|
Magyar Dermatológiai Társulat |
|
Magyar Dermatológiai Társulat 91. Nagygyűlése - Dermatológiai Továbbképző Tanfolyam és XVII. Dermato-Pharma Kiállítás |
Rendezvény kezdete: 2018.11.29. | Rendezvény vége: 2018.12.01. |
Tudományos információ: Dr. Baltás Eszter egyetemi docens, MDT főtitkár |
Munkahely neve: SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika |
Címe: 6720 Szeged, Korányi fasor 6. |
Tel: (+36 62) 545 259 |
E-mail: mdtfotitkar@gmail.com |
Szervező: Szaniszló Kata regisztrációs menedzser és Papp Zsombor cégvezető (kiállítás, szponzoráció) |
Munkahely neve: Convention Budapest Kft. |
Címe: H-1143 Budapest, Besnyői utca 13., 1. em.
http://www.convention.hu |
Tel: (+36 1) 299 0184, -85, -86 |
E-mail: kszaniszlo@convention.hu, zspapp@convention.hu |
Helyszín: Budapest, Aquaworld Resort |
A rendezvény Web oldala: https://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/MDT18/Koszonto |
Tisztelt Kollégák!
Tekintettel a nyári szabadságolásokra, az MDT Nagygyűlés absztrakt beadási határideje meghosszabbításra került: 2018. szeptember 15. szombat éjfélig várjuk Önöktől az absztraktokat.
Tisztelettel:
a Szervezők
Tisztelt Kollégák!
Az MDT vezetőség nevében szeretettel várjuk Önöket a 2018. november végén megrendezésre kerülő Magyar Dermatológiai Társulat 91. Nagygyűlésére, valamint a hozzá kapcsolódó XVII. Dermato-Pharma Szakkiállításra.
A Nagygyűlés programját tekintve két szekcióban felkért előadókkal tervezzük diszkutálni a lokalizált scleroderma, a vitiligo, az alopeciák és az atópiás dermatitis terén fontos ismereteket. Továbbképző előadást hallhatunk a dermatoszkópos algoritmusokról és a melanoma malignum 2018-as TNM klasszifikációjának változásairól. Összefoglaló előadások foglalkoznak majd az EADV kongresszuson elhangzott újdonságokkal. A hallgatóság aktív részvételét interaktív előadásokkal és betegbemutatásokkal szeretnénk élénkíteni. Dermatoszkópos kvízt tervezünk, melyben néhány fős csapatokban mérhetik össze tudásukat a kollégák. Az MDT szekciói színes szakmai programmal várják a téma iránt érdeklődőket.
Az esemény idén is az Aquaworld Resort Budapest szállóban kerül megrendezésre. Várjuk az előadásokat és a posztereket a plenáris ülésekre, a kísérletes bőrgyógyászati és az egészségügyi szakdolgozók szekciójába. A Nagygyűlés Tudományos Bizottsága a feltüntetett határidőig fogadja az absztraktokat a Nagygyűlés honlapján keresztül.
Kérjük, időben gondoljanak a jelentkezésre és éljenek az MDT tagok számára biztosított kedvezményes regisztrációval. Bízunk benne, hogy az idei konferencia is sikeres lesz és a tudományos programok mellett a társasági programok is mindenki megelégedésére szolgálnak.
Szeretettel várunk mindenkit a 2018. évi MDT Nagygyűlésen!
Prof. Dr. Szegedi Andrea
MDT elnök
Dr. Baltás Eszter
MDT főtitkár |
|
|
 |
|
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
2. Rácz Károly Endokrinológiai Továbbképző Tanfolyam |
Rendezvény kezdete: 2018.11.29. | Rendezvény vége: 2018.12.01. |
Helyszín: 1088 Budapest, Rákóczi út 43-45., Novotel Centrum |
A rendezvény Web oldala: https://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/ETT18/Bekoszonto |
Helyszín: Budapest, Novotel Centrum (1088 Budapest, Rákóczi út 43-45.)
Kedvezményes jelentkezés határideje: 2018.09.30.
