Ráadás

 

Paciens információ Riasztások
Diabetes lap Ablakok menü
Korcsoportváltás Súgó
Jogosítvány érvényesítése Tippek, trükkök
Telefonregiszter Internet
Jegyzetfüzet Külső programok
  Jobb oldali irányítópult

Vissza a kezdőlapra

Ebben a részben a program olyan szolgáltatásait, lehetőségeit vesszük sorra, melyek bár nem kapcsolódnak szorosan az eddig részletezett fejezetekhez és funkciókhoz, hasznos kiegészítést nyújthatnak munkánkhoz.

 

 

Paciens információ

Vissza a lap tetejére

Az ellátások során hasznos lehet, ha egy ablakban kapunk tájékoztatást a paciens általunk legfontosabbnak tartott adatairól.
A funkció használatához először meg kell adnunk, hogy milyen információkat akarunk látni.

Vegyes menü / Adatkarbantartás / Kiválasztott mezők / Beállítása

A megjelenő ablakban kattintsunk az első mező nevére (Vércsoport). Ezután a kurzormozgató (nyíl) billentyűkkel lépdelhetünk végig a mezők listáján, és a név melletti négyzet bejelölésével állíthatjuk be, hogy mely adatok jelenjenek meg az információs ablakban. Közben az ablak felső részén, az Adatbázis mezőben kísérhetjük figyelemmel, hogy éppen melyik adatbázis mezőinek kijelölésénél tartunk. A Megjelenés adatbázis mezőinek kiválasztásával a paciens információ mindig a legutolsó megjelenési lap adatait fogja megjeleníteni.

A Kitüntetett mezők beállítása után utasítanunk kell a programot, hogy készítse el a kigyűjtést.

Vegyes menü / Adatkarbantartás / Kiválasztott mezők / Kiírása

A program ekkor az összes paciens beállított adatait egyszerre gyűjti ki. Ha nagy az adatbázisunk, akkor ez néhány percet is igénybe vehet.

 

A kigyűjtés végeztével előhívhatjuk az információs ablakot.

A funkció csak akkor működik, ha van kiválasztott paciens.
Az adatok megtekintése után az OK gombbal bezárhatjuk az ablakot, a Nyomtatás gomb segítségével pedig A4-es formátumban nyomtathatjuk ki a tartalmát.

A paciens információ nem frissül automatikusan, tehát mindig az utolsó kiíratás állapotát tükrözi. Ha frissíteni akarjuk a paciens információkat - ez elsősorban a megjelenésre vonatkozik -, akkor a Vegyes menü / Adatkarbantartás / Kiválasztott mezők / Kiírása parancsot elindítva ismét ki kell gyűjtetnünk az aktuális adatokat. Természetesen a mezők kiválasztására nincs ismételten szükség, hiszen az utolsó beállítást mindig megőrzi a program.

 

Diabetes lap

Vissza a lap tetejére

A Diabetes adatlapokat azoknak a háziorvosoknak ajánljuk, akik magasabb szinten szeretnék munkájukat végezni. Az adatlap a ProDoki Plus-ba integrálva, a cukorbetegek gondozásának minőségét emeli. Standard szempontok alapján állítottuk össze, és külön kérésre, ingyenesen küldjük el felhasználóinknak.
Az adatlapot a paciens kiválasztása után a Vegyes menü / Egyéb funkciók / Diabetes lap elindításával hívhatjuk elő. Az adatok kitöltését, mentését a programban megszokott módon végezhetjük el.

 

Korcsoportváltás

Vissza a lap tetejére

A kötelező statisztikák elkészítéséhez pacienseinket születési dátumuk szerint a TB által meghatározott korcsoportokba kell sorolni.
A statisztikák helyes elkészülése érdekében minden év elején, a decemberi statisztikák elkészítése után a korcsoportokat behatároló dátumokat egy évvel meg kell növelni.

Vegyes menü / Egyéb funkciók / Korcsoport váltás

A kötelező statisztikák elkészítéséhez használt korcsoportokat a megjelenő ablak TB korcsoport fülén módosíthatjuk.
A Növel nyomógombra kattintva, egy lépésben az összes korcsoport időhatárait egy évvel megnöveli a program, míg a Csökkent gomb hatására csökkenti azokat. Ha több évet kell egyszerre ugranunk, akkor egymás után többször is rákattinthatunk a megfelelő nyomógombra, minden kattintás egy évvel növeli ill. csökkenti a dátumokat.
A módosítás után a Lement gombbal mentenünk kell, vagy ha meggondoltuk magunkat, a Mégsem gombbal mentés nélkül kiléphetünk az ablakból.

