Magyar Kardiológusok Társasága MKT-MGYT Tudományos Ülése 2016
Rendezvény kezdete: 2016.10.07.Rendezvény vége: 2016.10.08. Helyszín: Szolnok, Garden Hotel, Tiszaliget 2016. Őszén rendezik meg az MKT és az MGYT közös tudományos ülését Szolnokon.
A kongresszus hivatalos nyelve: Magyar
A kongresszus témája:
„Szabadon választható tk. program” Magzati kardiológia, Ritmuszavar, Keringési elégtelenség, Prevenció, GUCH, Congenitalis, Juvenilis hypertonia
Tudományosinformáció:
Dr. Kovács Tamás, + 36 304568755, kovacst@med.unideb.hu
További információ a kapcsolt dokumentum alatt! Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Kardiológusok Társasága XX. Kardiopulmonális Konferencia
Rendezvény kezdete: 2016.10.07.Rendezvény vége: 2016.10.08. Szervező: MKT-MTT Kardiopulmonális Munkacsoport Helyszín: 8174 Balatonkenese, Kikötő út 2-4, Hotel Marina-Port**** A rendezvény Web oldala: http://www.regio10.hu/kardiopulm2016 Kedves Kollégák!
Szeretettel hívjuk a kardiopulmonális határterület iránt érdeklődő kardiológusokat, pulmonológusokat, intenzív terápiás szakorvosokat, mellkassebészeket, gyerekgyógyászokat és szakdolgozókat a Kardiopulmonális munkacsoport/szekció jubileumi, 20. kétnapos konferenciájára. Foglalkozunk többek között a tüdőembólia, a pulmonális hypertonia, a légzési és keringési elégtelenség felismerésével, ambuláns, kórházi és intenzív ellátásával, újabb kezelési lehetőségeivel.
A kongresszus szabadon választható tanfolyamként kerül akkreditálásra, várható pontértéke
12 pont.
Sok szeretettel várjuk Önöket!
Karlócai Kristóf
MKT-MTT Kardiopulmonális munkacsoport/Szekcióelnök
Részletes program a kapcsolt dokumentum alatt! Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Dermatológiai Társulat MDT őszi rezidens továbbképzés: Bőr- és lágyrészfertőzések (Bp., 2016.10.07.)
Rendezvény kezdete: 2016.10.07.Rendezvény vége: 2016.10.07. Tudományos információ: Dr. Bata-Csörgő Zsuzsanna Szervező: Gyöngyösi Katalin és Martinovits Eszter Munkahely neve: Magyar Dermatológiai Társulat E-mail: mdtpresident@gmail.com Helyszín: 1123 Budapest, Nagyenyed u. 8-14. földszint, Janssen Akadémia (Krisztina Palota) A rendezvény Web oldala: http://www.derma.hu A 2016. évi őszi MDT rezidens továbbképzés témája a bőr- és lágyrészfertőzések .
A továbbképzésre a szakvizsgával még nem rendelkező REZIDENSEK, SZAKORVOS JELÖLTEK és PHD HALLGATÓK jelentkezését vártuk. (Továbbiakban: "rezidensek")
Jelentkezni online űrlap kitöltésével+beküldésével lehetett, a jelentkezés lezárult 2016. szeptember 26-án.
A rendezvény ingyenes. Csak a határidőig regisztráló (az online űrlapot kitöltő és beküldő) jelentkezők vehetnek részt. A jelentkezésről visszaigazolást 2016. szeptember 30-ig küldünk. A rezidens résztvevők parkolását a helyszínen nem tudják biztosítani.
Program:
10:00-10:30 érkezés, regisztráció
10:30-11:00 Erysipelas, cellulitis, fasciitis necrotisans klinikuma (Dr. Varga Erika)
11:00-11:30 Antibiotikus terápia a bőrgyógyászatban (Prof. Dr. Soós Gyöngyvér)
11:30-12:00 A bőr és lágyrészinfekciók sebészi terápiája (Prof. Dr. Juhász István)
12:00-12:30 A diabetes bőrtünetei, pathomechanizmusuk és kezelésük (Prof. Dr. Gyulai Rolland)
12:30-13:30 ebédszünet
13:30-14:00 Mikrobiális szenzibilizáció-gócok (Prof. Dr. Bata-Csörgő Zsuzsanna)
14:00-14:30 Ritkább bakteriális fertőzések (Prof. Dr. Remenyik Éva)
14:30-15:00 Mycobaktériumok okozta bőrbetegségek és kezelésük (Dr. Németh István Balázs)
15:00-16:00 Esetek ismertetése és diszkusszió
Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság Visegrádi Négyek Plasztikai Sebészeti Társaság alakuló ülése
Rendezvény kezdete: 2019.02.28.Rendezvény vége: 2019.03.02. Helyszín: Poland, Polanica Zdroj, A rendezvény Web oldala: http://vps-conference2019.pl Tisztelt Kollégák,
Az idő közelsége miatt ismételten felhívjuk a kollégák szíves figyelmét a közelgő kongresszusra. A nagy érdeklődésre való tekintettel a szálláshelyek korlátozott számban még elérhetőek.
Hasznos információk a Kongresszusról a szervező ide kattintva letölthető hírlevelében >>
A Cseh, Magyar, Szlovák és Lengyel Plasztikai Sebészeti Társaság nevében, kérjük Önöket, hogy csatlakozzanak az első Visegrádi Plasztikai Sebészeti kongresszushoz , mely 2019. február 28-tól március 2-ig kerül megrendezésre Polonica Zdrój-ban (Lengyelország) .
Nemzetközileg elismert előadók: Prof. Bernt Schmelzer Belgiumból, kiterjeszti ismereteinket az aerodinamikáról az emberi orrüregben, Prof. Magnus Noah Németországból és Dr. Patrick Mallucci Angliából megismertetnek minket az emlősebészet fejlődésével, a legújabb emlősebészeti eljárásokkal.
A konferencia részletes programja ezen a felületen elérhető.
http://vps-conference2019.pl/program >>
A konferenciához kapcsolódik a B–lite kizárólagos és első világpremierje.
Mindez tökéletes helyen kerül megrendezésre a Dr. Irena Eris Hotel Spa -ban.
Hisszük, hogy az együtt töltött programok, az óriás szlalom sí verseny meg fog felelni az Önök elvárásainak. Rezidensek számára a kongresszus kedvezményes áron elérhető.
Kérnénk a kollégák szíves részvételét a kongresszuson, hogy minél nagyobb számban tudjuk képviselni országunkat, országunk plasztikai sebészetét.
Dr. Varga János
MPHEST elnök