Szeretettel meghívjuk az Urticaria Világnapja alkalmából rendezett kerekasztal-beszélgetésre, ahol szakértők segítségével elemezzük a Magyar Dermatológiai Társulat legfrissebb, Több mint szépséghiba elnevezésű kutatását, és kitérünk a bőrproblémákkal járó lelki terhekre is.
Időpont: 2015. október 1., csütörtök, 10:00 óra (érkezés: 9:30-tól)
Moderátor: Jakupcsek Gabriella
Az eseményt a Grund Színház előadása nyitja: az improvizációs társulat betekintést nyújt a bőrbetegek mindennapjaiba.
További információért kérem, forduljon bizalommal az alábbi elérhetőségeken Szabó Erika pr-tanácsadóhoz
A rendezvényt a Magyar Dermatológiai Társulattal együttműködésben a Novartis Hungária Kft. támogatja.
1114 Budapest, Bartók Béla út 43-47.Tel: 06 1 457 6500 Fax: 06 1 4576600
NP4: HU1509385174 lezárási dátum: 2015.09.29.
Beszámoló a sajtótájékoztatóról (a teljes cikk a kapcsolódó linken elérhető):
Idén második alkalommal rendezték meg az urticaria nevű bőrbetegség világnapját. A csalánfoltok bőrön való megjelenése ráadásul nem is egyedi dolog, hiszen bármikor bárkivel előfordulhat és kiszámíthatatlan ideig tünetekkel járhat , azonban a tudatlanságunk miatt mégis rosszul reagálunk rá. A témában több sztár is nyilvánosan felszólalt, valamint egy kampány kapcsán vállalták, hogy pár órára egy urticariás érintett bőrébe bújjanak.
A Magyar Dermatológiai Társulat megbízásából készített reprezentatív kutatásból kiderült, hogy a magyar lakosság több mint fele szenvedett már valamilyen bőrbetegségtől élete során: a legtöbben az ekcémát (25%), a csalánkiütést (18%), a nem lábon jelentkező bőrgombát (12%) és a pikkelysömört (7%) említették, de sokan (15%) kezelés vagy orvosi konzultáció hiányában nevesíteni sem tudták bőrproblémájukat. Nem tudjuk, mi az...
Sajnos többen nincsenek tisztában azzal, hogy egy-egy kiütés akár komoly belső szervi problémákat is okozhat. A kutatás válaszadóinak negyede tudja, hogy bizonyos bőrelváltozások akár diabétesszel vagy szív- és érrendszeri problémákkal is együtt járhatnak.
Sajnos tízből négyen úgy gondolják, a bőrgyógyászok inkább csak tüneti kezelést biztosítanak, pedig a bőrgyógyászati terápia az elmúlt 10 évben számos betegség tekintetében nagyon hatékonnyá vált. Egy szakorvosi konzultáció ma már életmentő is lehet: visszaállítja a bőr eredeti épségét, és megelőzi a szövődményeket, a betegek életminősége pedig visszaállhat az egészségesekhez hasonló szintre mondta prof. dr. Bata-Csörgő Zsuzsanna, a Magyar Dermatológiai Társulat elnöke. Azt is hozzátette, hogy a betegségre való általános reagálás a középkorra vezethető vissza, hiszen már akkor is nagy ívben elkerülték a bőrbetegeket, ha fertőző volt az állapotuk, ha nem. |