Fő témák:
• Endokrin Onkológia
• Gyermek endokrinológia
• Új endokrinológiai irányelvek bemutatása
• Endokrin sürgősségi állapotok
• Képalkotó vizsgálatok az endokrinológiában
• Új gyógyszerek az osteoporosisban
• Hypophysis betegségei
• Újdonságok a pajzsmirigy betegségei terén
Akkreditáció:
A Továbbképző Tanfolyam orvosok részére SE-TK/2018.II/00275-ös kódszámon, akkreditált. Sikeres tesztírás esetén orvos résztvevők 44 kreditpontot szerezhetnek, s a kreditpontok az OFTEX portálokon feltüntetett szakképesítéseknél szakma szerinti kötelező pontszámként kerülnek jóváírásra.
További részletes információk, online és letölthető jelentkezési lap, szállásfoglalás a rendezvény weboldalán: https://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/ETT18/Bekoszonto >>
|
|
|
 |
|
Magyar Menopausa Társaság |
|
MAKÓ 62. Klubnapja (2018.11.24.) |
Rendezvény kezdete: 2018.11.24. | Rendezvény vége: 2018.11.24. |
Helyszín: |
Tisztelt Klubtársak, Kedves Barátaink!
A MAKÓ 62. KLUBNAPJÁT A korai petefészek kimerülés (POF) és a károsodott petefészek tartalék (DOR) címmel szervezzük és 2018. november 24-én szombaton délelőtt 10.00-kor tartjuk a Hotel Bara I. emeleti Szekciótermében 1018 Budapest, Hegyaljai út. 34-36.
(Parkolás: a szálloda garázsában1500 Ft/nap, vagy díjmentesen a környező utcákban)
Két előadásra a témák kiváló hazai szakértőit kértük fel, és a szokásoknak megfelelően lehetőség lesz a részletes vitára is.
Tudományos program, előadások:
1.
Dr. Deli Tamás egyetemi adjunktus, szülész-nőgyógyász, endokrinológus (DE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika):
Korai petefészek kimerülés (POF) és a károsodott petefészek tartalék (DOR) etiopathogenesise, tünetei és diagnosztikája.
2.
Dr. László Dániel
szülész-nőgyógyász, endokrinológus (PERIODX Nőgyógyászati Endokrinológiai Központ):
Korai petefészek kimerülés (POF) és a károsodott petefészek tartalék(DOR) kezelése.
3.
Prof. Dr. László Ádám egyetemi magántanár (Bajcsy-Zsilinszky Kórház)
Beszámoló a Nemzetközi Menopausa Társaság 16. kongresszusáról.
Moderátor:
Dr. Jakab Attila egyetemi docens (DE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika)
A MAKÓ-t követően rövid vezetőségi ülést tartunk.
A meghívó letölthető ide kattintva
Baráti üdvözlettel,
Prof. Dr. László Ádám MMT elnök és Dr. Masszi Gabriella PhD MMT főtitkár
|
|
|
 |
|
Magyar Neuroszonológiai Társaság |
|
Neurosonológiai licenc vizsga 5 évente esedékes meghosszabbításához szükséges szintentartó tanfolyam |
Rendezvény kezdete: 2018.11.24. | Rendezvény vége: 2018.11.24. |
Helyszín: 1093 Budapest, Balassa u. 6., Egyetem Neurológiai Klinika tanterme |
Tisztelt Kollégák!
A neurosonológiai licence vizsga 5 évente esedékes meghosszabbítása 2019-től esedékes. Társaságunk vezetésének kezdeményezésére egyeztettünk a négy egyetem neuroszonológiai licence képzését koordináló vezetővel,(Bereczki Dániel,Oláh László, Szapáry László, Kincses Tamás) Az egyeztetéseken az a konszenzus született,hogy a neuroszonológiai szakmai grémiumok az emelt szintű továbbképző tanfolyamon való részvételt elegendőnek tartják a licence megújításához. Mivel az ESZTI illetékese a licence vizsga rendelet megalkotása során nem határozott a licence meghosszabbítás feltételeiről, ezért a grémium vezetőknek lehetősége volt mérlegelésre. A licencek 2019-s meghosszabbítását követően azonban társaságunk kezdeményezi, hogy egy előre tudható követelményrendszer legyen a feltétele licence 2019-en túli meghosszabbításának, szakorvosi működési engedélyek meghosszabbítási követelményeihez hasonlóan . Ezt a jövő évben időben nyilvánosságra fogjuk hozni, hogy a licence vizsgák birtokosainak legyen ideje a következő öt évben a követelményeket teljesíteni. Ez a követelményrendszer természetesen nehézségében és fajsúlyosságában nem lesz a (szak)licencevizsga követelményekhez mérhető. Ennek teljesítésére társaságunk emelt szintű tanfolyamot szervez 2018. november 24-én 10 és 15 óra között a Semmelweis Egyetem Neurológiai Klinika tantermében (1083 Budapest, Balassa u. 6.).
