|
Magyar Hypertonia Társaság |
|
XV. Szolnoki Hypertonia Nap |
Rendezvény kezdete: 2019.11.08. | Rendezvény vége: 2019.11.09. |
Helyszín: 5000 Szolnok, Tiszaligeti sétány, Garden Hotel Szolnok |
Mostani konferenciánk a már megismert, Európai Kardiológiai és Hypertonia Társaság által jegyzett hypertonia guideline tematikus áttekintésére vállalkozik. Az új guideline vélhetően egyik legfőbb erénye, hogy a hypertonia okozta szövődmények - a coronaria betegség, szívelégtelenség, stroke stb. - sorát tematikus rendszerbe foglalja. Ez a szemlélet hatékonyan segíti a hypertonia klinikai gyakorlat szempontjából történő értelmezését. A hypertonia ugyanis önmagában nem, csak a társbetegségeivel és szövődményeivel együtt értelmezhető. A két szakmai társaság – ESC, EHT – összefogása, összerendezett együtt gondolkodása ebből a szempontból példa értékű.
Regisztráció, szponzori támogatások, számlázás és pénzügyek:
Evenness Kft. 1126 Budapest, Istenhegyi út 4/D (www.evenness.hu)
Kazár Zsófia, E-mail: k.zsofia@evenness.hu, Mobil: +36 70 372 1209
Akkreditáció:
A rendezvény orvosi (Oftex - DE ÁOK/2019.II/00107) akkreditációja során 20 kredit pontot kapott: belgyógyászat, diabetológus, endokrinológia és anyagcsere betegségek, foglalkozásorvostan (üzemorvostan), háziorvostan, kardiológia, nefrológia, orvos (szakirányú képesítés nélkül), orvosi rehabilitáció (kardiológia), oxyológia és sürgősségi orvostan, radiológia, szülészet-nőgyógyászat. |
|
|
 |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
MGYT és MTT Gyermektüdőgyógyász Szekciójának 55. Konferenciája |
Rendezvény kezdete: 2019.11.07. | Rendezvény vége: 2019.11.09. |
Helyszín: Egerszalók, Saliris Resort Spa Konferencia Hotel |
A rendezvény Web oldala: https://gyermekpulmo2019.misandbos.hu |
Időpont: 2019. november 7 - 9. Helyszín: Saliris Resort Spa & Konferencia Hotel Egerszalók, Forrás út 4, 3394 Absztrakt beadási határidő: 2019. szeptember 6. Kedvezményes regisztráció határideje: 2019. szeptember 18. Jelentkezés: https://gyermekpulmo2019.misandbos.hu Hagyományokhoz híven idén is főbb témák közt szerepelnek az alábbiak:
Asztma, allergia Cisztásfibrózis Bronchológia Infektológia Varia Ebben az évben egy kis időt szentelünk az otthonlélegeztetésnek, továbbá terveink szerint kis ízelítőt kaphatunk a felnőtt invazív bronchológia világából. Tervezett programmal hamarosan jelentkezünk. |
|
|
 |
|
Magyar Dermatológiai Társulat |
|
Magyar STI Társaság XXIV. Nagygyűlése és VIII. Venerológiai Továbbképző Tanfolyama |
Rendezvény kezdete: 2019.11.07. | Rendezvény vége: 2019.11.09. |
Tudományos információ: Dr. Várkonyi Viktória elnök és Dr. Balla Eszter főtitkár |
E-mail: varvik@t-online.hu, balla.eszter@oek.antsz.hu |
Szervező: Regisztráció, absztraktok: Lesti Bendegúz, Kiállítás: Papp Zsombor |
Munkahely neve: Convention Budapest Kft. |
Címe: H-1143 Budapest, Besnyői utca 13. 1. em.
www.convention.hu |
Tel: +36 30 182 4939, +36 30 996 7081 |
E-mail: blesti@convention.hu, zspapp@convention.hu |
Helyszín: 1074 Budapest, Rákóczi út 90., Hotel Hungária City Center |
A rendezvény Web oldala: https://convention.hu/Rendezveny/Reszletek/STI19/Koszonto |
KEDVES KOLLÉGÁK!
A szexuális úton terjedő fertőzések (STI) világszerte, így hazánkban is észlelhető módon nemcsak egyre gyakoribbá váltak, de egyre fiatalabb korosztályokat is sújtanak, amihez az alapvető egészségügyi ismeretek hiánya, az internetes ismerkedési lehetőségek bővülése és a gyakran kontrollálatlan, alkalmi partnerkapcsolatok is kétségtelenül hozzájárulnak. A horizontális terjedés intenzitása kihat a vertikális, azaz fetalis/neonatalis infekciókra, ami a járványügyi adatokkal alátámasztva többek között a congenitális szifiliszes és Chlamydia trachomatis-fertőzött újszülött esetszámot is kedvezőtlenül befolyásolja.
A prevenció fontosságán túl nem lehet kellőképp hangsúlyozni a korai felismerés jelentőségét, ami egy diagnosztizált STI kórkép esetében a potenciális koinfekciók szűrését is magában foglalja.
