| |
| Magyar Transzplantációs Társaság |
|
| Fórum a transzplantációról (2011.04.10.) |
Rendezvény kezdete: 2011.04.10. | Rendezvény vége: 2011.04.10. |
| Szakterület(ek): Transzplantációs medicina |
| Helyszín: Budapest, |
A 2011. április 10-én megrendezésre kerülő fórum célja a szervátültetésre alkalmas betegek transzplantációval kapcslatos tájékozottságának növelése, valamint a betegek és hozzátartozóik együttes tájékoztatása az élődonoros szervátültetésről.
A múlt évi fórumokhoz kapcsolható eredmény magáért beszél: 12 élődonoros vesetranszplantáció!
A fórumra jelentkező közel 200 résztvevőt a SE Transzplantációs és Sebészeti Klinika körzetébe tartozó művese állomásokon kezelt betegek és hozzátartozóik adják.
Az előadásokat Dr. Langer Róbert sebész, a SOTE Transzplantációs Klinika igazgatója, Dr. Kovács János Balázs sebész és Dr. Chmel Rita nefrológus tartja. Az előadásokat követően élődonoros transzplantációban részt vett párok adják át tapasztalataikat a hallgatóságnak.
A Fórum a Transzplantációs Alapítvány a Megújított Életekért, a Magyar Transzplantációs Társaság, a Magyar Nefrológiai Társaság és a dialízis szolgáltatók együttműködésével kerül megrendezésre. |
|
|
 |
| |
| Magyar Hypertonia Társaság |
|
| International Conference on Hypertension, Lipids, Diabtes and Stroke Prevention |
Rendezvény kezdete: 2010.03.04. | Rendezvény vége: 2010.03.06. |
| Helyszín: Németország, Berlin, |
| A rendezvény Web oldala: http://www2.kenes.com/strokeprevention/Pages/Home.aspx |
| Jelen konferencia a stroke kockázatának csökkentésével, megelőzésével kapcsolatos kritikus kérdéseket ölel fel, úgymint hypertonia, dyslipidemia, HDL, diabetikus és metabolikus szindrómák, valamint terápiás beavatkozások a stroke esetek csökkentése érdekében. |
|
|
 |