Magyar Pszichiátriai Társaság A Magyar Hipnózis Egyesület következő akkreditált képzése
Rendezvény kezdete: 2016.04.08.Rendezvény vége: 2016.04.08. Helyszín: 1076 Budapest, Péterfy Sándor utca 8-20, Péterfy Sándor Utcai Kórház – Tanácsterem A rendezvény Web oldala: http://www.hipnozis-mhe.hu/ Kedves Orvos- és Pszichológus/Pszichoterapeuta Kolléga!
Meghívjuk a Magyar Hipnózis Egyesület soron következő akkreditált képzésére, „A hipnoterápia lehetőségei pszichogén mozgászavarok és post-stroke depresszió pszichoterápiás megközelítésében” címmel.
A 3 órás műhelyt Dr. Vértes Gabriella ECP, kiképző pszichoterapeuta szakorvos tartja.
A hipnoterápia amellett, hogy bizonyítottan eredményes módszer a pszichogén mozgászavarok kezelésében, segíti a pontos kórisme megállapítását is.
Post-stroke depresszió rehabilitációjában a módosult tudatállapot adta lehetőségek szakszerű kiaknázása – érzelmi állapotok mobilizálása, tudatosítása, szabályozása, képzeleti tevékenység fokozódása, testi érzék- szervi élmények intenzívebb megélése - sikeres pszichés állapotváltozás elérését ígéri.
A tárgyalt kórképek összefoglaló ismertetése után az előadó eseteken keresztül szemlélteti ezek hipnoterápiás lehetőségeit és hatékonyságát. Ezt a téma interaktív megbeszélése követi.
A képzés időpontja: 2016. április 8. (péntek) 10:00-13:00
Részvételi díj: Előzetes befizetés esetén 4000 Ft, Helyszínen 4500 Ft.
Jelentkezés: www.hipnozis-mhe.hu
Minden résztvevőt szeretettel várunk!
az MHE Vezetősége és Tanulmányi Bizottsága
Magyar Dermatológiai Társulat VII. Gyakorlati Allergológia Továbbképző Tanfolyam
Rendezvény kezdete: 2016.04.08.Rendezvény vége: 2016.04.09. Tudományos információ: Prof Dr Temesvári Erzsébet PhD Munkahely neve: SE Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika Címe: 1085 Budapest Mária u. 41. Tel: +36 1 266 0465 E-mail: temesvari.erzsebet@med.semmelweis-univ.hu Szervező: Papp Zsombor cégvezető Munkahely neve: Convention Budapest Kft. Tel: +36 1 06-1-299 0184, -85, -86 E-mail: zspapp@convention.hu Helyszín: 1088 Budapest, Rákóczi út 43-45, Novotel Budapest Centrum**** A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/GYATT2016 AKKREDITÁCIÓ
A tanfolyamot a Semmelweis Egyetem a SE-TK/2016.I./00248 kódszámon szabadon választható tanfolyamként akkreditálta.
Pontértéke szakorvosok részére, tesztírással: 32 pont.
Szakképesítések, amelyekhez szakma szerinti pontszámként elszámolható: 1. allergológia és klinikai immunológia 2. bőr-, nemibetegségek és kozmetológia 3. bőrgyógyászat 4. immunológia (képesítés).
A tanfolyamot a Semmelweis Egyetem Doktori Iskola PhD kurzusként akkreditálta.
KÖSZÖNTŐ
KEDVES KOLLÉGANŐK / KOLLÉGÁK!
Az allergiás kórképek, mint az emberi környezet kiváltotta kórfolyamatok az elmúlt évtizedekben fokozatos számbeli növekedést mutatnak. Jelenleg az Európai Unió országait tekintve a leggyakoribb krónikus betegségcsoportot alkotják. Az életminőséget is jelentősen befolyásoló kórképek provokáló faktorai elsősorban a civilizáció fejlődéséhez köthetők, összefüggésbe hozhatók a környezet számos- immunválaszt befolyásoló, a globalizációval terjedő- szennyező és allergizáló anyagával.
