Magyar Hematológiai és Transzfuziológiai Társaság Professor John G. Gribben előadása (Budapest, 2014.04.11.)
Rendezvény kezdete: 2014.04.11.Rendezvény vége: 2014.04.11. Szakterület(ek): Haematologia, haemostaseologia
Helyszín: Budapest, Üllői út 26., Semmelweis Egyetem, I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet, Arányi Lajos Tanterem A Magyar Hematológiai és Transzfúziológiai Társaság és a Semmelweis Egyetem I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézete sok szeretettel meghívja Önt és kedves munkatársait Professor John G. Gribben , a londoni Barts Cancer Institute, Centre for Haemato-Oncology Igazgatójának Update on targeted therapies in chronic lymphocytic leukaemia című előadására.
Helyszín: Semmelweis Egyetem, I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet, Üllői út 26., Budapest, Arányi Lajos Tanterem.
Időpont: 2014. április 11. (péntek), 13:30.
A szervezők nevében:
Dr. Bödör Csaba
Tudományos munkatárs
Dr. Borbényi Zita
az MHTT elnöke
Magyar Dermatológiai Társulat Gyakorlati Allergológia Továbbképző Tanfolyam
Rendezvény kezdete: 2014.04.11.Rendezvény vége: 2014.04.12. Szakterület(ek): Allergológia, klinikai immunológia
Tudományos információ: SZERVEZŐ BIZTOTTSÁG: Prof. Dr. Kárpáti Sarolta tanszékvezető egyetemi tanár Prof. Dr. Temesvári Erzsébet egyetemi tanár Dr. Pónyai Györgyi egyetemi adjunktus Munkahely neve: Semmelweis Egyetem Bőr Nemikortani és Bőronkológiai Klinika Címe: 1085 Budapest, Mária u. 41. Tel: (06 1) 2660465 / 5716 mellék Fax: (06 1) 2674685 E-mail: temerz@bor.sote.hu Szervező: Papp Zsombor Munkahely neve: Convention Budapest Kft. Címe: H-1461 Budapest, Pf: 11.
Web-információ: www.convention.hu Tel: (06 1) 2990184, 2990185, 2990186 Fax: (06 1) 2990187 E-mail: zspapp@convention.hu Helyszín: 1088 Budapest, Rákóczi út 43-45., Novotel Budapest Centrum A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/GYATT2044 TISZTELT KOLLÉGÁK!
Az allergiás betegségek egyidősek az emberiséggel, előtérbe kerülésüket (egyetemi oktatásban történő megjelenés, szakorvos képzés) az allergiás betegek számának robbanásszerû emelkedése magyarázza. A betegszám rohamos növekedése az elmúlt évtizedekben a civilizáció fejlődéséhez köthető, összefüggésbe hozható számos új, az immunválaszt befolyásoló szennyező és allergizáló anyag környezeti megjelenésével. Az allergiás, atópiás immunválasz alapja genetikai diszpozíció, a civilizációs hatásként napi expozícióba kerülő, korábban csak elvétve használt kémiai vegyületek (pl. fémek, növényi anyagok, illatok) napjainkra a leggyakoribb allergénekké váltak.
A globális környezetszennyezés nem csak a humán, hanem a növényi biológiai folyamatra is hat, befolyásolva többek között a pollenek morfológiáját és immunrendszerünkre való hatását is. Az allergiás megbetegedések a gazdaságilag fejlett országok lakosságának közel egyharmadát érinti. Hazai vonatkozásban is hasonló arány tapasztalható az asthmás esetek és a rhinitises valamint a kontakt ekzemában, urticariában szenvedő betegek számának folyamatos növekedésével.A gyógyszer és az élelmiszer allergiás esetek gyakoriságának látványos halmozódása szintén jellemző hazai adat.
A kórképek kivizsgálását segítő diagnosztikai lehetőségek tárháza az utóbbi években egyre bővült. Segítségükkel feltárhatók és igazolhatók a különféle allergiás tüneteket provokáló anyagok, ezen metodikák a differenciál diagnosztikus vizsgálatokat is lehetővé teszik, és ezzel a legfontosabb terápia, a prevenció lehetőségét is megteremtik.