Az ablak Statisztikai korcsoport fülén a saját, statisztikai korcsoport határdátumait növelhetjük meg a fent leírtak szerint.

 

 

Jogosítvány érvényesítése

Vissza a lap tetejére

A programban alkalmassági véleményt nyomtathatunk pacienseinknek a gépjárművezetői engedély megszerzéséhez ill. meghosszabbításához.

Vegyes menü / Egyéb funkciók / Jogosítvány érv.

Ha paciensünknek ezt megelőzően már írtunk alkalmassági véleményt, akkor a menüpont elindításakor mindig a legutolsó dátumú jelenik meg. Az új vélemény elkészítéséhez a kezelőpultról kérhetünk üres lapot.
Töltsük ki az adatokat. A Kategória és az Alkalmasság mezőkben szükség esetén jobb egérgombos kattintással bővíthetjük szótárunkat.
A jogosítvány érvényességi idejét és a vizsgálat árát a program - a paciens életkorát megvizsgálva - automatikusan jeleníti meg, a szótárban beállított értékek szerint. Ha változtatásra van szükség, azt a szótárban tehetjük meg. Erről a Szótárak karbantartása fejezetben olvashatunk.
A dokumentum kinyomtatása előtt ebben az ablakban állíthatjuk még be a nyomtatási példányszámot is.
A kitöltés után a kezelőpult segítségével mentsük el az adatokat. A mentés hatására megjelenik az Alkalmassági vélemény nyomtatása ablak, ahol a megfelelő nyomógombokra kattintva megtekinthetjük a dokumentum végleges formáját, majd kinyomtathatjuk azt, illetve a Vissza gombbal nyomtatás nélkül térhetünk vissza a Jogosítvány ablakba.

A Jogosítvány ablak Lista: Előzőek fülén az eddig rögzített alkalmassági véleményekről kaphatunk összefoglaló információt.

A program a pacienslistán jelzi, ha a beteg jogosítványa lejárt. A jelzést nyomatékosabbá tehetjük, ha a Vegyes menü / Beállítások / Általános ablak Alap fülén bejelöljük a Jogosítvány lejárat figyelmeztetés kapcsolót. Ekkor a pacienslistából történő kiválasztás után az üzenetet az OK gombbal kell nyugtáznunk.

 

Telefonregiszter

Vissza a lap tetejére

A fontos telefonszámokat a programba beépített telefon-regiszterben tárolhatjuk, melyet a munka közben bármikor elővehetünk.

Ha meghívtuk az ablakot, a Lista fül jelenik meg, melyen az eddig felvett neveket és telefonszámokat listaszerűen láthatjuk.

Új tétel felvételéhez kattintsunk át az Adatok fülre, és a kezelőpultról kérjünk új lapot. Töltsük ki a mezőket, és a kezelőpult segítségével mentsünk. A listában ugyan csak a Név 1, és a telefonszámokat tartalmazó mezők jelennek meg, de az egyéb adatokat is bármikor megtekinthetjük, ha a Lista fülön a sorra állunk, majd átkattintunk az Adatok fülre.

 

Jegyzetfüzet

Vissza a lap tetejére

A rendelési időben gyakran fordul elő, hogy rövid, de fontos dolgokat kell feljegyeznünk különböző papírokra, füzetekbe. Később aztán vagy megtaláljuk a szükséges jegyzetet, vagy nem. Akinél gyakrabban fordul elő a nem, annak ajánljuk a ProDoki Plus jegyzetfüzetét.

Vegyes menü / Jegyzetfüzet

A megjelenő jegyzetfüzetbe azonnal begépelhetjük a szöveget. Ha befejeztük, a CTRL+END segítségével visszatérhetünk oda, ahol abbahagytuk a munkát. Ezzel a billentyűkombinációval egy lépésben mentjük a változásokat és bezárjuk az ablakot. Ha a bezárást az X gombbal végezzük el, akkor előtte a kezelőpulttal mentenünk kell.
Jegyzeteinket ki is nyomtathatjuk, de ügyeljünk arra, hogy a jegyzetben ne legyenek üres sorok, mivel a nyomtatásban a szöveg csak az első üres sorig jelenik meg. A Jegyzetfüzet ablakában kattintsunk a nyomtatót ábrázoló gombra. ekkor a nyomtatási kép jelenik meg, itt ismét a nyomtató ikonra kell kattintanunk.
A Jegyzetfüzet Lista: Előzőek fülére kattintva minden előzőleg rögzített feljegyzésünket megtekinthetjük. Ha rákattintunk a dátum melletti Memo területre, elolvashatjuk az arra a napra beírt feljegyzéseket, ill. az Adatok: Aktuális fülre visszalépve, bármikor kinyomtathatjuk régi jegyzeteinket is.

