Magyar Stroke Társaság STROKE Szakdolgozói Vándorgyűlés és Szakkiállítás (Budapest, 2016.03.31. - 04.01.)
Rendezvény kezdete: 2016.03.31.Rendezvény vége: 2016.04.01. Szakterület(ek): Neurológia, idegsebészet
Helyszín: 1148 Budapest, Ifjúság útja 1-3., Danubius Hotel Aréna A rendezvény Web oldala: http://www.conn2000.hu/stroke2016 Örömmel tájékoztatjuk, hogy első alkalommal kerül megrendezésre a STROKE Szakdolgozói Vándorgyűlés és Szakkiállítás.
A konferencia időpontja és helye:
2016. március 31. – április 1.
Danubius Hotel Aréna ****
(1148 Budapest, Ifjúság útja 1-3.)
Jelentkezés módja:
on-line regisztráció: http://www.conn2000.hu/stroke2016 >>
Jelentkezési lapot elfogadunk e-mailen, faxon vagy postai úton is az alábbi címen:
Connections2000 Konferenciaszervező Kft.
1016 Budapest, Hegyalja út 18. Telefon: 06-1-209-0380, Fax: 06-1-209-9334
E-mail: office@conn2000.hu
Az egészségügyi szakdolgozók továbbképzésének szabályairól szóló 63/2011 (XI.29.) NEFMI rendelet értelmében továbbképzési ponttal minősítjük az eseményt, az akkreditáció folyamatban van.
Részvételére feltétlenül számítunk. Kérjük, tájékoztassa kollégáit is szakmai rendezvényünkről.
VÉGLEGES PROGRAM >>
MEGHÍVÓ >>
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ >>
JELENTKEZÉSI LAP >>
Magyar Nephrologiai Társaság Meghívó a Magyar Nephrologiai Társaság 2016. évi I. Közgyűlésére
Rendezvény kezdete: 2016.03.31.Rendezvény vége: 2016.03.31. Szakterület(ek): Nephrologia
Helyszín: 1067 Budapest, Teréz krt. 43., Budapest Radisson Blu Béke Hotel, Zsolnay terem Tisztelt Tagtársak!
A Magyar Nephrologiai Társaság (MANET) vezetősége tisztelettel meghívja Önöket Társaságunk 2016. évi első közgyűlésére.
A közgyűlés ideje: 2016. március 31. (csütörtök) 9. 30 óra
Amennyiben a közgyűlés nem lenne határozatképes a második közgyűlést az alábbi időpontban tartjuk meg:
A második közgyűlés ideje: 2016. március 31. (csütörtök) 12. 30 óra
A közgyűlés helye: Budapest Radisson Blu Béke Hotel, Zsolnay terem
(Cím: 1067 Budapest Teréz krt. 43, tel.: 1 889 3900)
Levezető elnök: Dr. Reusz György egyetemi tanár a MANET elnöke
NAPIRENDI PONTOK
1. Megnyitó
Dr. Reusz György - a MANET elnöke
2. A Társaság 2015. évi pénzügyi beszámolója
Dr. Remport Ádám - a MANET pénztárosa
3. A Magyar Nephrologiai Társaság 2016. évi költségvetési tervezete
Dr. Remport Ádám - a MANET pénztárosa
4. Tagnyilvántartás
Dr. Barna István - tagnyilvántartásért felelős vezetőségi tag
5. A Felügyelő Bizottság jelentése a Társaság elmúlt évi tevékenységéről
Dr. Deák György – a Felügyelő Bizottság elnöke
A MANET 2015. évi szakmai beszámolóját (Főtitkári beszámoló - megtekinthető felhasználó névvel, jelszóval történt bejelentkezést követően ide kattintva >> ) legutóbbi közgyűlésünk elfogadta. A Társaság 2015. évi pénzügyi beszámolóját és a 2016. évi költségvetési tervezetet, valamint a Közgyűlésről készülő jegyzőkönyvet és a határozatokat a Társaság honlapján - tagsági kóddal való bejelentkezéshez kötve - (megtekinthető www.nephrologia.hu - dokumentumok menüpontból) a Közgyűlést követően ugyancsak közzétesszük.
