| |
| Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság |
|
| Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése |
Rendezvény kezdete: 2015.09.12. | Rendezvény vége: 2015.09.12. |
| Szakterület(ek): Belgyógyászat, Gyermekgyógyászat, Gyógyszertan, klinikai farmakológia, Laboratóriumi medicina, Háziorvostan, Mikrobiológia, Nephrologia, Szülészet-nőgyógyászat, Urológia |
| Tudományos információ: Prof.Dr. Rozgonyi Ferenc |
| Címe: |
| E-mail: instant@newinstant.hu |
| Szervező: Vágfalvi Edit |
| Munkahely neve: New Instant Bt. |
| Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei u. 41 |
| Tel: 06/20-5444032 |
| Fax: 225-0304 |
| E-mail: instant@newinstant.hu |
| Helyszín: 6000 Kecskemét, Nyíri u.38., Bács-Kiskun megyei Kórház |
| A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/hugyut2015 |
Kedves Kollegina/Kollega!
Szíves figyelmébe ajánljuk és tisztelettel meghívjuk a „Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szinten tartó és továbbképző tanfolyamra.
Évek óta követjük a kongresszusok és továbbképzők programját és ez a téma valamiért mindig periférikusan jelenik meg, vagy kimarad, holott a maga komplexitásával igen jelentős mindennapos orvosi, ápolói és szakasszisztensi feladat.
A húgyúti fertőzések a nem járványos fertőzések között az első helyet foglalják el, s a mikrobiológiai diagnosztikai laboratóriumok vizsgálati anyagának több mint 50%-át adják a vizelet bakteriológiai tenyésztések.
A kórokozó az esetek döntő többségében csak tenyésztéssel mutatható ki és identifikálható, az antibiotikum érzékenység/rezisztencia meghatározáshoz pedig kell a kitenyészett kórokozó szintenyészete.
A húgyúti fertőzés pontos diagnózisának megállapításához rendkívüli mértékben egymásra van utalva a kezelő orvos és a mikrobiológus, a betegápoló és a laboratóriumi asszisztens, mert szobahőmérsékleten állandóan változó anyagból, a vizeletből kell kimutatni a kórokozót számos eszközrendszer segítségével, s ha a folyamatba egyetlen hiba csúszik, az téves diagnózishoz és helytelen kezeléshez vezethet. A kezelőorvos részére sok esetben probléma a mikrobiológiai lelet értelmezése és a megfelelő antibiotikum kiválasztása, különösen, ha a betegnek más problémája is van, pl. terhes vagy vesefunkciós zavarai vannak.
Ezért gondoltuk, hogy olyan továbbképző tematikát állítunk össze és mutatunk be, amely együtt tárgyalja a húgyúti fertőzések klinikumát, mikrobiológiáját és terápiáját életszakaszok és nemek szerint. A program végrehajtásához olyan kiváló előadókat sikerült megnyerni, akik a témában kiemelkedően járatosak és elismertek.
Nagy örömünkre szolgálna, ha Kollegina/Kollega jelentkezne a tanfolyamra.
|
|
|
 |
| |
| Magyar Dermatológiai Társulat |
|
| X. Őszi Szegedi Allergia nap (10 év - jubileumi visszatekintő) |
Rendezvény kezdete: 2015.09.12. | Rendezvény vége: 2015.09.12. |
| Tudományos információ: Dr. Novák Zoltán |
| Munkahely neve: SZTE Gyermekklinika és Gyermekegészségügyi Központ |
| Címe: 6720 Szeged, Korányi fasor 15. |
| Tel: 62/545-342 |
| E-mail: novak.zoltan@med.u-szeged.hu |
| Munkahely neve: Congress & Hobby Service Kft. |
| Címe: 6725 Szeged, Szent Ferenc u. 8. I/3. |
| E-mail: info@congress-service.hu |
| Helyszín: Szeged, Felső tisza-part 2., IH Rendezvényközpont |
| A rendezvény Web oldala: http://congress-service.hu/2015/szan/ |
Regisztráció:
http://congress-service.hu/2015/szan/reg.html
Program:
09:00-09:15 Megnyitó, üdvözlések
09:15-09:35 Megelőzhetőek-e az allergiás betegségek?
