| |
| Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság |
|
| MPHEST 2017. évi Kongresszusa |
Rendezvény kezdete: 2017.11.02. | Rendezvény vége: 2017.11.04. |
| Szakterület(ek): Plasztikai sebészet |
| Helyszín: Kecskemét, Four Points by Sheraton |
| A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/MPHEST2017 |
Kedves Kollégák!
Ismét eltelt két év az utolsó kongresszusunk óta. Az elmúlt pár hónapban sok fontos esemény történt, így következő kongresszusunkat a társaságunknak szenteljük. Minden, a társaságunkat - tehát minket - érintő eseményt egy helyen szeretnénk megtartani. Kongresszusunk 2017. november 3-4. között Kecskeméten kerül megrendezésre.
Fontosnak tartjuk a szakmánk minden szakterületét, ill. azok szoros egységét. Fontosnak tartjuk a plasztikai sebész szakorvosokat, szakorvos - jelölteket és az őket tömörítő Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaságot. Mi magunk és az egységünk a fontos, így szóljon rólunk ez a kongresszus! Ismereteiddel és tapasztalatoddal Te is járulj hozzá társaságunk belső tudásbázisának fejlesztéséhez, melyet már többen meg is tettek! Kérek minden tagtársamat és kollégámat, hogy legyen aktív résztvevő, így segítve társaságunk működését és egységét!
Mindenkit szeretettel várunk Kecskeméten!
Dr. Gyetván János
MPHEST elnöke
Az értesítő letölthető ide kattintva >>
További részletes információk a rendezvény weboldalán>>
Online absztrakt leadás szeptember 20-ig meghosszabbítva >>
Online regisztráció >>
|
|
|
 |
| |
| Magyar Stroke Társaság |
|
| Stroke Napja 2017 |
Rendezvény kezdete: 2017.10.28. | Rendezvény vége: 2017.10.28. |
| Helyszín: |
| A rendezvény Web oldala: http://www.strokenapja.hu/strokenapja#header |
A Magyar Stroke Társaság minden évben, a Stroke Napján kívánja felhívni a lakosság figyelmét az érrendszeri megbetegedések gyakoriságára, valamint a megelőzés fontosságára és módszereire.
Évente 1,4 millió ember veszíti életét agyiér-katasztrófa következtében, és a rokkantságok legnagyobb részéért is a stroke a felelős. A magasvérnyomás 60 százalékkal gyakoribb Európában, mint az Észak-Amerikai kontinensen, ugyanakkor mintegy 60 százalékkal több stroke fordul elő Európában, mint Amerikában.
A WHO (Egészségügyi Világszervezet) szerint 2020-ra a szívbetegségek és a stroke lesznek világszerte a vezetők úgy a halálozás, mint a rokkantság területén. Az előrejelzések azt mutatják, hogy a halálos kimenetelű események száma évi 20 millió fölé fog emelkedni, 2030-ra várhatóan több mint évi 24 millió ember fogja ezen betegségek következtében az életét veszíteni.
Magyarországra lebontva hazánkban évente 18 ezren halnak meg szélütésben, a betegek negyede fiatalabb, mint 60 éves, a férfiak átlag 5 esztendővel hamarabb kapják meg a stroke-ot, mint a nők. Becsült adatok szerint jelenleg 200-250 ezer agyi-infarktust elszenvedett beteg él közöttünk. Éppen ezért nagyon fontos a megelőzés. |
|
|
 |
| |
| Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság |
|
| The Aesthetic Medicine Congress 2019 |
Rendezvény kezdete: 2019.10.11. | Rendezvény vége: 2019.10.13. |
| Helyszín: Croatia, Dubrovnik, |
| A rendezvény Web oldala: https://tamc.conventuscredo.hr/ |
The Aesthetic Medicine Congress, TAMC 2019, will take place from October 11-13, 2019 in Dubrovnik, Croatia.
We are delighted to be organising our second international conference once again with our partners, the British College of Aesthetic Medicine.
Topics:
1. Dermal fillers in anti-aging and facial shaping
2. Skin rejuvenation treatments with a special focus on stem cells and blood plasma treatments
3. Aesthetic gynaecology
4. Life extension (gerontology)
5. Body contouring and fat reduction
6. Botulinum toxin type A basic and advanced techniques
7. Management of complications
8. Anatomy
9. Patient communication
10. Business management and marketing
11. Medical tourism
Early bird registration deadline: 28.02.2019
More details, program, online registration on the website: https://tamc.conventuscredo.hr/
|
|
|
 |
| |
| Magyar Nephrologiai Társaság |
|
| World Congress on Nephrology |
Rendezvény kezdete: 2019.10.07. | Rendezvény vége: 2019.10.09. |
| Szakterület(ek): Nephrologia, Urológia |
| Tudományos információ: John Steve |
| Munkahely neve: Frontiers Meeting |
| Címe: Spain, Madrid, Crowne Plaza Madrid Airport Calle de Lola Flores |
| Tel: +442034554929 |
| E-mail: nephrology@frontiermeeting.com |
| Szervező: John Steve |
| Munkahely neve: Frontiers Meeting |
| Címe: Spain, Madrid, Crowne Plaza Madrid Airport Calle de Lola Flores |
| Tel: +442034554929 |
| E-mail: nephrology@frontiermeeting.com |
| Helyszín: Spain, Madrid, Crowne Plaza Madrid Airport Calle de Lola Flores, Frontiers Meetings |
| A rendezvény Web oldala: https://frontiersmeetings.com/conferences/nephrology/ |
World Congress on Nephrology will be held in Madrid, Spain during 07-09 Oct 2019. THEME: "Fostering kidney health across the world"
World Congress on Nephrology is a is a unique opportunity to connect with the international nephrology community to explore and understand the importance and global impact of kidney diseases and advancements in the field of Nephrology, dialysis and renal care
Sessions & Tracks
Clinical Nephrology
Acute Kidney Injury (AKI)
Chronic Kidney Disease (CKD)
Kidney Transplantation
Dialysis and Renal Care
Pediatric Nephrology
Diabetic Nephropathy
End-Stage Renal Disease (ESRD)
Cardiovascular Diseases
Nephrology Nursing
Urology and UTI
Kidney Cancer
Nephrology and Hypertension
Glomerulonephritis
Nephrology Nutrition
Kidney Stones
Renal Pathology
CKD & Mineral Bone Disorder
Genetic and Cystic Renal Diseases
Acid-Base and Electrolytes
Others |
|
|
 |