| |
| Magyar Angiológiai és Érsebészeti Társaság |
|
| Európai Érszűkület Nap – Diabeteses láb Tudományos Ülés (Budapest, 2017.03.17.) |
Rendezvény kezdete: 2017.03.17. | Rendezvény vége: 2017.02.22. |
| Helyszín: 1115 Budapest, Halmi út 20., Aesculap Akadémia |
Időpont: 2017. március 17. 14h
Helyszín: Aesculap Akadémia
Budapest, 1115 Halmi út 20.
Üléselnök: Prof.Dr. Pécsvárady Zsolt, Dr. Farkas Katalin
Program:
1. A cukorbetegséggel kapcsolatos alsó végtagi amputációk epidemiológiája Magyarországon 15’
(Dr. Kolossváry Endre
Szent Imre Egyetemi Oktatókórház, Angiológia)
2. Diabeteses angiopathia 15’
(Dr. Pécsvárady Zsolt
A MAÉT elnöke)
3. A diabeteszes érbetegség diagnosztikája 15’
(Dr. Farkas Katalin
Szent Imre Egyetemi Oktatókórház, Angiológia)
4. A diabeteszes láb érsebészeti revaszkularizációjának lehetőségei 15’
(Dr. Sótonyi Péter
SE Érsebészeti Tanszék)
5. A diabeteszes láb intervenciós radiológiai revaszkularizációjának lehetőségei 15’
(Dr. Ruzsa Zoltán,
SE Érsebészeti Tanszék)
Kávészünet 15’
6. A diabeteszes láb neuropathiás mechanizmusa, a diagnózis és kezelés lehetőségei 15’
(Dr. Várkonyi Tamás
A Magyar Diabetesz Társaság főtitkára)
7. A diabeteszes láb problematikája az orthoped sebész szemszögéből 15’
(Dr. Szokoly Miklós
Diabetesz-láb Szövetség)
8. Lábápolás és sebkezelés szerepe a diabéteszes láb súlyos szövődményeinek megelőzésében 15’
(Dr. Rédling Marianna
Egyesített Szt. István és Szt. László Kh. és Ri. Bőrgyógyászat Szakrendelő és Lymphoedema Rehabilitációs Osztály, Diabetesz-láb Szövetség alelnöke)
9. Hogyan tovább? Melyek lennének a teendők az érintett társaságok bevonásával? Konszenzus dokumentum. 20’
(Dr. Pécsvárady Zsolt
A MAÉT elnöke)
|
|
|
 |
| |
| Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
| MEAT Közgyűlés (Balatonfüred, 2017.03.17.) |
Rendezvény kezdete: 2017.03.17. | Rendezvény vége: 2017.03.17. |
| Szakterület(ek): Endokrinológia, anyagcsere betegségek |
| Helyszín: Balatonfüred, Széchenyi u. 16., Flamingó Wellness és Konferencia Hotel |
Tisztelt Tagtársunk, Kedves Kolléga!
A Társaság vezetősége
2017. március 17-én (pénteken) 17 óra 10 percre tűzte ki a
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság közgyűlését,
amelyre meghívjuk, részvételére feltétlenül számítunk.
Helyszín: 4. Tavaszi Endokrin Továbbképző Tanfolyam (TETT)
Flamingó Wellness és Konferencia Hotel
Balatonfüred, Széchenyi utca 16.
Regisztrálás a közgyűlésre: 16 órától
Javasolt napirend:
1. Vezetőségi beszámoló
2. Előző évről szóló számviteli beszámoló, javaslat az éves költségvetésre
3. Vita a beszámolókról és a költségvetésről, szavazás elfogadásukról
4. Egyebek
A közgyűlés határozatképességéhez a tagok 50%-a +1 fő jelenléte szükséges. Amennyiben a fenti időpontban a közgyűlés nem lenne határozatképes, akkor a jogszabályok értelmében azonos napirenddel újra össze kell hívni. Ennek értelmében a - szükség esetén - megismételt közgyűlést 2017. március 17-én 17 óra 40 percre hívjuk össze a fenti helyszínre. A megismételt közgyűlés a megjelentek létszámától függetlenül határozatképes.
Aktív részvételére számítva, üdvözlettel
Nagy V. Endre
elnök
Tóth Miklós
főtitkár
Horányi János
pénztáros
|
|
|
 |
| |
| Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
| 4. Tavaszi Endokrin Továbbképző Tanfolyam (TETT) (Balatonfüred, 2017.03.16-18.) |
Rendezvény kezdete: 2017.03.16. | Rendezvény vége: 2017.03.18. |
| Szakterület(ek): Endokrinológia, anyagcsere betegségek |
| Helyszín: Balatonfüred, Hotel Flamingo |
| A rendezvény Web oldala: http://newinst.wixsite.com/4tett |
Tisztelt Kolléganő és Kolléga!
Az MH Egészségügyi Központ II. Belgyógyászati Osztály Endokrin Részlege tisztelettel meghívja Önt 4. Tavaszi Endokrin Továbbképző Tanfolyamára.