Az orvosi munka során naponta szembesülünk a mindennapi életben átkerülő vegyi anyagok szenzibilizáló-immunmoduláló hatásaival, valamint a medicinában felhasználásra kerülő gyógyszerek halmozódó adverz reakcióival is.
A globális környezetszennyezés nem csak a human, hanem a növényi biológiai folyamatokra is hatással bír, befolyásolja többek között a pollenek morfológiáját, az emberi immunredszerre való hatását. A globális felmelegedés kibővíti az allergizáló pollenű növények életterét, virágzási idejét is. Ezen folyamatok logikus eredménye az allergiás rhinitis,-conjunctivitis,-asthma betegszám rohamos növekedése.
Az allergiás megbetegedések a gazdaságilag fejlett országok lakosságának közel egyharmadát érintik. Hazai vonatkozásban hasonló aránybeli megjelenés tapasztalható az asthmas esetek, a rhinitisek valamint a kontakt ekzemaban, urticariaban szenvedő betegek folyamatos növekedésével. A gyógyszer és élelmiszer intolerancia/allergia esteinek látványos halmozódása szintén jellemző a hazai beteganyagra is.
A hajlamosító etiológiai faktorok a betegpopulációban is megtalálhatók. Az utóbbi években a humán immunválasz kutatás eredményei alapján előtérbe került az allergiás reakciókat befolyásoló genetikaikai diszpozíciók vizsgálata. Ezen vizsgálati eredmények szerint pl.atópiás dermatitis, valamint allergiás asthma bronchiale kialakulásában a genetikai hajlam jelentős szereppel bír. Ez a háttér természetesen más allergiás kórképeknél is valószínűsíthető. Egyes kórképek immunológiai hátterére csak az utolsó évtizedben derült fény: felnőttkori orális allergia szindróma (pollen asszociált élelmiszer allergia) és az atópiás dermatitis.
A kórképek kivizsgálását segítő diagnosztikai lehetőségek tárháza az utóbbi években egyre bővült. Felhasználásukkal feltárhatók, diagnosztizálhatók az allergiás kórképek teljes skáláját provokáló allergének. Új adatokat kaphatunk a differenciáldiagnosztika területén, lehetővé téve a provokáló anyag elkerülésével kialakított prevenciót, ill. a diagnosztika pontosításáig szükséges, hatékony –ma már a biológiai kezeléseket is felhasználó-tüneti terápiát.
A többnyire környezeti ártalom eredményeként jelentkező allergia mára multidiszciplináris betegséggé vált. A legtöbb allergén számos szervet érintő tünetcsoportot provokál, alkalmanként egy-egy tünet együttes dominanciájával. A mindennapi orvosi ellátásban, így az allergiás tünetek, tünet együttesek nem csak a bőrgyógyászati betegellátást érintik, növekvő számuk a medicina minden területén regisztrálható.
A továbbképzésre ajánlott kurzus előadói az orvostudomány több szakágának nemzetközileg is elismert szakemberei, akik a bőrgyógyászat, gyermekgyógyászat, pulmonológia, szemészet, belgyógyászat, fül-orr-gégészet klinikai-immunológiai kutatási, és elsősorban gyakorlati tapasztalatait összegezve biztosítják a kurzus magas szintű szakmai anyagát.
Szeretettel várjuk Önöket továbbképzésünkre!
Prof Dr Kárpáti Sarolta
tanszékvezetõ egyetemi tanár
Prof Dr Temesvári Erzsébet
egyetemi tanár
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából (Budapest, 2016.04.08-09.)
Rendezvény kezdete: 2016.04.08.Rendezvény vége: 2016.04.09. Szakterület(ek): Endokrinológia, anyagcsere betegségek
Helyszín: 1143 Budapest, Stefánia út 34-36., Stefánia Palota - Díszterem A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/endokrin2016 Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
Az MH Egészségügyi Központ (MHEK) Endokrinológia Szakprofil továbbképzése 2016. első (a 2015/2016 tanév I. féléve) felében április 8-án (pénteken) és április 9-én (szombaton) kerül megrendezésre. Az endokrinológus szakorvosképzést, továbbképzést, belgyógyászok, gyermekgyógyászok, nőgyógyászok, háziorvosok, diabetológusok és PhD hallgatók képzését szolgálja (utóbbi vonatkozásban a Semmelweis Egyetem akkreditált kurzusa). A továbbképzés szabadon választható tanfolyamként akkreditálásra került. Sikeres tesztvizsga esetén az orvos résztvevők kreditpontot szereznek.