Cserháti Endre
Semmelweis Egyetem I.sz. Gyermekklinika, Budapest
09:35-09:55 Területen dolgozók felelőssége a COPD
diagnosztikájában, kezelésében
Böszörményi Nagy György
OKTPI, Budapest
09:55-10:15 Spice story-szintetikus kannabinoidok – jelen és jövő
Zacher Gábor
Honvédkórház Sürgősségi Centrum, Budapest
10:15-10:30 Diszkusszió
10:30-10:50 Kávészünet
10:50-12:20 Céges szimpóziumok
12:20-13:30 Ebédszünet
13:30-13:50 Asztma és terhesség, szoptatás és gyógyszerelés
Tamási Lilla
Semmelweis Egyetem Pulmonológia Klinika, Budapest
13:50-14:10 Betegoktatás légúti betegségekben.
Új kihívások, új lehetőségek
Berta Gyula
Apponyi Magánklinika, Kaposvár
14:10-14:30 Ételallergia update
Várkonyi Ágnes
SZTE Gyermekklinika, Szeged
14:30-14:50 Diszkusszió
14:50-15:40 Céges szimpóziumok
15:40-16:00 Kávészünet
16:00-16:20 Ritkábban (?) támadó légúti patogének
Nagy Béla
Debreceni Egyetem Gyermekklinika, Debrecen
16:20-16:40 Tüdődaganatok kilátásai: múlt, mit hozhat a jövő?
Gálffy Gabriella
Semmelweis Egyetem Pulmonológia Klinika, Budapest
16:40-17:00 Szeretnénk időnként belelátni? Hörgőtükrözés
gyermek és felnőttkorban
Bánfi Andrea
Svábhegyi Országos Gyermekallergológiai
Pulmonológiai és Fejlődésneurológiai Intézet, Budapest
17:00-17:20 Lehetőségek a felső légúti betegségek műtéti
ellátásában
Rovó László
SZTE Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika, Szeged
17:20-17:40 Merre tart az inhalációs gyógyszerbevitel –
Múlt, jelen, jövő
Rónai Zoltán
Arany Kehely Egészségcentrum, Pécs
17:40-18:00 Diszkusszió
18:00-18:30 A tanfolyam zárása, tesztírás |
|
|
 |
| |
| Magyar Nephrologiai Társaság |
|
| Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szintentartó és továbbképző tanfolyam Mikrobiológiai gyorsdiagnosztika előadás sorozat VII. (Kecskemét, 2015.09.12.) |
Rendezvény kezdete: 2015.09.12. | Rendezvény vége: 2015.09.12. |
| Szakterület(ek): Belgyógyászat, Urológia |
| Helyszín: |
| A rendezvény Web oldala: http://www.newinstant.hu |
Kedves Kollegina/Kollega!