 

Riasztások

Vissza a lap tetejére

A Határidőnaplót nem csak a visszarendelések nyilvántartására használhatjuk, de bármely napra bejegyzéseket vezethetünk fel, és a megadott időpontra riasztást, figyelmeztetést kérhetünk.

A határidőnapló előhívása után kattintsunk a jobb egérgombbal a kiválasztott nap dátumára. A jobb oldalon kinyíló ablakrészben választhatunk a 30 és a 60 perces időskála megjelenítés között. Dupla kattintással válasszuk ki azt az időpontot, amelyre a riasztást be akarjuk állítani, így az ablak alján aktívvá válik az adatbeviteli mező. Ide írhatjuk be a figyelmeztetés szövegét. A gépelést az ENTER billentyűvel zárva, a szöveg megjelenik a kiválasztott időpont mellett. Ezután kattintsunk a jobb egérgombbal az időpontra, mire egy kis csörgőóra jelenik meg a sor előtt. Az ablakból való kilépés előtt mentenünk kell.

Fontos: Ahhoz, hogy a riasztás működni tudjon, aktiválnunk kell a Pontos időt. Ehhez kattintsunk rá a Pontos idő nyomógombra, vagy indítsuk el a Vegyes menü / Beállítások / Rendszeróra menüpontot.

Ha elérkezik a megadott időpont, bárhol is vagyunk a programban, monitorunkon megjelenik a figyelmeztetés szövege. A munkát az OK gombra kattintva folytathatjuk tovább.
Előfordulhat, hogy a riasztás időpontjában éppen nem fut a program, vagy például elfelejtjük bekapcsolni a pontos időt. Ilyenkor indítsuk el a Vegyes menü / Elmaradt riasztások menüpontját. Ekkor az összes eddig el nem olvasott emlékeztetőt megjeleníti a program.
Ha a program nem fut a beállított riasztás időpontjában, akkor a legközelebbi belépéskor automatikusan megjelennek az elmaradt riasztások.

 

 

Ablakok menü

Vissza a lap tetejére

A ProDoki Plus-on belül több funkciót is elindíthatunk, így egyszerre több ablakot is megnyithatunk. Adatokat mindig az előtérben lévő, ún. aktív ablakban rögzíthetünk. A háttérben lévő ablakot aktívvá tehetjük, ha a területére kattintunk. Előfordulhat viszont, hogy az éppen aktív ablak teljesen eltakarja a háttérben lévő, nyitott ablakot.
Ebben az esetben használhatjuk az Ablakok menüt. Ha lenyitjuk, láthatjuk, hogy éppen mely ablakok vannak megnyitva. Amelyik sorra kattintunk, az az ablak lesz aktív, az kerül előtérbe.

 

 

Súgó

Vissza a lap tetejére

H-Súgó menü / Témák

A ProDoki Plus HTML alapú súgója a Felhasználói Kézikönyv tematikáját követve azonnali, folyamatosan elérhető segítséget nyújt a program használata közben.
Részletesen leírja, és ábrákkal mutatja be a program minden funkcióját és azok használatát.
A Súgót a ProFix a program verziófrissítéseivel egy időben frissíti, tehát mindig a naprakész, új információkat tartalmazza. A frissített Súgót az ügyfélszolgálaton ingyenesen lehet igényelni.

H-Súgó menü / Névjegy

A menüpontot elindítva az ablak jobb felső részén ellenőrizhetjük le, hogy a program mely verziója (Változat) fut a gépünkön. Ez különösen verziófrissítések után ajánlatos.

H-Súgó menü / Mi az új?

Verziófrissítések után itt olvashatjuk el és nyomtathatjuk ki, hogy a program legújabb verziója milyen újdonságokat, változásokat tartalmaz az előző verzióhoz képest.

