|
Magyar Transzplantációs Társaság |
|
Magyar Transzplantációs Társaság Rendkívüli Közgyűlése (Budapest, 2016.09.07.) |
Rendezvény kezdete: 2016.09.07. | Rendezvény vége: 2016.09.07. |
Szakterület(ek): Transzplantációs medicina |
Helyszín: 1082 Budapest, Baross u. 23. |
MEGHÍVÓ a Magyar Transzplantációs Társaság (székhely: 1082 Budapest, Baross u. 23.) Rendkívüli Közgyűlésére
Tisztelt Magyar Transzplantációs Társasági Tagtársunk!
A Magyar Transzplantációs Társaság Elnöksége és Vezetősége kiemelt feladatának tekinti, hogy a Társaság törvényesen, jogszerűen működjék.
A 2014. március 15-én hatályba lépett új Polgári Törvénykönyv (2013. évi V. tv.) kapcsán szükségessé vált az Alapszabály több elemének módosítása. Az egyesület 2016. március 15. napját követően csak az új Ptk. rendelkezéseinek megfelelő Alapszabály alapján és az új Ptk. rendelkezéseinek megfelelően működhet. Az MTT 2016. február 23-i Rendkívüli Közgyűlésén elfogadtuk a módosított Alapszabályt, melyet Dr. Csabai Virginia ügyvédnő, az MTT jogi képviselője beterjesztett a Fővárosi Törvényszékhez.
A Fővárosi Törvényszék több pontban módosítási javaslatokat tett, melyeket Dr. Csabai Virginia ügyvédnő beépített a javított Alapszabályba. A módosítások szinte kizárólag jogi jellegűek.
Az Alapszabály módosítását a Közgyűlésnek kell jóváhagynia. A sürgető határidők (szeptember 12-ig kapott az MTT halasztást a Törvényszéktől) miatt az Elnökség Rendkívüli Közgyűlést hív össze az alábbiak szerint:
A rendkívüli Közgyűlés helye:
Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinika Tanterme
Cím: 1082 Budapest, Baross u. 23.
A rendkívüli Közgyűlés ideje: 2016. szeptember 7. szerda 14 óra
Amennyiben a Közgyűlés nem lenne határozatképes, a megismételt rendkívüli Közgyűlés időpontja: 2016. szeptember 7. szerda 15 óra, a helyszín ugyanaz.
A tervezett napirend:
1. Elnöki megnyitó
2. A Rendkívüli Közgyűlés tisztségviselőinek megválasztása
3. A javított Alapszabály ismertetése
4. Szavazás a javított Alapszabály elfogadásáról
A javított Alapszabály szövege a Társaság honlapján megtekinthető ide kattintva >>
Budapest, 2016. augusztus 3.
Üdvözlettel:
Dr. Szederkényi Edit
A Magyar Transzplantációs Társaság Elnöke
Dr. Péter Antal
A Magyar Transzplantációs Társaság Főtitkára
Dr. Varga Marina
A Magyar Transzplantációs Társaság Pénztárosa
|
|
|
 |
|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
Felvételi Tájékoztató felnőtt és gyermek klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus szakképzésre |
Rendezvény kezdete: 2016.09.01. | Rendezvény vége: 2020.10.30. |
Helyszín: 1083 Budapest, Tömő utca 25-29., Semmelweis Egyetem AOK Klinikai Pszichológia Tanszék |
SEMMELWEIS EGYETEM ÁOK KLINIKAI PSZICHOLÓGIA TANSZÉK FELVÉTELT HIRDET
felnőtt és gyermek klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus szakképzés
2016/2017. tanév első évfolyamára a 22/2012. (IX.15.) EMMI Rendeletnek megfelelően.
A szakképzés időtartama 4 év (8 félév), amely egymást kiegészítő elméleti, gyakorlati és szupervíziós képzésből áll.
Az elméleti képzés (50 óra)
A gyakorlati képzésekre (bázisgyakorlat, 40 óra, 8 alkalom és készségfejlesztő gyakorlat 30 óra, 6 alkalom)
Jelentkezési határidő: 2016. augusztus 30. szerda (12:00 óra)
A pályázatokat, jelentkezéseket kérjük postai úton eljuttatni a Semmelweis Egyetem ÁOK Klinikai Pszichológia Tanszékre (VIII. Tömő u. 25-29. Ill. em.
Részletek a kapcsolt dokumentum alatt! |
|
|
 |
|
Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság |
|
28th World Congress on Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (20-24 October 2018, Singapore) |
Rendezvény kezdete: 2018.10.20. | Rendezvény vége: 2018.10.24. |
Helyszín: Singapore, |
A rendezvény Web oldala: https://www.isuog.org/events/world-congress.html |
ISUOG's World Congress is the main annual scientific meeting for clinicians who use or research ultrasound in obstetrics and gynecology.
As one of the most culturally rich and dynamically progressive cities of the world, Singapore is a perfect destination for our internationally renowned forum of education, clinical updates and networking for ultrasound professionals. By attending ISUOG 2018 you’ll hear from a fusion of world-renowned speakers presenting on the most up-to-date research, benefit from our partnerships with other societies, including the Australasian Society for Ultrasound in Medicine (ASUM), and experience a leading event in ultrasound.
Important deadlines
20 August Early bird registration deadline
20 October Pre-Congress courses and Basic Training
21 October Congress opens
More details on the website: https://www.isuog.org/events/world-congress.html >>
|
|
|
 |