|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése |
Rendezvény kezdete: 2015.09.12. | Rendezvény vége: 2015.09.12. |
Tudományos információ: Prof.Dr. Rozgonyi Ferenc |
Címe: , |
E-mail: instant@newinstant.hu |
Szervező: Vágfalvi Edit |
Munkahely neve: New Instant Bt. |
Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei u. 41 |
Tel: 06/20-5444032 |
Fax: 225-0304 |
E-mail: instant@newinstant.hu |
Helyszín: 6000 Kecskemét, Nyíri u.38., Bács-Kiskun megyei Kórház |
A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/hugyut2015 |
Kedves Kollegina/Kollega!
Szíves figyelmébe ajánljuk és tisztelettel meghívjuk a „Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szinten tartó és továbbképző tanfolyamra.
Évek óta követjük a kongresszusok és továbbképzők programját és ez a téma valamiért mindig periférikusan jelenik meg, vagy kimarad, holott a maga komplexitásával igen jelentős mindennapos orvosi, ápolói és szakasszisztensi feladat.
A húgyúti fertőzések a nem járványos fertőzések között az első helyet foglalják el, s a mikrobiológiai diagnosztikai laboratóriumok vizsgálati anyagának több mint 50%-át adják a vizelet bakteriológiai tenyésztések.
A húgyúti fertőzés pontos diagnózisának megállapításához rendkívüli mértékben egymásra van utalva a kezelő orvos és a mikrobiológus, a betegápoló és a laboratóriumi asszisztens, mert szobahőmérsékleten állandóan változó anyagból, a vizeletből kell kimutatni a kórokozót számos eszközrendszer segítségével, s ha a folyamatba egyetlen hiba csúszik, az téves diagnózishoz és helytelen kezeléshez vezethet. A kezelőorvos részére sok esetben probléma a mikrobiológiai lelet értelmezése és a megfelelő antibiotikum kiválasztása, különösen, ha a betegnek más problémája is van, pl. terhes vagy vesefunkciós zavarai vannak. Ezért gondoltuk, hogy olyan továbbképző tematikát állítunk össze és mutatunk be, amely együtt tárgyalja a húgyúti fertőzések klinikumát, mikrobiológiáját és terápiáját életszakaszok és nemek szerint. A program végrehajtásához olyan kiváló előadókat sikerült megnyerni, akik a témában kiemelkedően járatosak és elismertek.
Nagy örömünkre szolgálna, ha Kollegina/Kollega jelentkezne a tanfolyamra
|
|
|
 |
|
A Csont-Ízületi Betegségek Korai Felismeréséért Alapítvány |
|
ESMRMB School of MRI Clinical Course |
Rendezvény kezdete: 2003.08.28. | Rendezvény vége: 2003.08.30. |
E-mail: office@esmrmb.org |
Helyszín: Aarhus, Denmark |
http://www.esmrmb.org
Advanced Neuro Imaging - Diffusion, Perfusion, Spectroscopy
The aim of this course is to convey in-depth knowledge about advanced neuro-functional MR techniques. The specific techniques that will be covered are Perfusion, Diffusion and Spectroscopy. During the last decade, these techniques have matured and are now frequently incorporated into daily clinical work. Furthermore, significant progress in the development of refined techniques such as diffusion tensor imaging has been made during the last few years. The course will offer an overview of present methodology as well as promising new methods in the field using a mixture of lectures and smool group exercises. We are happy to welcome you to this course in Aarhus, Denmark where European experts in this field will be given the opportunity to share their knowledge with you. |
|
|
 |