Szíves figyelmébe ajánljuk és tisztelettel meghívjuk a „Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szinten tartó és továbbképző tanfolyamra. Évek óta követjük a kongresszusok és továbbképzők programját és ez a téma valamiért mindig periférikusan jelenik meg, vagy kimarad, holott a maga komplexitásával igen jelentős mindennapos orvosi, ápolói és szakasszisztensi feladat. A húgyúti fertőzések a nem járványos fertőzések között az első helyet foglalják el, s a mikrobiológiai diagnosztikai laboratóriumok vizsgálati anyagának több mint 50%-át adják a vizelet bakteriológiai tenyésztések. A kórokozó az esetek döntő többségében csak tenyésztéssel mutatható ki és identifikálható, az antibiotikum érzékenység/rezisztencia meghatározáshoz pedig kell a kitenyészett kórokozó szintenyészete. A húgyúti fertőzés pontos diagnózisának megállapításához rendkívüli mértékben egymásra van utalva a kezelő orvos és a mikrobiológus, a betegápoló és a laboratóriumi asszisztens, mert szobahőmérsékleten állandóan változó anyagból, a vizeletből kell kimutatni a kórokozót számos eszközrendszer segítségével, s ha a folyamatba egyetlen hiba csúszik, az téves diagnózishoz és helytelen kezeléshez vezethet. A kezelőorvos részére sok esetben probléma a mikrobiológiai lelet értelmezése és a megfelelő antibiotikum kiválasztása, különösen, ha a betegnek más problémája is van, pl. terhes vagy vesefunkciós zavarai vannak. Ezért gondoltuk, hogy olyan továbbképző tematikát állítunk össze és mutatunk be, amely együtt tárgyalja a húgyúti fertőzések klinikumát, mikrobiológiáját és terápiáját életszakaszok és nemek szerint. A program végrehajtásához olyan kiváló előadókat sikerült megnyerni, akik a témában kiemelkedően járatosak és elismertek. Nagy örömünkre szolgálna, ha Kollegina/Kollega jelentkezne a tanfolyamra.
Szívélyes üdvözlettel:
Dr. Papp Ferenc
Főorvos
Bács-Kiskun Megyei Kórház
Dr. Rozgonyi Ferenc
Ny.Egyetemi Tanár
Semmelweis Egyetem
A program letölthető ide kattintva >>
A jelentkezési lap letölthető ide kattintva >> |
|
|
 |
| |
| Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
| Családterápiás elméleti és módszertani alapképzés |
Rendezvény kezdete: 2015.09.12. | Rendezvény vége: 2016.06.05. |
| Helyszín: |
Még lehet jelentkezni a szeptemberben induló debreceni alapképzésre!
A Magyar Családterápiás Egyesület keretei között, 200 órás rendszerszemléletű családterápiás elméleti és módszerdemonstrációs alaptanfolyam indul.
Oktató: Dr Szükné Streit Marianna kiképző család-pszichoterapeuta, klinikai szakpszichológus.
A csoport létszáma: maximum 20 fő
A tanfolyam 2015 szeptemberében kezdődik és 2016 júniusáig tart. Az alkalmak havonta egyszer, szombat-vasárnap lesznek.
Tervezett időpontok:
2015 szeptember 12-13, október 3-4, november 7-8, december 12-13, 2016 január 9-10, február 6-7, március 19-20, április 9-10, május 7-8, június 4-5
A képzés helyszíne: Debrecen, Iparkamara u.4. 3/14
A tanfolyam óradíja 1200 forint, azaz összesen 240000 forint, mely tetszés szerinti ütemezésben fizethető. A hiányozni összesen 20 órát lehet. A hiányzás óráit is ki kell fizetni.
A leendő résztvevők számára előzetes személyes beszélgetést szervezek a csoportot megelőzően.
A tanfolyam résztvevőivel a Magyar Családterápiás Egyesület Képzési Rendjével összhangban képzési szerződést kötünk. Felhívjuk figyelmüket, hogy a képzésben résztvevőknek a képzés teljes időtartama alatt a Magyar Családterápiás Egyesület tagjának kell lenniük, és tagságukat évről évre érvényesíteniük szükséges.(dolgozóknak 3000, hallgatóknak és nyugdíjasoknak 2000ft/év)
A jelentkezéskor kérjük, csatolják szakmai önéletrajzukat, végzettségeiket igazoló dokumentumaikat és a bemutatkozó levélben térjenek ki a képzéssel kapcsolatos terveikre és a családterápiával való kapcsolatukra.
Jelentkezni és további információkat kérni Dr Szűkné Streit Mariannánál lehet.
Jelentkezési határidő: 2015 szeptember 10.