Kérjük, hogy helybiztosítás céljából, részvételi szándékát 2016. március 15-ig e-mail-ben jelezze a Társaság titkárnőjének, Kamenár Zsuzsannának (kamenar.zsuzsanna@med.semmelweis-univ.hu )
Kérjük, a személyazonosságát és a MANET tagságát igazoló dokumentumokat hozza magával!
A Magyar Nephrologiai Társaság vezetősége nevében, tisztelettel:
Dr. Reusz György egyetemi tanár MANET elnökeDr. Kárpáti István egyetemi docens MANET főtitkára
A közgyűlési meghívó .pdf-ben letölthető ide kattintva >>
Magyar Pszichiátriai Társaság Gyermekkori depresszió és szorongás kognitív-viselkedésterápiája (CBT1) - (VADASKERT ALAPÍTVÁNY a Gyermekek Lelki Egészségéért)
Rendezvény kezdete: 2016.03.31.Rendezvény vége: 2016.04.01. Helyszín: 1021 Budapest, Lipótmezei út 5., Vadaskert Kórház és Szakambulancia
Részvételi díj: 22.000 Ft
A programhoz 2 terapeuta kézikönyv és 2 gyermekek számára kidolgozott munkafüzet is tartozik, melyek szintén megvásárolhatók. Kinyomtatott formátumban: 12.500 Ft, vagy Cd formátumban: 5000 Ft.
Rövid tájékoztató:
Gyakorlatorientált, sok sajátélmény, video -demonstráció, kreatív ötletek, hatékony terápiás stratégiák. Szupervíziós lehetőség.
AKCIÓ! A tananyag CD-n ingyenes, ha ebben a félévben CBT1+CBT2 tanfolyamunkra is jelentkezik, vagy CBT2-n már részt vett korábban.
Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon!
Az általános tájékoztató letölthető a kapcsolódó dokumentumok alól! Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság SIASTOK 2016. Konferencia (Budapest, 2016.03.31-04.02.)
Rendezvény kezdete: 2016.03.31.Rendezvény vége: 2016.04.02. Szakterület(ek): Aneszteziológia, intenzív terápia
Helyszín: 1044 Budapest, Íves u. 16., Aquaworld Resort Budapest A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/SIASTOK2016 Tisztelt Kollégák! Kedves Vendégeink!
A Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika szervezésében 2016 tavaszán, immár hetedik alkalommal kerül sor a SIASTOK (Semmelweis Egyetem Intenzív Terápiás, Aneszteziológiai és Sürgősségi Továbbképző Orvos Kongresszus), és ennek keretében, második alkalommal a Joint Symposium of Semmelweis and Oxford Universities megrendezésére.
Helyszín:
Aquaworld Resort Budapest
1044 Budapest, Íves u. 16.
Fő témák:
• Együtt fejlődés és együttműködés a társszakmákkal, az aneszteziológus és a társszakma szemén keresztül
• Szakmánk aktuális kihívásai
• Otthon ápolás
• Honvéd-katasztrófa medicina
• Migráns kérdés
• Infektológia aktuális kérdései
• Korszerű haemostasis menedzsment
• Lélegeztetés naprakészen
• Ultrahang alkalmazása a mindennapi aneszteziológiai és intenzív terápiás gyakorlatban
• Mozgásterápia
• Az alapkutatás klinikai hasznosítása
• Tanuljuk meg alkalmazni a statisztikát
• Űrkutatás az orvoslásban
Kedvezményes jelentkezés határideje: 2016.02.10.
További részletes információk, online jelentkezés >>
Magyar Nephrologiai Társaság II. Betegbiztonsági Konferencia (Budapest, Danubius Health Spa Resort Helia 2016.03.31.-04.02.)
Rendezvény kezdete: 2016.03.31.Rendezvény vége: 2016.04.02. Helyszín: Budapest, Kárpát u. 62-64., Danubius Health Spa Helia A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/BETEGBIZTONSAG2016 A Magyar Betegbiztonsági Társaság és a Semmelweis Egyetem I. sz. Sebészeti Klinika szervezésében
Tisztelt Kollégák!