 

 

Tippek, trükkök

Vissza a lap tetejére

Vegyes menü / Tippek trükkök

A menüpont elindításával vagy az F11 billentyű leütésével a programban bekapcsolhatjuk a Tippek, trükkök funkciót.
Az ablakban egy-egy, a program kezelésére vonatkozó hasznos információt olvashatunk. Ha a Következő gombra kattintunk, a következő tippre ugorhatunk, míg, ha a Tovább gombot választjuk, bezárjuk az ablakot, és folytathatjuk munkánkat.
Ha az ablak alján található Következő indításkor megjelenjen négyzetet bejelöljük, akkor minden alkalommal, amikor belépünk a programba, egy-egy hasznos jó tanáccsal vár bennünket a ProDoki Plus.

 

 

Internet

Vissza a lap tetejére

Ha van Internet hozzáférésünk, akkor a ProDoki Plus-ból is felléphetünk a világhálóra.
A programba történő belépéskor a nyitó képben megjelenő ProDoki Plus linkre kattintva a programmal kapcsolatos legfrissebb információkhoz juthatunk a ProFix Kft. honlapján.
Az Irányítópulton elhelyezkedő WebDoki link segítségével a WebDoki Orvosi Információs és Továbbképző Portáljára léphetünk fel.
A Vegyes menü / Honlapok menüpontjában további, az orvosi munka során is hasznos honlapokat érhetünk el.

 

 

Külső programok

Vissza a lap tetejére

ProDoki Plus-ból közvetlenül futtathatunk gyakran használt programokat (pl.: INNOMED).
A Vegyes / Külső programok menüből a program telepítése után a Számológépet indíthatjuk el, vagy megnyithatjuk a Windows vezérlőpultját.
A futtatható külső programok menüjét azonban tetszés szerint bővíthetjük a Vegyes menü / Külső programok / Beállítás menüpontban.
A Megnevezés mezőbe írjuk be a program nevét, ez a név fog a menüben megjelenni.
A név mellett található a Cél mező, ahol az indítandó exe teljes elérési útvonalát adjuk meg, közvetlenül ez alatt pedig a Kezdet mező, ahová az exe-t tartalmazó könyvtár elérési útvonalának kell kerülnie.
A két mezőt legegyszerűbben úgy tölthetjük ki, ha a mellette elhelyezkedő távcső gombra a bal egérgombbal kattintunk. Ekkor a Windows szabványos Megnyitás ablaka jelenik meg, ahol megkereshetjük és átvihetjük Beállítás ablakunkba az indítandó programot elérési útjával együtt.
A beállított külső programokat nemcsak a menüből indíthatjuk el.
A távcső gombok mellett egy-egy forró billentyű kombinációt láthatunk. Ezek együttes leütésével a ProDoki Plus-ból bármikor meghívhatjuk a hozzá beállított programot.

 

 

Jobb oldali irányítópult

Vissza a lap tetejére

A bal oldali függőleges Irányítópulthoz hasonlóan, a monitor jobb oldalán is létrehozhatunk egy ikonsort. A jobb oldali irányítópult teljes egészében testreszabható, minden felhasználó maga döntheti el, és állíthatja be, hogy milyen funkciók kapjanak helyet rajta.
Ha használni kívánjuk a jobb oldali irányítópultot, a Vegyes menü / Beállítások / Általános ablak Irányítópult fülén jelöljük be a Látható kapcsolót, majd indítsuk újra programot. Alapbeállításként a program 10 ikont tartalmaz, és mindegyiknek van bal és jobb gombos funkciója is.
A felkínált irányítópultot a Vegyes menü / Beállítások / Általános ablak Irányítópult fülén módosíthatjuk.
Ha az ablakban rákattintunk a módosítani kívánt gombra, a kiválasztott gomb beállításai jelennek meg. Átírhatjuk az Infószöveget, amely buboréksúgóban jelenik meg, ha az adott gomb fölé mozgatjuk az egérmutatót. A Bal és a Jobb
mezők legördülő listájából kiválaszthatjuk a kívánt funkciót. Azt, hogy a gombon milyen kép jelenjen meg, a Kép mezőben adhatjuk meg, az elérési útvonal beírásával.

Gomb törlése

Kattintsunk előbb a törölni kívánt gombra, majd a (törlés) gombra.

Új gomb felvétele

Kattintsunk az ablak (új) ikonjára. Adjuk meg a megfelelő paramétereket, majd a floppy gombbal mentsük el a beállításainkat.

A beállítások érvénybe léptetéséhez újra kell indítanunk a programot.