A részben környezeti ártalom eredményeként jelentkező allergia mára multidiszciplináris betegséggé vált. A legtöbb allergén számos szervet érintő tünetcsoportot provokál, alkalmanként egy-egy tünet együttes dominanciájával . Az orvosi ellátásban így az allergiás tünetek, tünet együttesek nem csak a bőrgyógyászati gyakorlatban jelentkeznek, növekvő gyakoriságuk a napi betegellátás szintjén a medicinát mûvelő minden kollégát érint. A terápiás feladatok megoldására az összes szakma "gyakorlati allergológiai" ellátási protokollja kialakult. Erre a gyakorlatra alapozva, az orvostudomány több szakágának (gyermekgyógyászat, bőrgyógyászat, pulmonológia, belgyógyászat, fül-orr-gégészet, szemészet, klinikaiallergológia-immunológia) tapasztalatait összegezve állítottuk össze nemzetközileg elismert szakemberek tudására alapozva a továbbképző tanfolyam anyagát , célozva az allergiás betegek kivizsgálásának és ellátásának minden szinten történő javítását.
Prof Dr Kárpáti Sarolta
tanszékvezetõ egyetemi tanár
Prof Dr Temesvári Erzsébet
egyetemi tanár
Magyar Pszichiátriai Társaság Asszertív (szociális kompetencia) tréning segítő hivatású szakemberek számára
Rendezvény kezdete: 2014.04.11.Rendezvény vége: 2014.04.12. Helyszín: Budapest, VIII. ker. Balassa utca 6., SE Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika A szociális kompetencia az egyénnek az a képessége, hogy a szociális kapcsolatok terén felmerülő legkülönfélébb problémákat oly módon kezeli, hogy közben a kapcsolat fenntartására, megőrzésére törekszik. A szociális készségfejlesztő tréning rendkívül hatékonyan felhasználható a legkülönfélébb pszichés problémákkal küzdő személyek kapcsolati problémáinak kezelésében, valamint egészséges személyek számára is hasznos lehet. A tréning célja, hogy a résztvevők megtanulják megkülönböztetni a társas viselkedés négy alapformáját: a passzív, az agresszív, a passzív-agresszív és az asszertív viselkedést, visszajelzést kapjanak saját viselkedésük másokra gyakorolt hatásáról, fejlődjenek a segítő hivatás szerepköréhez tartozó kommunikációs készségekben és szociális kompetenciában, képesek legyenek hatékonyan kezelni az indulataikat. A képzés várható pozitív hatása a személyes hatékonyság és a kommunikációs készségek fejlődésén túlmenően az, hogy a résztvevők alkalmazni tudják a tanultakat kapcsolati problémákkal, szorongásos zavarokkal küzdő neurotikus és hiányos szociális készségekkel rendelkező pszichotikus páciensekkel. A képzés interaktív jellegű, a résztvevők aktív részvételén alapul. Az elméleti bevezetést helyzetgyakorlatokon alapuló szociális kompetenciát fejlesztő, szisztematikus tréning követi, melynek során a cél az egyes készségek begyakorlása (pozitív érzelmek, negatív indulatok kifejezése, kritika kezelése, nemet mondás, kompromisszumkötés, stb.)Szakmai vezető : dr. Perczel Forintos Dóra Akkreditációs kód : SE-TK/2014.II./00325Akkreditációs pont : 30A képzés óraszáma : 20 óraTanfolyam részvételi díja : 30.000,- FtVIKOTE tagoknak : 25.000,- Ft A tanfolyam díját kérjük az alábbi számlaszámra átutalni 2014. áprlis 3-ig. A közleménybe kérjük írja be nevét és a ASZKT elnevezést.: VIKOTE 10200823-22214775Jelentkezés : - telefonon: +36 20 825 0237 - e-mail-en: vikote.titkarsag@gmail.com , vagy a www.oftex.hu honlapon. SE ÁOK Klinikai szakpszichológusi szakképzésben részt vevőknek: 15 000,- Ft Jelentkezés: telefonon: 459 1493, e-mail-en: klinpszicho@med.semmelweis-univ.hu (Mátyás Krisztina)
Magyar Stroke Társaság Magyar Artériás Stiffness Társaság IX. Kongresszusa
Rendezvény kezdete: 2014.04.11.Rendezvény vége: 2014.04.12. Tudományos információ: dr. Illyés Miklós E-mail: miklos.illyes@tensiomed.com Szervező: ASSZISZTENCIA Szervező Kft. Címe: 1055 Budapest, Szent István krt. 7. Tel: +36 1 350 1854 Fax: +36 1 350 0929 E-mail: mast@asszisztencia.hu Helyszín: 9027 Győr, Budai út 4-6., Hotel Famulus A rendezvény Web oldala: http://www.asszisztencia.hu/mast/index.php?c=1 Rendezvényünknek ebben az évben különös jelentősége és aktualitása van. Ennek oka, hogy az Európai Hypertonia Társaság 2013-as hypertonia ajánlásában a szubklinikus célszerv-károsodások kimutatását célzó vizsgálatok között ismét javasolja az aorta pulzushullám terjedési sebességének mérését is. A dokumentum az emelkedett artériás stiffness paraméterekkel rendelkező pácienseket a magas, illetve a nagyon magas rizikójú csoportba sorolja. Az artériás funkció, a centrális vérnyomás vizsgálata a modern kardiovaszkuláris diagnosztikában fontos helyet kapott és immáron az evidencia bázisú tudományos ismereteket szintetizáló ajánlásokban is megjelent.
