|
Magyar Dermatológiai Társulat |
|
VII. Gyakorlati Allergológia Továbbképző Tanfolyam |
Rendezvény kezdete: 2016.04.08. | Rendezvény vége: 2016.04.09. |
Tudományos információ: Prof Dr Temesvári Erzsébet PhD |
Munkahely neve: SE Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika |
Címe: 1085 Budapest Mária u. 41. |
Tel: +36 1 266 0465 |
E-mail: temesvari.erzsebet@med.semmelweis-univ.hu |
Szervező: Papp Zsombor cégvezető |
Munkahely neve: Convention Budapest Kft. |
Tel: +36 1 06-1-299 0184, -85, -86 |
E-mail: zspapp@convention.hu |
Helyszín: 1088 Budapest, Rákóczi út 43-45, Novotel Budapest Centrum**** |
A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/GYATT2016 |
AKKREDITÁCIÓ
A tanfolyamot a Semmelweis Egyetem a SE-TK/2016.I./00248 kódszámon szabadon választható tanfolyamként akkreditálta.
Pontértéke szakorvosok részére, tesztírással: 32 pont.
Szakképesítések, amelyekhez szakma szerinti pontszámként elszámolható: 1. allergológia és klinikai immunológia 2. bőr-, nemibetegségek és kozmetológia 3. bőrgyógyászat 4. immunológia (képesítés).
A tanfolyamot a Semmelweis Egyetem Doktori Iskola PhD kurzusként akkreditálta.
KÖSZÖNTŐ
KEDVES KOLLÉGANŐK / KOLLÉGÁK!
Az allergiás kórképek, mint az emberi környezet kiváltotta kórfolyamatok az elmúlt évtizedekben fokozatos számbeli növekedést mutatnak. Jelenleg az Európai Unió országait tekintve a leggyakoribb krónikus betegségcsoportot alkotják. Az életminőséget is jelentősen befolyásoló kórképek provokáló faktorai elsősorban a civilizáció fejlődéséhez köthetők, összefüggésbe hozhatók a környezet számos- immunválaszt befolyásoló, a globalizációval terjedő- szennyező és allergizáló anyagával.
Az orvosi munka során naponta szembesülünk a mindennapi életben átkerülő vegyi anyagok szenzibilizáló-immunmoduláló hatásaival, valamint a medicinában felhasználásra kerülő gyógyszerek halmozódó adverz reakcióival is.
A globális környezetszennyezés nem csak a human, hanem a növényi biológiai folyamatokra is hatással bír, befolyásolja többek között a pollenek morfológiáját, az emberi immunredszerre való hatását. A globális felmelegedés kibővíti az allergizáló pollenű növények életterét, virágzási idejét is. Ezen folyamatok logikus eredménye az allergiás rhinitis,-conjunctivitis,-asthma betegszám rohamos növekedése.
Az allergiás megbetegedések a gazdaságilag fejlett országok lakosságának közel egyharmadát érintik. Hazai vonatkozásban hasonló aránybeli megjelenés tapasztalható az asthmas esetek, a rhinitisek valamint a kontakt ekzemaban, urticariaban szenvedő betegek folyamatos növekedésével. A gyógyszer és élelmiszer intolerancia/allergia esteinek látványos halmozódása szintén jellemző a hazai beteganyagra is.
A hajlamosító etiológiai faktorok a betegpopulációban is megtalálhatók. Az utóbbi években a humán immunválasz kutatás eredményei alapján előtérbe került az allergiás reakciókat befolyásoló genetikaikai diszpozíciók vizsgálata. Ezen vizsgálati eredmények szerint pl.atópiás dermatitis, valamint allergiás asthma bronchiale kialakulásában a genetikai hajlam jelentős szereppel bír. Ez a háttér természetesen más allergiás kórképeknél is valószínűsíthető. Egyes kórképek immunológiai hátterére csak az utolsó évtizedben derült fény: felnőttkori orális allergia szindróma (pollen asszociált élelmiszer allergia) és az atópiás dermatitis.
A kórképek kivizsgálását segítő diagnosztikai lehetőségek tárháza az utóbbi években egyre bővült. Felhasználásukkal feltárhatók, diagnosztizálhatók az allergiás kórképek teljes skáláját provokáló allergének. Új adatokat kaphatunk a differenciáldiagnosztika területén, lehetővé téve a provokáló anyag elkerülésével kialakított prevenciót, ill. a diagnosztika pontosításáig szükséges, hatékony –ma már a biológiai kezeléseket is felhasználó-tüneti terápiát.
A többnyire környezeti ártalom eredményeként jelentkező allergia mára multidiszciplináris betegséggé vált. A legtöbb allergén számos szervet érintő tünetcsoportot provokál, alkalmanként egy-egy tünet együttes dominanciájával. A mindennapi orvosi ellátásban, így az allergiás tünetek, tünet együttesek nem csak a bőrgyógyászati betegellátást érintik, növekvő számuk a medicina minden területén regisztrálható.
A továbbképzésre ajánlott kurzus előadói az orvostudomány több szakágának nemzetközileg is elismert szakemberei, akik a bőrgyógyászat, gyermekgyógyászat, pulmonológia, szemészet, belgyógyászat, fül-orr-gégészet klinikai-immunológiai kutatási, és elsősorban gyakorlati tapasztalatait összegezve biztosítják a kurzus magas szintű szakmai anyagát.
Szeretettel várjuk Önöket továbbképzésünkre!
Prof Dr Kárpáti Sarolta
tanszékvezetõ egyetemi tanár
Prof Dr Temesvári Erzsébet
egyetemi tanár |
|
|
 |
|
Magyar Immunológiai Társaság |
|
FIRN 2013 - Frontiers in Immunology Research 2013 International Conference |
Rendezvény kezdete: 2013.07.01. | Rendezvény vége: 2013.07.04. |
Helyszín: Monaco, Monte Carlo, Novotel Hotel |
A rendezvény Web oldala: http://www.firnweb.com/FIRNCall2013.pdf |
Abstract Submission Deadline: March 30th, 2013
The Frontiers in Immunology Research Network (FIRN) invites you to
participate in its 2013 Conference to be held in Monte Carlo, Monaco, at the
Novotel Hotel, July 1-4.
The conference welcomes researchers from academia, corporations, governments and other organizations. Participants may present
their research findings, display their posters, participate in roundtables or simply observe. Subject to your approval, submitted manuscripts will be considered for possible publication in the International Journal of Immunological Studies.
To participate as a PRESENTER please submit via email and post ABSTRACTS and/or brief descriptions of POSTERS (of no more than 200 words) along with your complete details by March 30th, 2013 as follows:
Frontiers in Immunology Research Network (FIRN)
64 Holden Street
Worcester MA 01605-3109
USA
Tel.: 508-852-3937, Fax: 508-595-0089
Email: hkan@firnweb.com
Web: http://www.firnweb.com
Twitter: http://twitter.com/Immunology_Conf |
|
|
 |