Magyar Hypertonia Társaság Korányi Sándor Hipertónia-Nefrológia Nap 2016
Rendezvény kezdete: 2016.04.09. 08:45Rendezvény vége: 2016.04.09. 15:30 Helyszín: 1083 Budapest, Korányi Sándor u. 2/a., Semmelweis Egyetem I. sz. Belgyógyászati Klinika, Simonyi Tanterem A részvétel díjmentes, de előzetes regisztráció szükséges, a tanterem befogadóképességéig (200 fő) a www.oftex.hu oldalon, vagy e-mail-ben a pecsétszámot is megadva Láng Zsuzsannánál, a lang.zsuzsanna@med.semmelweis-univ.hu e-mail címen.
A rendezvény szabadon választható továbbképzés:
családorvosok,
belgyógyászok,
diabetológusok,
kardiológusok és
nefrológusok számára.
A Semmelweis Egyetem Továbbképzési Központ SE-TK/2016.0I./00329 számon 12 kreditpontra akkreditálta.
Az esemény Meghívója megtekinthető a kapcsolódó dokumentumok alatt, mely a programtervet is tartalmazza! Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Dermatológiai Társulat VII. Gyakorlati Allergológia Továbbképző Tanfolyam
Rendezvény kezdete: 2016.04.08.Rendezvény vége: 2016.04.09. Tudományos információ: Prof Dr Temesvári Erzsébet PhD Munkahely neve: SE Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika Címe: 1085 Budapest Mária u. 41. Tel: +36 1 266 0465 E-mail: temesvari.erzsebet@med.semmelweis-univ.hu Szervező: Papp Zsombor cégvezető Munkahely neve: Convention Budapest Kft. Tel: +36 1 06-1-299 0184, -85, -86 E-mail: zspapp@convention.hu Helyszín: 1088 Budapest, Rákóczi út 43-45, Novotel Budapest Centrum**** A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/GYATT2016 AKKREDITÁCIÓ
A tanfolyamot a Semmelweis Egyetem a SE-TK/2016.I./00248 kódszámon szabadon választható tanfolyamként akkreditálta.
Pontértéke szakorvosok részére, tesztírással: 32 pont.
Szakképesítések, amelyekhez szakma szerinti pontszámként elszámolható: 1. allergológia és klinikai immunológia 2. bőr-, nemibetegségek és kozmetológia 3. bőrgyógyászat 4. immunológia (képesítés).
A tanfolyamot a Semmelweis Egyetem Doktori Iskola PhD kurzusként akkreditálta.
KÖSZÖNTŐ
KEDVES KOLLÉGANŐK / KOLLÉGÁK!
Az allergiás kórképek, mint az emberi környezet kiváltotta kórfolyamatok az elmúlt évtizedekben fokozatos számbeli növekedést mutatnak. Jelenleg az Európai Unió országait tekintve a leggyakoribb krónikus betegségcsoportot alkotják. Az életminőséget is jelentősen befolyásoló kórképek provokáló faktorai elsősorban a civilizáció fejlődéséhez köthetők, összefüggésbe hozhatók a környezet számos- immunválaszt befolyásoló, a globalizációval terjedő- szennyező és allergizáló anyagával.
Az orvosi munka során naponta szembesülünk a mindennapi életben átkerülő vegyi anyagok szenzibilizáló-immunmoduláló hatásaival, valamint a medicinában felhasználásra kerülő gyógyszerek halmozódó adverz reakcióival is.
A globális környezetszennyezés nem csak a human, hanem a növényi biológiai folyamatokra is hatással bír, befolyásolja többek között a pollenek morfológiáját, az emberi immunredszerre való hatását. A globális felmelegedés kibővíti az allergizáló pollenű növények életterét, virágzási idejét is. Ezen folyamatok logikus eredménye az allergiás rhinitis,-conjunctivitis,-asthma betegszám rohamos növekedése.
Az allergiás megbetegedések a gazdaságilag fejlett országok lakosságának közel egyharmadát érintik. Hazai vonatkozásban hasonló aránybeli megjelenés tapasztalható az asthmas esetek, a rhinitisek valamint a kontakt ekzemaban, urticariaban szenvedő betegek folyamatos növekedésével. A gyógyszer és élelmiszer intolerancia/allergia esteinek látványos halmozódása szintén jellemző a hazai beteganyagra is.
A hajlamosító etiológiai faktorok a betegpopulációban is megtalálhatók. Az utóbbi években a humán immunválasz kutatás eredményei alapján előtérbe került az allergiás reakciókat befolyásoló genetikaikai diszpozíciók vizsgálata. Ezen vizsgálati eredmények szerint pl.atópiás dermatitis, valamint allergiás asthma bronchiale kialakulásában a genetikai hajlam jelentős szereppel bír. Ez a háttér természetesen más allergiás kórképeknél is valószínűsíthető. Egyes kórképek immunológiai hátterére csak az utolsó évtizedben derült fény: felnőttkori orális allergia szindróma (pollen asszociált élelmiszer allergia) és az atópiás dermatitis.