Az I. Betegbiztonsági Konferenciát kétségek között szerveztük. Egy fiatal, hazánkban nagyrészt ismeretlen szakterület vajon mennyire lehet érdekes, lesz-e elég résztvevő. Úgy gondoltuk, hogy akkor tekinthető sikeresnek az induló konferencia, ha a jelenlevők száma eléri a száz főt. Ezzel szemben összesen 360-an regisztráltak, és a konferenciát komoly sajtóérdeklődés is kísérte, mely a társadalom fokozott figyelmére utal.
A rendezvény sikere, valamint a betegbiztonság kérdéskörének mindennapi aktualitása arra ösztönöz és kötelez bennünket, hogy 2016 március végén ismételten lehetőséget biztosítsunk a betegbiztonsággal kapcsolatos szakmai eredmények, vélemények, kihívások és álláspontok bemutatására. A II. Betegbiztonsági Konferenciát is a Magyar Betegbiztonsági Társaság (MABEBIT) és a Semmelweis Egyetem I. Sz. Sebészeti Klinikája szervezi. A rendezvényt számos szervezet támogatásával és a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetségének (MOTESZ) szakmai együttműködésével tartjuk meg. A szervező bizottság a fő témakörök kijelölésénél azt tartotta szem előtt, hogy szakterületektől függetlenül minden egészségügyben dolgozó megismerhesse a betegbiztonság legfontosabb kérdéseit, illetve meg tudja osztani tapasztalatait. Szeretnénk számos lehetőséget teremteni a vitára, a kölcsönös eszmecserére, az együttgondolkodásra.
Reméljük, hogy a magunk által felállított mércét a következő konferenciával is sikerül elérni. Szeretettel várunk mindenkit Budapesten, a Danubius Health Spa Resort Helia-ban 2016.03.31.-04.02-én
A továbbképző tanfolyam orvosok részére SE-TK/2016.I./00241 -es kódszámon akkreditált rendezvény.
A továbbképzés szabadon választható, amelyen való részvételért 20 kreditpont szerezhető meg.
Szakképesítések, amelyekhez szakma szerinti pontszámként elszámolható:
1. aneszteziol.-intenzív terápia | 2. belgyógyászat | 3. egészségbiztosítás | 4. endokrinológia és anyagcsere-betegségek | 5. gastroenterológia | 6. háziorvostan | 7. igazságügyi orvostan | 8. immunológia (képesítés) | 9. infektológia | 10. intenzív terápia | 11. kardiológia | 12. klinikai onkológia | 13. megelőző orvostan és népegészségtan | 14. plasztikai (égési) sebészet | 15. sebészet | 16. sürgősségi orvostan | 17. szülészet-nőgyógyászat | 18. társadalomorvostan (ált.orv.) | 19. tüdőgyógyászat | 20. urológia
További részletes információk, jelentkezés a rendezvény weboldalán >>
Letölthető dokumentumok:
Értesítő >>
Tervezett program >>
Magyar Dermatológiai Társulat PSO 2016 - 5th International Congress of Psoriasis
Rendezvény kezdete: 2016.07.07.Rendezvény vége: 2016.07.09. Munkahely neve: PSORIASIS 2016 - MCI France Címe: 24 rue Chauchat – 75009 Paris – France
For specific questions regarding:
General information: pso@mci-group.com
Registration & Accommodation: psoREG@mci-group.com
Exhibition and Sponsorship: psoEXH@mci-group.com
Abstract submission: psoABS@mci-grou Tel: 33.(0).1. 53.85.82.59 Fax: 33.(0).1. 53.85.82.83 E-mail: pso@mci-group.com Helyszín: France, 232;s Paris, 2 Place de la Porte Maillot, Palais des Congr& A rendezvény Web oldala: http://www.pso2016.com/ Ösztöndíj pályázat a kongresszusi részvételre. Részletes információ a kapcsolódó linken és az Aktuális pályzatok között.
The DEADLINE for ABSTRACTS submission is: February 12, 2016.and has been extended until Monday February 15th, 2016, midnight (Paris time).
Official language:
Organized by an International Scientific Society, all presentations will be given in English.
Dear Colleagues and Friends,
On behalf of the Psoriasis International Network (PIN) of FRT-Fondation René Touraine, represented by professors Luigi Naldi and Thomas Luger, it is our great pleasure to cordially invite you to participate to PSORIASIS 2016 - 5th Congress of the Psoriasis international Network. SOLAPSO – Latin American Society of Psoriasis is one of the most dynamic regional psoriasis networks within PIN and was handed the responsibility of the scientific coordination of the congress by the assembly of PIN National Representatives.