IDŐPONT: 2017. március 16 – 18.
HELYSZÍN: Flamingó Wellness és Konferencia Hotel****
8230 Balatonfüred, Széchenyi utca 16.
KEDVEZMÉNYES JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2017. január 31.
Céljaink változatlanok: igyekszünk átadni az endokrinológiával kapcsolatos legfrissebb ismereteket endokrinológusoknak, szakorvosjelölteknek, gyermekgyógyászoknak, nőgyógyászoknak, belgyógyászoknak, háziorvosoknak, PhD hallgatóknak (számukra is akkreditált a tanfolyam), és minden érdeklődőnek.
A korábbi évekből jól ismert Quo vadis glandula thyreoidea és Hypophysis nap programja mellett bővebben foglalkozunk majd az endokrinológiai egyéb területeivel; így az új diagnosztikus lehetőségekkel, a jelen és közeljövő új gyógyszereivel, a legfrissebb endokrin irányelvekkel. Külön angol nyelvű blokkban hallhatunk előadásokat külföldi szaktekintélyektől, mindemellett mini-symposiumok is színesíti tanfolyamunkat. Remélem, a mellékelt program, a neves magyar és külföldi előadók felkeltik az Ön érdeklődését is.
A tanfolyam tesztvizsgával zárul; sikeres vizsga esetén kreditpont („szakmai pont”) kerül jóváírásra, amely elbírálása folyamatban van.
SZAKDOLGOZÓI Tanfolyam
A 2013-ban és 2015-ben is megrendezett tanfolyam az endokrin munkacsoportokban dolgozó asszisztensnők, nővérek körében nagy sikert aratott. Ezért 2017-ben is szervezünk ilyen kurzust. Kérjük, tegyék lehetővé, illetve serkentsék és támogassák, hogy érdeklődő kolléganőik részt vehessenek ezen az akkreditált, egy napos programon, hiszen az endokrin team-munka megköveteli a szakdolgozók megfelelő képzettségét is.
A részvételi díj 5000 Ft; várhatóan 20 kreditpont adható.
A TETT helyszíne 2017-ben is a balatonfüredi Flamingó Hotel; a 4****+ szálloda a tudományos programok után a relaxációs lehetőségek széles skáláját biztosítja az ott szállást foglalóknak (részletesebben: http://www.flamingohotel.hu).
Reméljük, részvételével Ön is hozzájárul a 4. TETT sikeréhez!
Üdvözlettel:
Dr. Kovács László PhD.
c. egyetemi docens, részlegvezető főorvos
főszervező
ELŐADÓK RÉSZÉRE:
Előadók részére a jelentkezési lap az alábbi oldalon érhető el: http://newinst.wixsite.com/4tett/dok >>
A tesztvizsgához 1 db, 3 válaszos tesztkérdést is küldeni szíveskedjék, a helyes válasz feltüntetésével, a newirendezveny@newinstant.hu címre, 2016. december 20-ig!
WEBOLDAL: http://newinst.wixsite.com/4tett >>
Meghívó >>
Jelentkezési lap >>
Program >>
|
|
|
 |
| |
| Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság |
|
| 4. TAVASZI ENDOKRIN TOVÁBBKÉPZŐ TANFOLYAM (TETT) |
Rendezvény kezdete: 2017.03.16. | Rendezvény vége: 2017.03.18. |
| Szakterület(ek): Belgyógyászat, Endokrinológia, anyagcsere betegségek, Diabetológia, Háziorvostan, Szülészet-nőgyógyászat, Egészségügyi menedzsment, Gyermekgyógyászat, Onkológia |
| Tudományos információ: Kovács László |
| Munkahely neve: MH Egészségügyi Központ II. Belgyógyászati Osztály Endokrin Részleg |
| Címe: |
| E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
| Szervező: Kaposvári Krisztina |
| Munkahely neve: New Instant Szervezőiroda |
| Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei út 41. |
| Tel: 061 212-3014, 0630/221-1513 |
| Fax: 061 225-0304 |
| E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
| Helyszín: 8230 Balatonfüred, Széchenyi utca 16., Flamingó Wellness és Konferencia Hotel**** |
| A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/4tett |
Tisztelt Kolléganő és Kolléga!
Az MH Egészségügyi Központ II. Belgyógyászati Osztály Endokrin Részlege tisztelettel meghívja Önt 4. Tavaszi Endokrin Továbbképző Tanfolyamára. Céljaink változatlanok: igyekszünk átadni az endokrinológiával kapcsolatos legfrissebb ismereteket endokrinológusoknak, szakorvosjelölteknek, gyermekgyógyászoknak, nőgyógyászoknak, belgyógyászoknak, háziorvosoknak, PhD hallgatóknak (számukra is akkreditált a tanfolyam), és minden érdeklődőnek.