Helyszín: 1143 Budapest, Stefánia út 34-36. - Stefánia Palota - Díszterem - Bejárat a Zichy Géza utca felől.
Parkolás ingyenes a környező utcákban.
Megközelíthetőség: autóbusz 7, 73: Stefánia út; Trolibusz: 72, 75: Thököly út
Célcsoportok:
1) belgyógyászat
2) csecsemő- és gyermekgyógyászat
3) diabetológia
4) endokrinológia
5) háziorvostan
6) szülészet-nőgyógyászat
Tanfolyam jellege: szabadon választható
OFTEX kódszám: SE-TK/2016.I./000249
Kreditpont: 32 pont
Szakdolgozók akkreditációja: SE-TK/2016.I./000249
Kreditpont: 16 pont
Továbbképző Tanfolyam szervezője:
Kaposvári Krisztina New Instant Szervezőiroda
T: 06 1/212-3014 F: 06 1/225-0304, M: 06 30/221-1513, E-mail: newirendezveny@newinstant.hu
Tudományos információ:
Prof. Dr. Góth Miklós (T: 1/475-2790, M: 30/828-1098)
E-mail: gothmiklos@t-online.hu
Kedvezményes jelentkezési határidő: 2016. március 10.!
További részletes információk a rendezvény weboldalán >>
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság Alapfokú Echokardiográfiás Tanfolyam (Pécs, 2016.04.08-09.)
Rendezvény kezdete: 2016.04.08.Rendezvény vége: 2016.04.09. Helyszín: Pécs, Hotel Makár**** Kedves Kolléga!
Szeretettel meghívjuk Önt Alapfokú Echokardiográfiás Tanfolyamunkra, amit a PTE Szívgyógyászati Klinika rendez az MKT Kardiológiai Képalkotó Munkacsoportjának támogatásával.
Az utóbbi években sokan jelezték, hogy igény lenne olyan kurzusra, ahol az alapoktól építkezve tekintjük át a szívultrahangos vizsgálat legfontosabb területeit. Ennek a kérésnek szeretnénk eleget tenni idén áprilisban, országos hírű echocardiográfiás szakemberek segítségével.
A tanfolyam során részletesen foglalkozunk a bal és jobb kamra funkció vizsgálatával, a billentyű betegségek és a koszorúér betegség echokardiográfiás diagnosztikájával.
Emellett bepillantást nyerhetünk a szív MR, a coronaria CT, a TEE és a 3D ECHO felhasználási lehetőségeibe az említett területeken.
Újdonság, hogy a kardiológus kollégák mellett aneszteziológus és intenzív terápiás szakemberek részvételére is számítunk, mivel tanfolyamunkat számukra is akkreditálták.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Prof. Dr. Cziráki Attila
Dr. Faludi Réka
Időpont: 2016. április 8-9.
Helyszín: Pécs, Hotel Makár****
A tudományos ülés pontszerző, akkreditált tanfolyam: 16 pont
Regisztráció, jelentkezés a társasági programra, szállásfoglalás és további információk a tanfolyam honlapján: http://pcongress.hu/CongressRegisztracio/index/66 >>
A folyamatosan frissülő tudományos program elérhető: http://pcongress.hu/Congress/tudomanyos_program/66 >>
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság The Endocrine Society's Annual Meeting
Rendezvény kezdete: 2008.06.15.Rendezvény vége: 2008.06.18. Helyszín: USA, CA 94103 San Francisco, 747 Howard Street, 5th Flr., The Moscone Center A rendezvény Web oldala: http://www.endo-society.org/endo/ Discover and evaluate the latest advances in endocrinology.
Attend over 200 educational programs including, plenary, symposia, updates, debates, the New Year In Basic Science Series, the New Conversations with Clinical Investigators Series, and more!
Network with the most knowledgeable medical and scientific professionals in the field.
Earn up to 40 CME credits.
