| |
| Magyar Transzplantációs Társaság |
|
| (Elkerülhető) ellátási hibák az egészségügyben. Országos Konferencia |
Rendezvény kezdete: 2005.12.07. | Rendezvény vége: 2005.12.07. |
| Helyszín: Hotel Platánus, Budapest |
| A rendezvény Web oldala: http://www.euuzlet.hu/ellatasihibak/index.html |
Egy amerikai kutatók által készített veszélyességi skálán az egészségügyi ellátás megelõzi a hegymászást, az autóvezetést, a légszennyezést, a repülést és az atomerőműveket. Csak az amerikai ellátórendszerben előforduló hibák miatt évente 44-88 ezerre becsülik a szakemberek a megelőzhetõ halálozások számát. Az uniós adatok is megerősítik az ilyen, s ehhez hasonló tanulmányokat. Az Európai Orvosok Állandó Bizottsága - elismerve, hogy a kórházakban történő egészségkárosodások fele elkerülhető ellátási hiba miatt fordul elő - közösségi megoldásokat sürgetett. Magyarországon az Egészségügyi Törvény rögzíti (119. szakasz 3. bekezdés), hogy az ellátás során érvényesülniük kell a szakmai szabályoknak. Az evidenciákon alapuló ellátási rendeket a szakmai protokollok rögzítik. Mindezek betartását folyamatos ellenőrzéssel biztosítja a most újjászerveződő (szerveződött) szakfelügyeleti hálózat. Az intézmények többségében működik minőségbiztosítási rendszer, amelynek részeként figyelik az ellátási hibákat is.
Mindazonáltal a napi munka során számos elméleti és gyakorlati kérdés vetődik fel a legjobb gyakorlattól (best practice) és minőségbiztosítási problémáktól kezdve a tévedések regisztrálásán és a tanulságok levonásán át egészen az ellenőrzésig és a nyilvánosság kérdéséig.
A rendezvényen és a rendezvénnyel lehetőséget kívánunk biztosítani ahhoz, hogy a témakör iránt érdeklődő szakemberek közvetlenül is információkat és tájékoztatást kapjanak ezekről a kérdésekről.
Bővebb információk a szervező web-oldalán. |
|
|
 |
| |
| Magyar Diabetes Társaság |
|
| Zsír - Rizikó - Diéta MDOSZ Konferencia |
Rendezvény kezdete: 2005.12.03. | Rendezvény vége: 2005.12.03. |
| Tudományos információ: Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége |
| Címe: 1051 Budapest, Arany János u. 31. |
| Tel: 06 (1) 374 1347 |
| Szervező: Meeting Budapest Rendezvényszervező Kft. |
| Címe: 1081 Budapest, Szilágyi u. 3. |
| Tel: 06 (1) 459 8060 vagy 459 8061 |
| Fax: 06 (1) 459 8065 |
| E-mail: meeting@euroweb.hu |
| Helyszín: CEU Conference Center (Budapest, X. Kerepesi út 87.) |
| A rendezvény Web oldala: http://www.diet.hu/index.php?Menu_ID=41 |
A lakosság táplálkozási szokásaiban előforduló kockázati tényezők jelenléte növeli a táplálkozással összefüggő betegségek kialakulásának veszélyét. Az egyik legfontosabb probléma a túlzott zsírfogyasztás és a nem megfelelő zsírsav bevitel.
A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége 2005. december 3-án Budapesten 1 napos konferenciát szervez "Zsír - Rizikó - Diéta" címmel. |
|
|
 |
| |
| Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
| I. Endokrinológiai Továbbképző Tanfolyam a Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság és a Semmelweis Egyetem ÁOK II. sz. Belgyógyászati Klinika együttműködésével |
Rendezvény kezdete: 2005.12.02. | Rendezvény vége: 2005.12.03. |
| Tudományos információ: Prof. Dr. Rácz Károly egyetemi tanár |
| Munkahely neve: Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar II. sz. Belgyógyászati Klinika |
| Címe: 1088 Budapest, Szentkirályi u. 46. |
| Tel: 06-1-266-0120 |
| Fax: 06-1-266-0816 |
| E-mail: racz@bel2.sote.hu |
| Szervező: Bagdi Károly ügyvezető igazgató |
| Munkahely neve: Convention Budapest KFT |
| Címe: 1461 Budapest, Pf. 11. |
| Tel: 06-1-299-0187 |
| Fax: 06-1-299-0184 |
| E-mail: kbagdi@convention.hu |
| Helyszín: Budapest, Sofitel Budapest Atrium Hotel, 1051 Budapest, Roosevelt tér 2. |
|
|
 |
| |
| Magyar Tüdőgyógyász Társaság |
|
| The ERS International Congress 2016: the world’s largest respiratory meeting |
Rendezvény kezdete: 2016.09.03. | Rendezvény vége: 2016.09.07. |
| Helyszín: United Kingdom, London, |
| A rendezvény Web oldala: http://erscongress.org/ |
The European Respiratory Society will come to London for the first time in 2016 to host the world’s largest and most influential meeting for respiratory physicians, scientists and allied health professionals.
Around 20,000 delegates will meet to discuss the latest developments in the respiratory field across 400 sessions. Covering key topics in respiratory medicine from across the spectrum of disease areas including TB, lung cancer, pneumonia, cystic fibrosis, COPD, and asthma amongst others, the Congress is the best place to build skills and knowledge through hearing the latest topics in the field.
|
|
|
 |
| |
| Magyar Dermatológiai Társulat |
|
| WCCS 2016 - 16th World Congress on Cancers of the Skin |
Rendezvény kezdete: 2016.08.31. | Rendezvény vége: 2016.09.03. |
| Munkahely neve: MCI Deutschland GmbH, MCI – Berlin Office (Congress Organization/PCO) |
| Címe: Markgrafenstr. 56
10117 Berlin, Germany |
| Tel: +49 (0)30 20 45 90 |
| Fax: +49 (0)30 20 45 950 |
| E-mail: wccs2016@mci-group.com |
| Helyszín: Ausztria, Bécs, |
| A rendezvény Web oldala: http://www.wccs2016.com |
|
|
 |