|
Magyar Radiológusok Társasága |
|
Szent Agáta Mammológus Nap |
Rendezvény kezdete: 2015.02.07. | Rendezvény vége: 2015.02.07. |
Szakterület(ek): Onkológia |
Helyszín: 1122 Budapest, Ráth Gy. u. 7-9., Országos Onkológiai Intézet Eckhardt Terem |
Az Onkológiai Intézet Tudományos Bizottsága, a Magyar Onkológusok Társasága és a Magyar Rákellenes Liga 2015. február 7-én huszonegyedik alkalommal rendezi meg az Országos Onkológiai Intézet Eckhardt Termében a Szent Agáta Mammológus Napot orvosok részére, amelyre Önt és Munkatársait tisztelettel meghívjuk.
Téma: Időskori (>65 év) emlőrák multidiszciplináris kezelésének speciális kérdései
A program letölthető ide kattintva >>
|
|
|
 |
|
Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság |
|
Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciójának XXI. Tudományos és Továbbképző Ülése |
Rendezvény kezdete: 2015.02.06. | Rendezvény vége: 2015.02.07. |
Szakterület(ek): Pathologia, Onkológia, Szülészet-nőgyógyászat, Bőrgyógyászat |
Tudományos információ: Prof. Dr. Hernádi Zoltán |
Munkahely neve: M.N.T. Cervixpathológiai Szekció |
Címe: |
E-mail: hz@med.unideb.hu |
Szervező: Kaposvári Krisztina |
Munkahely neve: New Instant Szervezőiroda |
Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei út 41. |
Tel: 061 212-3014, 0630/221-1513 |
Fax: 061 225-0304 |
E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
Helyszín: 4200 Hajdúszoboszló, Mátyás király sétány 10., Hunguest Hotel Béke**** |
A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/cervix21 |
A Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciójának
XXI. Tudományos és Továbbképző Ülése
Hajdúszoboszló, 2015. február 6-7.
Tisztelt Kollégák!
A Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciója 2015. február 6 - 7-én, tudományos és továbbképző ülést szervez. Széles fórumot szeretnénk biztosítani, a továbbképzés feladatait is felvállalva a nőgyógyászati onkológiai legújabb eredményeinek bemutatására és olyan aktuális problémák megvitatására, mint a méhnyakszűrés jelenlegi helyzete és megújításának lehetőségei.
A kongresszus szakmai hátterét és szervezését a Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciója biztosítja Prof. Dr. Hernádi Zoltán a Cervixpathológiai Szekció elnöke irányításával, a helyi előkészítő munkát a vezetőség tagja dr. Kiss Miklós főorvos segíti. A New Instant kongresszusi iroda végzi a technikai lebonyolítást, előző rendezvényeinkhez hasonlóan immár hatodik alkalommal.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt Hajdúszoboszlón.
Prof. Dr. Hernádi Zoltán
egyetemi tanár,
M.N.T. Cervixpathológiai Szekció elnöke
DE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Nőgyógyászati Onkológiai Tanszék
4012 Debrecen, Nagyerdei krt. 98.
Fax: (52) 255-705
e-mail: hz@med.unideb.hu
Dr. Kiss Miklós
szülész- nőgyógyász szakfőorvos
Hajdúszoboszló
M.N.T. Cervixpathológiai Szekció vezetőségi tagja
4200 Hajdúszoboszló Kölcsey u. 5.
Tel./ Fax: (52) 361-680
e-mail: miceril_bt@freemail.hu
A TUDOMÁNYOS TOVÁBBKÉPZŐ ÜLÉS FŐ TÉMÁI
- A méhnyakszűrés hazai helyzete és megújításának lehetőségei: védőnői szűrés; a HPV teszt bevezetésének lehetősége a primér szűrésbe az európai és hazai szabályozással összhangban.
- Kötelezően felajánlandó HPV vakcináció az iskolaorvosok által – a nőgyógyász kapcsolódó feladatai, együttműködési lehetőségei.
- A kötelezően felajánlandó HPV vakcináció által lefedett populáción túli korosztályok vakcinációja
- Multidiszciplináris fórum az ANTSz, a gyártók, a finanszírozó, a betegfórumok és a szolgáltatók részvételével a vakcináltak körének szélesítése érdekében.