A tanfolyam tesztvizsgával zárul.
A rendezvény díja 9.500 Ft, tagoknak 7.500 Ft, melyet a társaság számlájára átutalással lehet befizetni.
Számlaszámunk: 10900011 - 00000013 - 13050009
Ugyanerre a számlaszámra kell a tagdíjakat is befizetni.
A tanfolyam után a Társaság megtartja éves rendes közgyűlését.
A társaság tagjainak részvételére feltétlenül számítunk.
Dr. Németh László
a Magyar Neuroszonológiai Társaság elnöke
Részletes program >>
Jelentkezési lap >>
|
|
|
 |
|
Magyar Immunológiai Társaság |
|
15th International Symposium on Dendritic Cells |
Rendezvény kezdete: 2018.06.10. | Rendezvény vége: 2018.06.14. |
Szakterület(ek): Allergológia, klinikai immunológia |
Helyszín: Germany, Aachen, |
A rendezvény Web oldala: http://www.dc-2018.com/ |
Thirty years of Dendritic Cell Symposia created a unique and world-wide operating network of research groups dedicating their work to better understand the role of dendritic cells in health and disease and to harness their therapeutic potential. Initiated by the discovery of Ralph Steinman at Rockefeller University, New York, in the early 1970s, European scientists were attracted by this exciting field of research early on and continue to make major contributions.
Thus, it is our great pleasure to invite you to join us at the 15th International Symposium on Dendritic Cells in historic Aachen. This city is not only located in today’s tri-state-area between, Belgium, The Netherlands and Germany but also represents a true European place having been home to Celtics, Romans, Merovingians and Franconians alike in the past.
Abstract topics
1 – DC ontogeny & development
2 – Transcriptional & epigenetic regulation of DC
3 – Antigen processing & presentation
4 – T cell priming & polarization
5 – DC subsets & functional specialization
6 – DC interaction with commensal microbiota
7 – DC in tolerance & tissue homeostasis
8 – DC in allergy & autoimmunity
9 – DC in chronic infections
10 – DC in cancer & cancer immunotherapy
11 – DC vaccination & immunotherapy (beyond cancer)
12 – Omics approaches to dissect DC heterogeneity & networks
|
|
|
 |
|
Magyar Nephrologiai Társaság |
|
Iasi Transplant Forum – The Right Kidney for the Right Recipient (June, 7th-8th, 2018) |
Rendezvény kezdete: 2018.06.07. | Rendezvény vége: 2018.06.08. |
Helyszín: Romania, |
A rendezvény Web oldala: http://www.srnefro.ro/en/general-information/ |
Dear colleagues,
International Society of Nephrology (ISN) through its Sister Renal Center Project and European Society for Organ Transplantation (ESOT) are proud to invite you to Iaşi Transplant Forum – The Right Kidney for the Right Recipient, which is due to take place on June, 7th-8th, 2018, at International Hotel Iaşi – Romania.
Take advantage of low registration fees until May 15th, 2018!
• 100 Euro for primary care physicians
• 50 Euro for interns
Registration >>
The theme of the Forum - „The Right Kidney for the Right Patient” - is relevant for professionals involved in renal transplantation in Southeastern European countries, and important topics such as donor and recipient issues, current challenges for a transplant program, immunosuppression and biomarkers and transplant histology will feature on the agenda. As part of the conference, a living donor transplant procedure will be broadcasted live from Dr. C.I. Parhon Hospital Iaşi.
Scientific Program >>
An application has been made to the UEMS EACCME for CME accreditation of this event.
We look forward to welcoming you to Romania!
|
|
|
 |