Idei Nagygyűlésünk a fentiek szellemében próbálja felölelni azt az igen széles tematikus spektrumot, mely szervesen kapcsolódhat az STI kórképekhez. Az előzetes program is jól példázza, hogy a tanulságos esetismertetések, diagnosztikus aktualitások, klasszikus nemi betegségek tárgyalása mellett összefoglaló előadásokkal és tematikus szekciókkal is készülünk. Neves külföldi előadóink angol nyelvű prezentációi értékes elméleti, gyakorlati információkkal gazdagítják a tervezett programot.
A nagy érdeklődésre való tekintettel 2 új „Meet the expert”-jellegű gyakorlati kurzussal bővítettük akkreditált továbbképző tanfolyamaink listáját, melyeket elsősorban rezidenseknek, fiatal pályakezdő kollégáknak ajánlunk. Az érdeklődők a venerológiai kivizsgálás és a mikroszkópos kenetértékelés népszerű témakörein túl idén a proktológiai kivizsgálás, valamint az STI-counselling alapfogalmaival ismerkedhetnek meg kurzusainkon.
Kérjük, kísérjék figyelemmel a jelentkezési határidőket, mert a továbbképzésekre csak limitált számú jelentkezőt tudunk fogadni. A felkért előadásokon túl lehetőség nyílik a további prezentációk, poszterek bemutatására, örömmel számítunk aktív részvételükre.
Szeretettel várjuk Önöket a 2019. évi STI Nagygyűlésre, 2019. november 7-9. között, a budapesti Hotel Hungária City Centerben.
Szívélyes üdvözlettel:
Dr. Várkonyi Viktória
a Magyar STI Társaság elnöke
Fontosabb időpontok
Első értesítő és absztrakt - felhívás postázása 2019. február 28.
Tudományos összefoglalók beküldése 2019. szeptember 08.
Az előadások elfogadásának visszaigazolása 2019. szeptember 18.
Kedvezményes regisztráció lehetősége 2019. október 08.
Dr. Balla Eszter
a Magyar STI Társaság főtitkára |
|
|
 |
|
Magyar Sebész Társaság |
|
Magyar Mesterséges Táplálási Társaság Kongresszusa |
Rendezvény kezdete: 2019.11.07. | Rendezvény vége: 2019.11.09. |
Helyszín: |
A rendezvény Web oldala: https://mmtt2019.misandbos.hu/ |
Kedves Kollégák!
A betegek tápláltsági állapota talán egyetlen orvosi területen nem annyira húsba vágó kérdés, mint a hasi sebészetben. A legtöbbet a gasztroenterológus, a táplálási team (dietetikus) segíthet ebben a kérdésben a sebésznek, ha a kivizsgálás során megfelelő módon és időben elkezdi a beteg táplálását.
A Magyar Mesterséges Táplálási Társaság 2019 november 7-9 között Visegrádon tartja éves kongresszusát, ahol a főtémák a gasztroenterológia és sebészet napi kérdéseiről szólnak - a táplálás szemszögéből megközelítve. A kongresszuson neves hazai szakemberek mellett külföldi előadók, párhuzamos szekciók illetve gyakorlati oktatás ad lehetőséget arra, hogy mindenki megtalálja az őt érdeklő témákat, előadásokat.
Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk.
Lukovich Péter
MMTT tudományos titkára
Részletes program megtekinthető a következő linken: https://mmtt2019.misandbos.hu/
|
|
|
 |
|
Magyar Immunológiai Társaság |
|
EFIS-EJI Tatra Immunology Conference (3-7 September 2016) |
Rendezvény kezdete: 2016.09.03. | Rendezvény vége: 2016.09.07. |
Szakterület(ek): Allergológia, klinikai immunológia |
Helyszín: Czech Republik, |
A rendezvény Web oldala: http://tatra.img.cas.cz/ |
Dear colleagues,
This is to tell you that information and electronic registration for the 12th EFIS-EJI Tatra Immunology Conference can be now found at: http://www.img.cas.cz/tatra/ >>
I would like to invite you cordially to have a look at the web page and submit your and/or your student's and collaborators' registration.
As you can see from the list of speakers, I am sure that the upcoming conference will be at least as good as the previous ones in this series.
We are looking forward to your registrations and eventually to meeting you at the conference.
With best regards
Dr. Vaclav Horejsi
Inst. of Molecular Genetics AS CR
Videnska 1083
142 20 Prague 4, Czech Republic
Tel: xx420-241729908
Fax: xx420-244472282
e-mail: horejsi@biomed.cas.cz |
|
|
 |
|
Magyar Tüdőgyógyász Társaság |
|
The ERS International Congress 2016: the world’s largest respiratory meeting |
Rendezvény kezdete: 2016.09.03. | Rendezvény vége: 2016.09.07. |
Helyszín: United Kingdom, London, |
A rendezvény Web oldala: http://erscongress.org/ |
The European Respiratory Society will come to London for the first time in 2016 to host the world’s largest and most influential meeting for respiratory physicians, scientists and allied health professionals.
Around 20,000 delegates will meet to discuss the latest developments in the respiratory field across 400 sessions. Covering key topics in respiratory medicine from across the spectrum of disease areas including TB, lung cancer, pneumonia, cystic fibrosis, COPD, and asthma amongst others, the Congress is the best place to build skills and knowledge through hearing the latest topics in the field.
|
|
|
 |