A kórképek kivizsgálását segítő diagnosztikai lehetőségek tárháza az utóbbi években egyre bővült. Felhasználásukkal feltárhatók, diagnosztizálhatók az allergiás kórképek teljes skáláját provokáló allergének. Új adatokat kaphatunk a differenciáldiagnosztika területén, lehetővé téve a provokáló anyag elkerülésével kialakított prevenciót, ill. a diagnosztika pontosításáig szükséges, hatékony –ma már a biológiai kezeléseket is felhasználó-tüneti terápiát.
A többnyire környezeti ártalom eredményeként jelentkező allergia mára multidiszciplináris betegséggé vált. A legtöbb allergén számos szervet érintő tünetcsoportot provokál, alkalmanként egy-egy tünet együttes dominanciájával. A mindennapi orvosi ellátásban, így az allergiás tünetek, tünet együttesek nem csak a bőrgyógyászati betegellátást érintik, növekvő számuk a medicina minden területén regisztrálható.
A továbbképzésre ajánlott kurzus előadói az orvostudomány több szakágának nemzetközileg is elismert szakemberei, akik a bőrgyógyászat, gyermekgyógyászat, pulmonológia, szemészet, belgyógyászat, fül-orr-gégészet klinikai-immunológiai kutatási, és elsősorban gyakorlati tapasztalatait összegezve biztosítják a kurzus magas szintű szakmai anyagát.
Szeretettel várjuk Önöket továbbképzésünkre!
Prof Dr Kárpáti Sarolta
tanszékvezetõ egyetemi tanár
Prof Dr Temesvári Erzsébet
egyetemi tanár
Magyar Immunológiai Társaság EMBO Meeting (Bécs, 2011.09.10-13.)
Rendezvény kezdete: 2011.09.10.Rendezvény vége: 2011.09.13. Helyszín: Ausztria, Bécs, A rendezvény Web oldala: http://www.the-embo-meeting.org Az EMBO (European Molecular Biology Organization) MEETING 2011. szeptember 10-13. között Bécsben kerül megrendezésre.
Absztraktbejelentési határidő MEGHOSSZABBÍTVA: 2011. július 27-ig!!!
A kongresszus szervezői és a MIHA kuratóriumának közös támogatásával utazási támogatás pályázható. A nyertes jelentkezők, az utazási költségek mellett ingyenes regisztrációban részesülnek az EMBO kongresszuson.
Pályázat részletei:
Pályázat fiatal magyar immunológusok külföldi, európai kongresszuson való részvételének elősegítésére, valamint Magyarországon megrendezésre kerülő nemzetközi konferencián való részvétel támogatására.
Támogatásban, illetve ösztöndíjban csak a kongresszusi rendezőbizottság által elfogadott prezentáció első szerzőjét (max. 35 év, édesanyák esetében gyermekenként +1 év) részesítheti a kuratórium (vagy a szerzők közül azt, aki az előadást megtartja, illetve a posztert bemutatja), ha a részvétel teljes költségét (részvételi díj, utazási és szállásköltség, napidíj) más külső forrásból kapott támogatás nem fedezi. A maximálisan megítélhető támogatási összeg konferencia pályázat esetén 100.000 Ft/pályázat.
Nyomatékosan felhívjuk a figyelmet arra, hogy az Alapítványi támogatás csak a fent felsorolt költségekre fordítható. Kérjük, hogy ezt a témavezető is ellenőrizze.
A pályázatokat 1 írásos és 1 elektronikus (e-mail) példányban a MIHA Titkárának, Dr. Sármay Gabriellának kell megküldeni:
Dr. Sármay Gabriella
ELTE, TTK, Immunológiai Tanszék
1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C. (Telefon: 1-381-2175)
E-mail: sarmayg@elte.hu
A pályázati felhívás letölthető ide kattintva >>
A pályázati űrlap letölthető ide kattintva >>
Kongresszusi információk:
Kedvezményes regisztráció határideje : 2011. május 15.
Normál regisztráció: 2011. május 16-augusztus 21. között
Helyszíni, emelt díjas regisztrációra is van lehetőség.
Absztraktbejelentési határidő MEGHOSSZABBÍTVA: 2011. július 27-ig!!!
A regisztráció végső határideje: 2011. augusztus 21.
A rendezvényen közel 1400 kutató, tudós részvétele várható.
A népszerű Careers Day PhD hallgatók és posztdoktorok számára biztosít képzési lehetőséget. A rendezvényen történő részvételhez utazási támogatás is pályázható.
További részletes információ, on-line absztraktbjelentés a kongresszus honlapján: http://www.the-embo-meeting.org