kezdete annak a folyamatos szakmai tevékenységnek, aminek eredménye a
„COPD járvány” megfékezése, a betegség morbiditási mutatóinak a javítása lehet.
Szeretettel várjuk a pontszerző akkreditált rendezvényre a tüdőgyógyász kollegákat, valamint a társszakmák képviselőit.
A Magyar Tüdőgyógyász Társaság Elnöksége
A rendezvényért járó kreditpontok:
Orvosoknak: 7
Van vizsga
Orvosoknak vizsgával: 10
Részletes program a kapcsolt dokumentumban!!!! Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Transzplantációs Társaság Dilemmák és megoldások IBD-ben, 2005/2 című szimpózium
Rendezvény kezdete: 2005.11.19.Rendezvény vége: 2005.11.19. Helyszín: II. Belgyógyászati Klinika, A épületi tanterem (Budapest, Szentkirályi u. 48.) Magyar Gasztroenterológiai Társaság Colon Szekciójának és a Semmelweis Egyetem II. Belklinikájának közös szervezésében
A szimpózium lényege, hogy a klinikopathológiai konferenciák mintájára problémás IBD-s eseteket beszéljünk meg. A felhívásnak megfelelõen sok kiváló és érdekes abstract érkezett be. Ezekbõl igen nehéz döntéseket hozva egy szakértõ bizottság válogatta át azokat az eseteket, melyek a legnagyobb érdeklõdésre tarthatnak számot. Munkájukat ezúton is köszönöm.
A technikai részletek alatt olvashatja a részletes programot.
Minden beküldött absztrakt szerzőjét november 8-ig értesítjük arról, hogy prezentálásra kerül-e az esete – előreláthatólag 5-6 eset bemutatására lesz elegendő idő (a prezentáció ideje 10-15 perc, a vita "korlátlan").
Kérem, hogy amennyiben még nem jelentkezett, és csak vitapartnerként kíván részt venni az eseményen, akkor is mielőbb jelezze a részvételi szándékát, hogy megfelelő technikai feltételeket (terem, hangosítás, büfé, stb.) tudjunk biztosítani.
A rendezvényen való részvételt tavasszal 5 kreditponttal díjazták, melyeket az egyetemek Továbbképzési Központjai regisztráltak.
Szeretettel várunk tehát ismét minden jelenlegi és jövőbeli "expertet" egy érdekes szakmai beszélgetés reményében!
Értesítés:
mihpal@yahoo.co.uk
Dr. Miheller Pál
Semmelweis Egyetem, II.sz. Belgyógyászati Klinika
1088 Budapest, Szentkirályi u. 46. Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság Densitometria Továbbképző Konferencia Orvosok részére
Rendezvény kezdete: 2005.11.18.Rendezvény vége: 2005.11.19. Helyszín: Platánus Hotel, 1087 Budapest, Könyves Kálmán krt.44. A MOOT Densitometria Munkacsoportja továbbképző konferenciát hirdet osteodensitometriával foglalkozó orvoskollégák részére.
A konferencia azonos tematikával két időpontban kerül megrendezésre:
2005. október 14 –15. és november 18-19.
A résztvevők száma alkalmanként legfeljebb 50 fő.
Az októberi kurzust az előzetes jelentkezők már megtöltötték, a novemberi továbbképzésre még korlátozott számban van szabad hely . A konferencia végén tesztvizsgára van lehetőség, amelynek sikeres teljesítése esetén a résztvevők oklevelet és kreditpontot kapnak.
Jelentkezés Dr. Horváth Csabánál (SE I. Belklinika ODM Labor),
bármelyik megadott módon:
- levélben: Budapest 1083, Korányi Sándor u. 2/a
- telefonon: 06-1-456-1030, telefaxon: 06-1-456-1031
- e-mail útján: horcsa@bel1.sote.hu , vagy csaktim@bel1.sote.hu
A jelentkezőknek részletes tájékoztatót küldünk. A jelentkezést a beérkezés sorrendjében fogadjuk el és visszaigazoljuk (e-mail vagy fax).
Jelentkezési határidő: 2005. október 21.
Magyar Sebész Társaság 23rd Congress of the European Association of Endoscopic Surgery (EAES) (Bukarest, 2015.06.03-06.)
Rendezvény kezdete: 2015.06.03.Rendezvény vége: 2015.06.06. Szakterület(ek): Sebészet
Helyszín: Románia, Bukarest, A rendezvény Web oldala: http://congress.eaes.eu/Home.aspx Kedves Kollégák!
Az Európai Endoszkópos Sebészeti Társaság 23. Kongresszusa 2015.06.03-06. között kerül megrendezésre Bukarestben, a Román Endoszkópos Sebészeti Társaság szervezésében.
A rendezvényre a szomszédos országokból, így Magyarországról érkező kollégák kedvezményes részvételi díjjal regisztrálhatnak.
További részletes információk, regisztráció a rendezvény weboldalán: http://congress.eaes.eu/Home.aspx >>
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság WSACS (World Society of Abdominal Compartment Syndrome) 7. Világkongresszusa
Rendezvény kezdete: 2015.05.28.Rendezvény vége: 2015.05.30. Szakterület(ek): Aneszteziológia, intenzív terápia
Helyszín: Belgium, Ghent, A rendezvény Web oldala: http://www.wsacs.org/ In May 2015 we will be organizing the 7th World Congress of the Abdominal Compartment Society where we will review the current status of IAH and ACS in clinical practice, review contemporary diagnosis and management, as well as discuss new challenges and solutions.
The program will focus on the following topics:
Contemporary intra-abdominal hypertension management
Treating Abdominal Compartment Syndrome (ACS) - when and how
Temporary abdominal closure - improving outcome
Inflammation and abdominal disease
Fluid resuscitation and monitoring
Abdominal wall reconstruction
Nutrition and the abdomen
Abdominal trauma - how to eradicate ACS
Diagnosis and management of abdominal infections
The scientific program can be found on here >>