Társaságunk alapelveihez hűen ezúttal is törekedtünk arra, hogy rendezvényünk az orvosszakmák határain átívelő prevenciós szemléletet tükrözze, ennek megfelelően a Magyar Diabetes Társaság, a Magyar Kardiológusok Társasága, a Stroke Társság, valamint a Hypertonia és Alvástársaság is képviselteti magát a kongresszuson. Az elmélet mellett a vaszkuláris funkció vizsgálatának gyakorlati kivitelezését és értékelését is igyekszünk közelebb hozni a mindennapi orvosi gyakorlathoz - nemcsak háziorvosok számára.
A rendezvény értesítője megtekinthető a kapcsolódó dokumentumok alatt! Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság 28th World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (20-24 October 2018, Singapore)
Rendezvény kezdete: 2018.10.20.Rendezvény vége: 2018.10.24. Helyszín: Singapore, A rendezvény Web oldala: https://www.isuog.org/events/world-congress.html ISUOG's World Congress is the main annual scientific meeting for clinicians who use or research ultrasound in obstetrics and gynecology.
As one of the most culturally rich and dynamically progressive cities of the world, Singapore is a perfect destination for our internationally renowned forum of education, clinical updates and networking for ultrasound professionals. By attending ISUOG 2018 you’ll hear from a fusion of world-renowned speakers presenting on the most up-to-date research, benefit from our partnerships with other societies, including the Australasian Society for Ultrasound in Medicine (ASUM), and experience a leading event in ultrasound.
Important deadlines
20 August Early bird registration deadline
20 October Pre-Congress courses and Basic Training
21 October Congress opens
More details on the website: https://www.isuog.org/events/world-congress.html >>
Magyar Dermatológiai Társulat ESMO 2018 Annual Congress
Rendezvény kezdete: 2018.10.19.Rendezvény vége: 2018.10.23. Helyszín: Németország, 81823 München, Messegelände, Messe Munich A rendezvény Web oldala: http://www.esmo.org/Conferences/ESMO-2018-Congress It is with much pleasure and anticipation that we announce the ESMO 2018 Congress will take place 19-23 October 2018, in Munich, Germany. ESMO invites all oncology stakeholders: researchers, clinicians, industry partners, patient advocates and members of the press to mark your calendars for the annual ESMO Congress in 2018.
ESMO is and continues to be a leading force of high-quality oncology education, a platform for immense international visibility for scientific research, and a proud contributor to continuous improvements in patient care.
We invite you to save the date.
Josep Tabernero, ES, ESMO President 2018-2019
Solange Peters, CH, ESMO 2018 Scientific Chair
Andrés Cervantes, ES, ESMO 2018 Educational Chair
Magyar Hypertonia Társaság 34th World Congress of Internal Medicine (WCIM 2018)
Rendezvény kezdete: 2018.10.18.Rendezvény vége: 2018.10.21. Helyszín: South Africa, Cape Town, A rendezvény Web oldala: http://www.wcim2018.com/ On behalf of the Organising Committee, we are pleased to inform you that the 34th World Congress of Internal Medicine (WCIM 2018) will take place from 18-21 October, 2018 in Cape Town, South Africa .
About the Congress
The Congress will provide an excellent academic programme for the general physician but of a standard that the specialty groups such as Rheumatologists, Cardiologists, Pulmonologists and so on would also benefit. Posters will be presented by investigators in clinical as well as research areas and “Meet the Expert” sessions will encourage interactive discussions using interesting case studies to illustrate clinical challenges. We will also endeavour to present state of the art symposia with updates on recent guidelines and developments across the spectrum of Internal Medicine. For more information on the Congress – www.wcim2018.com For Congress topics – http://www.wcim2018.com/topics-2/