- A nőgyógyászati onkológiai innováció legújabb diagnosztikai és terápiás eredményei.
- A méhnyakszűrés teljesítményének javítása: az álnegatív és álpozitív leletek arányának csökkentési lehetőségei
- Humán papilloma víruskutatások „up to date 2015” Mit látunk másképp, mint pár évvel korábban?
- Hazai onkológiai „státusz” a statisztikai adatok tükrében: morbiditási és mortalitási adatok, a méhnyakrák és egyéb nőgyógyászati malignómák valamint rákmegelőző elváltozásaik jelenlegi epidemiológiai jellemzői.
- A HPV/cytológiai/pathológiai diagnosztika újabb lehetőségei a szenzitivitás és specificitás valamint a prediktív érték javításának újabb útjai, minőségbiztosítás.
- A HPV infekciók jelentősége immundeprimált betegeknél: szervtranszplantáltak, AIDS betegek
- A HPV infekciók és klinikai manifesztációik terápiás lehetőségei
- A célzott terápia jelentőségének és körének bővülése nőgyógyászati daganatokban.
- A krónikus genitális infekció – STD - onkológiai jelentősége.
- Hormonális fogamzásgátlás és HRT lehetőségei onkológiai betegek körében.
- Nőgyógyászati daganatok multimodális terápiája – a műtétes, sugár és gyógyszeres kezelés és azok optimális kombinálása
- Nőgyógyászati onkológiai betegek szupportív terápiája (antiemetikus -, haemopoetikus terápia, gyógytápszerek, táplálék kiegészítők)
- Konszenzus dokumentumok a női nemi szervi daganatok megelőzéséről, diagnosztikájáról és terápiájáról
|
|
|
 |
|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
A daganatos fájdalom csillapítása és a terminális állapotú rákbetegek palliatív ellátása |
Rendezvény kezdete: 2015.02.06. | Rendezvény vége: 2015.02.06. |
Helyszín: 1089 Budapest, Orczy út 6., Tanácsterem |
A SEMMELWEIS EGYETEM MAGATARTÁSTUDOMÁNYI INTÉZETÉNEK 2015. I. FÉLÉVI AKKREDITÁLT TOVÁBBKÉPZÉSEI orvosok és klinikai szakpszichológusok számára
Részletek >>
SE-TK/2015.I./00014 / 14 kredit pont
Célcsoport: onkológia, belgyógyászat, aneszteziológia, gerontológia, háziorvostan, tüdőgyógyászat, stb.
Részvételi díj: 15.000 Ft |
|
|
 |
|
Magyar Reumatológusok Egyesülete |
|
10th International Congress on Autoimmunity (Leipzig, 2016.04.06-10.) |
Rendezvény kezdete: 2016.04.06. | Rendezvény vége: 2015.04.10. |
Szakterület(ek): Allergológia, klinikai immunológia |
Helyszín: Germany, Leipzig, |
A rendezvény Web oldala: http://autoimmunity.kenes.com |
The 10th International Congress on Autoimmunity is the only meeting where you can learn about more than 80 autoimmune diseases from a variety of perspectives, both research-based and clinical.
In Leipzig in 2016, we will discuss the newest therapeutic techniques and diagnostic tools as well as the most up-to-date research on genetic, etiology, diagnostic, clinical aspects and novel therapies of autoimmune diseases. Established by Professor Yehuda Shoenfeld, the congress constitutes a network of international leaders on immunology, rheumatology and related fields, all of whom contribute their unique and diverse knowledge to the “family of autoimmunity.”
Late Abstract Submission Deadline: December 15, 2015 – January 31, 2016
Early Registration Deadline: January 11, 2016
Hot Topics
B Cells and B Regulatory Cells - Tolerance
Environment, Vaccination and Autoimmunity
Experimental Models
Gastro Intestinal Autoimmunity
Hygiene Theory
Infection and Autoimmunity
Liver and Autoimmunity
Microbiome and Autoimmunity
New Biological Drugs & Biosimilars
Pregnancy and Autoimmunity
Skin and Autoimmunity
Systemic Lupus Erythematosus
Personalized Medicine
Point of Care
We look forward to seeing you in Leipzig on April 6-10, 2016!
To learn more, visit http://autoimmunity.kenes.com/ >>
Scientific program >>
Registration >>
Win free registration! >>
|
|
|
 |