|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
III. Gyermeksürgősségi Kongresszus |
Rendezvény kezdete: 2018.10.07. | Rendezvény vége: 2018.10.07. |
Helyszín: 6726 Szeged, Szent-Györgyi A. u. 16-24., Hunguest Hotel Forrás |
A rendezvény Web oldala: http://www.regio10.hu/gyermeksurg2018 |
Időpont:2018.10.05-06.
Helyszín: Hunguest Hotel Forrás, 6726 Szeged, Szent-Györgyi A. u. 16-24.
A rendezvény web oldala: http://www.regio10.hu/gyermeksurg2018 >>
Fontosabb határidők:
Absztrakt beküldés: 2018. július 31.
Kedvezményes regisztrációs díj: 2018. augusztus 31.
Absztrakt felhívás:
A kongresszuson előadás megtartására (8 perc előadás + 2 perc diszkusszió) és poszter bemutatására (3 perc előadás + 2 perc diszkusszió, a poszterek nem kerülnek kinyomtatásra) is egyaránt lesz lehetőség, melyek elfogadásáról a Tudományos Bizottság dönt.
A tudományos program fő témái, szekciói:
• Prehospitalis ellátás, szekunder szállítás, betegutak, szakmapolitika
• Határterületek: pszichiátria, trauma
• Orvosi kompetenciák, nővéri kompetenciák, triage
• Toxicologia
• Bedside diagnosztika, ágymelletti képalkotók, eFAST
• Szabad előadások
Első értesítő >>
Absztraktbejelentő lap >>
Jelentkezési lap >>
Kongresszusi Iroda:
Régió-10 Kft.
E-mail: info@regio10.hu
Tel.: +36-62/710-500; +36-20/469-6190
6720 Szeged, Dugonics tér 12.
|
|
|
 |
|
Magyar Radiológusok Társasága |
|
Közép-Európai Kardiovaszkuláris Képalkotó Kongresszus |
Rendezvény kezdete: 2018.10.10. | Rendezvény vége: 2018.10.10. |
Helyszín: Budapest, Danubius Hotel Margitsziget |
A rendezvény Web oldala: http://www.cecnicvi.com |
Nagy öröm számunkra, hogy a Közép-Európai Kardiovaszkuláris Képalkotó Kongresszust idén közösen szerveztük a Magyar Kardiológusok Társasága Kardiovaszkuláris Képalkotó Munkacsoport IV. Kongresszusával.
A konferencia időpontja: 2018.10.10-13.
Helyszíne: Budapest Danubius Hotel Margitsziget.
Jelentkezni a CONVENTION BUDAPEST Kft honlapján lehet: http://www.cecnicvi.com >>
A szakmai program az alábbi linken érhető el:
https://www.convention.hu/Event/EventPage/MKTKEP18EN/ScientificProgram >>
A kongresszus első fele angol, második fele magyar nyelvű. Az előadásokat a nemzetközi élvonalba tartozó észak-amerikai, európai és hazai kutatók, gyakorló radiológusok és kardiológusok tartják.
Képalkotó kongresszusunkon idén először előzetes regisztrációhoz kötött szív-CT és Echo workshopokat is szervezünk, melyeken a résztvevők gyakorlati oktatással egybekötött interaktív esetbemutatások segítségével mélyíthetik el szakmai tudásukat. A szív-CT workshopon való részvétellel és a szív-CT témájú előadások meghallgatásával nemzetközi mércével nézve 1-es színtű szív-CT képesítést nyújtunk. A workshopokon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött a limitált hallgatói létszám miatt. A regisztrációs felület a rendezvényünk honlapjáról érhető el a http://www.cecnicvi.com >> címen.
A kongresszus további különlegessége a rendezvény helyszíne. Budapesten, a Margitsziget parkos részén zavartalan körülmények között gazdagíthatjuk tudásunkat. Bízunk benne, hogy az interdiszciplinaritás, a multimodális szekciók, a hazai és külföldi résztvevők, valamint a margitszigeti helyszín insipiráló közeget teremtenek a tudományos eszmecseréhez és új kollaborációk kialakításához.