Spend 3 full days exploring the Exhibit Hall.
Letölthetők részletes információsk a kongresszus Web-oldaláról.
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság Hypertension 2008.
Rendezvény kezdete: 2008.06.14.Rendezvény vége: 2008.06.19. Szervező: Hypertension 2008 Conference Secretariat Helyszín: Germany, Berlin, A rendezvény Web oldala: http://www.hypertension2008.com It is our great pleasure to extend to you our invitation to Hypertension 2008, the joint congress bringing together delegates for the 18th Scientific Meeting of the European Society of Hypertension and the 22nd Scientific Meeting of the International Society of Hypertension.
After the successful 2006 meetings of ESH in Madrid and ISH in Fukuoka, we are convinced that the joint meeting of our societies also will offer you a great program with the latest results in the field of hypertension. We are expecting more than 7,000 participants at this meeting.
The regular scientific program will be accompanied by a variety of opportunities to share scientific knowledge and clinical experience through state-of-the-art lectures, breakfast topical workshops and satellite symposia. It is also planned to include educational programs for practising physicians and health care professionals.
Berlin, currently one of the most exciting cities in the world, provides the perfect background for Hypertension 2008. As the hometown of celebrated scientists like Robert Koch and Rudolf Virchow, Berlin has a long and outstanding history of medical discoveries. This history is continued by the Charité Universitätsmedizin Berlin and its research facilities at the present time.
Come and join us at Hypertension 2008. Don’t miss the chance to meet and get in contact with health professionals from all over the world.
If you would like to submit an abstract , you will find the full guidelines, abstract categories, as well as technical details on our website.
Submission is available online as well; the abstract deadline is on January 15, 2008, CET.
This is also a good opportunity to register for the conference at the low early-bird fee.
Detlev Ganten - Congress President
Martin Paul - Vice Presdient | Congress Secretariat
Karl-Heinz Rahn - Vice President | Finances
Thomas Unger - Vice-President | Scientific Program
Magyar Gyermekorvosok Társasága 3rd Europediatrics 2008.
Rendezvény kezdete: 2008.06.14.Rendezvény vége: 2008.06.17. Tudományos információ: Dr. Mehmet Vural Tel: +90 (532) 2370433 E-mail: vuralm@istanbul.edu.tr Helyszín: Turkey, Istanbul, A rendezvény Web oldala: http://www.europaediatrics2008.org/ EUROPAEDIATRICS is the European paediatric congress which in the past was organized alternatively by UNEPSA (Union of National European Paediatric Societies and Associations) and by CESP (Confederation of European Specialists in Pediatrics). The scientific committee will organise a programme which will cover mainly primary and secondary care paediatrics but also seminars and courses on demography of paediatric care, epidemiology of childhood diseases, standards of treatment, and last but not least on organisational strategies aspects aiming at improving paediatric care throughout Europe. Stimulating contributions of well known academic persons and highly qualified scientists will be provided.
Magyar Hypertonia Társaság Hypertension 2008. Berlin
Rendezvény kezdete: 2008.06.14.Rendezvény vége: 2008.06.19. Helyszín: Germany, Berlin, A rendezvény Web oldala: http://www.hypertension2008.com It is our great pleasure to extend to you our invitation to Hypertension 2008, the joint congress bringing together delegates for the 18th Scientific Meeting of the European Society of Hypertension and the 22nd Scientific Meeting of the International Society of Hypertension, to be held in Berlin, Germany, from June 14 to 19, 2008.
After the successful 2006 meetings of ESH in Madrid and ISH in Fukuoka, we are convinced that the joint meeting of our societies also will offer you a great program with the latest results in the field of hypertension. We are expecting more than 7,000 participants at this meeting.
The regular scientific program will be accompanied by a variety of opportunities to share scientific knowledge and clinical experience through state-of-the-art lectures, breakfast topical workshops and satellite symposia. It is also planned to include educational programs for practising physicians and health care professionals.
If you would like to submit an abstract, you will find the full guidelines, abstract categories, as well as technical details on our website.
Abstract submission is available online as well; the abstract deadline is on January 15, 2008, CET. Kapcsolódó dokumentumok (1)