This congress series is directly aimed to serve the needs of practicing dermatologists involved in psoriasis care across countries in outpatient services, hospital settings, and private practice, focusing on the patient management and therapeutic strategies with a special emphasis on the daily medical practice. Therefore, we have invited keynote speakers throughout the world and from all fields of psoriasis research and care to report on their experiences and deliver insight into the latest results and clinical studies.
For 2016, in close collaboration with SOLAPSO, the 5th Congress of the Psoriasis International Network proposes a dynamic, interdisciplinary and interactive programme, including rheumatology points. A special attention will be given to psoriasis management in different scenarios, psoriatic arthritis and psychodermatology.
Furthermore, topics such as therapeutic targets in psoriasis, psoriasis in paediatrics, phototherapy, topical and systemic treatments and combined therapies, life quality and adherence to treatment, patient education, registries, pharmacoeconomics and psoriasis and internal medicine will also be addressed in workshops which allow you to directly interact with internationally experienced speakers.
Make sure that you don’t miss this unique opportunity to update your knowledge on psoriasis, and take also the advantage to enjoy Paris at this wonderful time of the year!
Sincerely, Kapcsolódó linkek (1)
Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Stroke Társaság 1st Congress of Cardiovascular Prevention in Pre-Elderly and Elderly Individuals (CPPEI 2016)
Rendezvény kezdete: 2016.06.30.Rendezvény vége: 2016.07.02. Szakterület(ek): Neurológia, idegsebészet
Helyszín: Slovakia, Bratislava, A rendezvény Web oldala: http://cardioelderly.org/ CPPEI 2016 will be taking place in Bratislava, Slovakia on June 30-July 2, 2016.
Congress website is: http://cardioelderly.org/ >>
Main topics:
The Congress has been designed to provide an innovative and comprehensive overview of the latest research developments in cardiovascular medicine, as well as responses to the most debatable issues primarily in the areas of the prevention of hypertension, diabetes, metabolic syndrome, coronary artery disease, heart failure, cardiac arrhythmias, stroke and acute coronary syndromes in Pre-Elderly and Elderly Individuals.
The Deadline for Abstract Submission is: 15 April 2016
Online abstract submission >>
Online registration for the member of the Hungarian Stroke Society with 30% discount price >>
Magyar Hypertonia Társaság 1st Congress of Cardiovascular Prevention in Pre-Elderly and Elderly Individuals (CPPEI 2016)
Rendezvény kezdete: 2016.06.30.Rendezvény vége: 2016.07.02. Helyszín: Slovakia, Bratislava, A rendezvény Web oldala: http://cardioelderly.org/ Dear Colleagues,
On behalf of the Organizing and Scientific Committee of the 1st Congress of Cardiovascular Prevention in Pre-Elderly and Elderly Individuals (CPPEI 2016) , we would like to inform you about this upcoming congress.
With best regards,
Elena Elena Parfenova
CPPEI 2016 Marketing Manager
The 1st Congress of Cardiovascular Prevention in Pre-Elderly and Elderly Individuals (CPPEI 2016)
Sign Up
Magyar Pszichiátriai Társaság The International Congress, Brain, Body and Mind in London
Rendezvény kezdete: 2016.06.27.Rendezvény vége: 2016.06.30. Helyszín: London, A rendezvény Web oldala: http://www.rcpsych.ac.uk/traininpsychiatry/conferencestraining/internationalcongress2016.aspx Join over 2,500 psychiatrists at the International Congress of the Royal College of Psychiatrists on 27-30 June in London and invest in your professional development, expand your knowledge, improve your practice, share your ideas, meet new contacts and reconnect with old colleagues.
As in previous years the congress has applied for accreditation to EACCME, AMA (PRA Category 1 Credits™) and The Royal College of Physicians and Surgeons of Canada
In 2016, the International Congress comes to London with the theme Psychiatry: Brain, Body and Mind. Over the 3 1/2 days of the Congress, we will have an academic programme that includes13 keynote lectures and about 70 parallel sessions that cover a wide range of subjects, from core science to clinical psychiatry to policy areas.
Registration and Fees
Programme