Ha szeretne naprakész lenni a tüdő és szívbetegségek diagnosztikájában, akkor ne hagyja ki ezt az egyedülálló lehetőséget, várjuk a jelentkezését!
Dr. Maurovich-Horvát Pál, a kongresszus elnöke
Dr. Battyáni István, a kongresszus társelnöke
|
|
|
 |
|
Magyar Sebész Társaság |
|
ESSO 38. kongresszusa |
Rendezvény kezdete: 2018.10.10. | Rendezvény vége: 2018.10.12. |
Helyszín: 1123 Budapest, Alkotás út 63-67., Novotel Kongresszusi Központ |
A rendezvény Web oldala: https://www.ecco-org.eu/ESSO |
Kedves Kollégák!
Mint tudjátok az ESSO 38. kongresszusa október 10-12-én kerül megrendezésre Budapesten, a Kongresszusi Központban. Az, hogy a nagy nemzetközi elismertséggel bíró társaság tudományos rendezvényének a Magyar Sebész Társaság lehet a házigazdája, nagy elismerés számunkra. A szegedi Sebészeti Klinika alapítványa és a kongresszus szponzorai támogatást szeretnének nyújtani a kongresszusi részvételhez. A támogatás a kongresszusi regisztráció teljes összegét jelenti (475 Euro + 50 Euro). A támogatást azoknak a résztvevőknek szeretnénk nyújtani, akiknek elfogadott előadása vagy elfogadott poszter bemutatása lesz a kongresszuson. A kedvezményes regisztráció csak az ESSO tagokra érvényes, ezért az ESSO tagság elengedhetetlen. Ennek a kedvezményes költségét (50 Eurot) is átvállaljuk. Előnyben részesítjük természetesen az orális prezentációkat. A limitált anyagi lehetőségeink miatt egyelőre 20 főben tudjuk korlátozni a résztvevők körét.
A kongresszus hivatalos web oldalán minden fontos és szükséges információ rendelkezésetekre áll.
https://www.ecco-org.eu/ESSO >>
A kérésem az, hogy a benyújtott abstractokat másolatban a Sebészeti Klinika iroda címére is küldjétek el (office.surg@med.u-szeged.hu), illetve az abstracttal együtt egy levélben (séma mellékelve) forduljatok a Klinikai Sebészet Fejlődéséért Alapítványhoz a kongresszus támogatása céljából. Hasonlóképpen küldjétek meg a későbbiekben a kongresszus tudományos bizottságának döntéséről szóló e-mailt is, hogy a benyújtott munka elfogadást nyert-e. Bízom benne, hogy nagyszámú magyar delegációval tudunk részt venni ezen a magas tudományos színvonalú rendezvényen.
Baráti üdvözlettel
Dr. Lázár György
tanszékvezető egyetemi tanár
az ESSO 38. kongresszus társelnöke
A támogatási kérelem letölthető ide kattintva >>
|
|
|
 |
|
Magyar Dermatológiai Társulat |
|
VII. New Trends in Allergy & 6th Georg Rajka Symposium - International Symposium on Atopic Dermatitis |
Rendezvény kezdete: 2010.07.22. | Rendezvény vége: 2010.07.24. |
E-mail: kongresse.derma@lrz.tu-muenchen.de |
Munkahely neve: Interplan (Congress, Meeting & Event Management AG |
Címe: 81369 München, Albert Rosshaupter Hauptstrasse 65, |
Tel: 004989-5482-3473 |
Fax: 004989-5482-3442 |
E-mail: trends10@interplan.de |
Helyszín: Germany / Németország, München, |
A rendezvény Web oldala: http://www.new-trends-allergy.de |
Chairpersons: Johannes Ring, Ulf Darsow, Heidrun Behrendt
Special topics: genetic basis of allergy, environment and allergy, effects of climate change, eczema, asthma, rhinoconjunctivitis, food allergy, anaphylaxis, drug reactions, photoallergic reactions, psyche and allergy, the itch sensation, new strategies for diagnosis, treatment and preventation
Online registration: https://mail.i-plan.de/ei/getdemo.ei?id=579&s=_2HS0ZAX1N |
|
|
 |