A korábbi évekből jól ismert Quo vadis glandula thyreoidea és Hypophysis nap programja mellett bővebben foglalkozunk majd az endokrinológiai egyéb területeivel; így az új diagnosztikus lehetőségekkel, a jelen és közeljövő új gyógyszereivel, a legfrissebb endokrin irányelvekkel. Külön angol nyelvű blokkban hallhatunk előadásokat külföldi szaktekintélyektől, mindemellett mini-symposiumok is színesíti tanfolyamunkat. Remélem, a mellékelt program, a neves magyar és külföldi előadók felkeltik az Ön érdeklődését is.
A tanfolyam tesztvizsgával zárul; sikeres vizsga esetén 48 kreditpont („szakmai pont”) kerül jóváírásra.
SZAKDOLGOZÓI Tanfolyam
A 2013-ban és 2015-ben is megrendezett tanfolyam az endokrin munkacsoportokban dolgozó asszisztensnők, nővérek körében nagy sikert aratott. Ezért 2017-ben is szervezünk ilyen kurzust. Kérjük, tegyék lehetővé, illetve serkentsék és támogassák, hogy érdeklődő kolléganőik részt vehessenek ezen az akkreditált, egy napos programon, hiszen az endokrin team-munka megköveteli a szakdolgozók megfelelő képzettségét is.
A részvételi díj 5000 Ft; 20 kreditpont adható.
A TETT helyszíne 2017-ben is a balatonfüredi Flamingó Hotel; a 4****szálloda a tudományos programok után a relaxációs lehetőségek széles skáláját biztosítja az ott szállást foglalóknak (részletesebben: www.flamingohotel.hu).
Reméljük, részvételével Ön is hozzájárul a 4. TETT sikeréhez! |
|
|
 |
| |
| Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
| 3rd Global Congress for Consensus in Pediatrics and Child Health |
Rendezvény kezdete: 2014.02.13. | Rendezvény vége: 2014.02.16. |
| Szakterület(ek): Gyermekgyógyászat |
| Helyszín: Thailand, Bangkok, |
| A rendezvény Web oldala: http://www.cipediatrics.org |
The 3rd Global Congress for Consensus in Pediatrics and Child Health will be held in Bangkok, Thailand on February 13-16, 2014. CIP Congress brings an innovative and stimulating global academic debate platform searching for consensus and agreements on main child health pathologies, difficulties and controversies.
The concept for the CIP Congress and program was developed for Pediatricians working in Primary and Secondary Care, as well as for specialists in the diverse areas of Pediatrics, Pediatric Surgeons, Family Medicine Doctors, General Practitioners, Researchers and Policy Makers.
The outstanding scientific program will feature distinguished keynote addresses, cutting edge state-of-the-art lectures, controversial debates, and compelling presentations by main leaders in Pediatrics.
For further information about the Congress, we invite you to visit the website: http://www.cipediatrics.org |
|
|
 |
| |
| Magyar Nephrologiai Társaság |
|
| 45 Course on Advances in Nephrology, Dialysis, and Transplantation |
Rendezvény kezdete: 2013.12.05. | Rendezvény vége: 2013.12.08. |
| Szakterület(ek): Nephrologia |
| Helyszín: Italy, Milan, via Washington 66, Milan Marriott Hotel |
| A rendezvény Web oldala: http://www.fondazionedamico.org/ |
Lessons are given by the best international experts and the Course is attended by more than one thousand participants (nephrologists, cardiologists and internists).
More than 20 companies of the pharmaceutical, laboratory, instrumentation, and scientific publishing field are involved each year as sponsors and several of them organize satellite meetings during the intervals between lessons or on the starting day of the Course.
A simultaneous translation (Italian-English and vice-versa) is operative during the whole course, allowing the active attendance not only of Italian, but also of foreign participants.
This year we are organizing the 45th Edition of the Course that will be held at the Milan Marriott Hotel (http://www.marriott.com/hotels/travel/milit-milan-marriott-hotel/, via Washington 66, on December 5-8, 2013.
For more details please visit the website: http://www.fondazionedamico.org/ |
|
|
 |
| |
| Magyar Immunológiai Társaság |
|
| BSI Congress 2013 Liverpool |
Rendezvény kezdete: 2013.12.02. | Rendezvény vége: 2013.12.05. |
| Szervező: Francesca Wong |
| Munkahely neve: BSI Congress Secretariat |
| Címe: www.kenes.com/uk |
| Tel: +44 (0) 20 7383 8030 |
| E-mail: fwong@kenes.com |
| Helyszín: United Kingdom, Liverpool, Arena Conference Centre |
| A rendezvény Web oldala: http://www.bsicongress.com |
The British Society for Immunology Congress:
As one of the oldest and most active immunology societies in the world, the BSI Annual Congress has established itself as the must attend immunology event of the year, where leading immunology specialists from all over the world come together under one roof. This event continually produces an outstanding programme with distinguished speakers, abstracts and delegates attending from both the UK and Overseas.
More information about the event, including the scientific programme, abstract submission and registration details can be found on the Congress website: www.bsicongress.com |
|
|
 |