Email: streitmarianna@gmail.com
Telefon: 06-20-4555221 |
|
|
 |
| |
| Magyar Immunológiai Társaság |
|
| ISEV meeting on Extracellular Vesicles (EVs) in Immunity |
Rendezvény kezdete: 2025.11.05. | Rendezvény vége: 2025.11.07. |
| Helyszín: Greece, Athens, |
| A rendezvény Web oldala: https://www.isev.org/evs-in-immunity |
Now announcing the first ISEV meeting on Extracellular Vesicles (EVs) in Immunity!
What is EVs in Immunity?
5 – 7 November, 2025 Divani Caravel Hotel, Athens, Greece
ISEV is proud to announce the societies’ first conference focusing on EVs and immunity. This conference will bring thought leaders from various fields within Immunology and Extracellular Vesicle research together in order to address the key challenges at the interface of EV research and immunity. This conference will provide a unique forum for listening to the latest data from thought leaders, sharing new discoveries and exchanging ideas, setting up new collaborations, and identifying important future directions and research needs.
Furthermore, this meeting will provide the opportunity to initiate the activities of an ISEV “Special Interest Group” (SIG) dedicated to Immunity and EVs/NVEPs. We really hope that you will be as excited as us to attend this meeting, and possibly get a chance to become an active member of this SIG.
As a reminder, the symposium is confidential to foster new ideas and unpublished data sharing. We also would like to emphasize that this symposium is foreseen to develop into the reference conference on EVs in Immunity. There will be numerous opportunities for all of us to share our results or ideas in various focus areas, such as cancer, infectious diseases, central nervous system, cardiovascular diseases, developmental diseases, and various other relevant physiological and pathological conditions.
We hope that you will attend the conference and look forward to seeing you in Athens!
More details |
|
|
 |
| |
| Magyar Nephrologiai Társaság |
|
| American Society of Nephrology (ASN) Kidney Week 2025 |
Rendezvény kezdete: 2025.11.05. | Rendezvény vége: 2025.11.09. |
| Helyszín: USA, Houston, Texas, |
| The world’s premier nephrology meeting, Kidney Week provides participants exciting and challenging opportunities to exchange knowledge, learn the latest scientific and medical advances, and listen to engaging and provocative discussions with leading experts in the field. |
|
|
 |
| |
| doki.NET |
|
| International Conference on Psychology and Psychiatry |
Rendezvény kezdete: 2025.11.05. | Rendezvény vége: 2025.11.06. |
| Tudományos információ: Clara Foster |
| Munkahely neve: Scientex Conferences |
| Címe: United Arab Emirates, 25314 Dubai, UAE, 2 27th St - Port Saeed - Deira District - Dubai - United Arab Emirates |
| Tel: 14783370198 |
| E-mail: psychology@scientexevent.org |
| Szervező: Clara Foster |
| Munkahely neve: Scientex Conferences |
| Címe: United Arab Emirates, 25314 Dubai, UAE, 2 27th St - Port Saeed - Deira District - Dubai - United Arab Emirates |
| Tel: 14783370198 |
| E-mail: psychology@scientexevent.org |
| Helyszín: United Arab Emirates, 25314 Dubai, UAE, 2 27th St - Port Saeed - Deira District - Dubai - United Arab Emirates, Scientex Conferences |
| A rendezvény Web oldala: https://www.psychology.scientexconference.com/ |
Join leading psychologists, psychiatrists, researchers, and mental health professionals at the International Conference on Psychology and Psychiatry 2025 in Dubai! This premier event will feature cutting-edge research, insightful keynote sessions, interactive workshops, and global networking opportunities.
Date: November 05-06, 2025
Venue: City Seasons Dubai Hotel, UAE
Theme: Exploring the Frontiers of Psychology and Psychiatry
Why Attend?
Engage with world-renowned experts
Discover the latest advancements in psychology and psychiatry
Network with professionals from academia and industry
Present your research and gain valuable insights
Learn More & Register: https://www.psychology.scientexconference.com/
Email: psychology@scientexconferences.org
Phone: +1 478-337-0198
Don’t miss this opportunity to be part of a transformative experience in Psychology 2025! |
|
|
 |