Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
Mennyiben határozza meg az Ön munkáját a használt program?
Továbbképzések, rendezvények részletes információi
május
HKSCPSV
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
doki.NET háttér-rendszert használó más társaságok legfrissebb hírei
• The main theme of the EFORT Annual Congress 2024 to be held in Hamburg,...>> Magyar Ortopéd Társaság hírei
[ 2024.05.17. ]
• Mai napon 15 órától 16 óráig közgyűlés a az új vezetőség megválasztásáról a belklinika könyvtárában. >> Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság hírei
[ 2024.05.17. ]
• Kedves Kolléga!Az IMAPing SUBDEP nevű vizsgálatunk angol nyelvű, nemzetközileg is terjesztett kérdőívében az...>> Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság hírei
[ 2024.05.16. ]
• Dear colleague,    We have an exciting news for you! The accommodation options for the EDTNA/ERCA 52nd International...>> Magyar Nephrologiai Társaság hírei
[ 2024.05.16. ]
• Fájdalomtól megtört szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték, szerették és tisztelték, hogy Dr. Károlyi Zoltán György endokrinológus életének...>> Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság hírei
[ 2024.05.16. ]
Az Profix hírarchívuma

Hírkategória: Összes hírkategória


Figyelem!

A megtekinteni kívánt tartalom inaktív.

Terítéken a MOJ
[2007.07.12.] - Paplukács Zita - Hírkategória: MediFirm
2006. nyár óta havonta kötelező jelenteni a foglalkozás-egészségügyi praxisoknak is a MOJ jelentést.
2007. január óta a gyógyszerfelírást már negyedévente kell leadni.
Az új negyedéves jelentési rekordkép csak az utolsó pillanatban jelent meg az OEP honlapján, ezért minden erőforrásunkat latba vetve kellett elkészíteni az új jelentő programot. Ezen rövid idő alatt Felhasználóink sem tudtak megismerkedni az új jelentéssel, annak kötelezően jelentendő adataival. Június végén, július elején a MEP-ek több hibalistát küldtek ki az orvosoknak az első negyedéves jelentésekről. Mivel negyedévente kell leadni a jelentéseket, a tipikus adatbeviteli hibák is csak negyedév múlva derülnek ki, és sokkal nehezebb három hónap adatait javítani, módosítani, mint egy hónap adatait. Ráadásul, mire a Felhasználók megkapják a hibalistát, már elkezdődik a következő negyedév, melynek az adatait lehet, hogy szintén javítani kell.
Mi is több megkeresést kaptunk Felhasználóinktól a részükre kiküldött hibalisták kapcsán. Minden esetben igyekeztünk úgy megoldani a problémát, hogy az orvosaink a lehető legkevesebb munkával ki tudják javítani az adatokat, és újra leadhassák a jelentést.
Segítségül csokorba szedtük azokat a hibákat, kérdéseket, melyek a legsűrűbben előfordultak.

1; Vénysorzám
A Vények sorszámát kötelező eltárolni gyógyszerfelíráskor.
Ez a sorszám a Vény felső részében található a vonalkód alatt. A sorszám 18 karakter hosszú, ennél sem rövidebb, sem hosszabb nem lehet.
Tipikus hiba az, hogy a zárójelben lévő 21-es számot nem írták be. A vénysorszámok beírását a 21-el kell kezdeni, zárójel bevitele nélkül; például: 211234567890123456
A vénysorszám első 10 karaktere mindig azonos. Ezt a programba be lehet állítani, így csak az utolsó 8 karaktert kell beírni a gyógyszer felírásakor.

A vénysorszámot be lehet olvastatni vonlakódolvasóval is. Így meg lehet spórolni a gépelést.
Ezt azoknál a praxisoknál javasoljuk, ahol sok receptet írnak fel.
Többen kérdezték tőlünk, hogy milyen vonalkódolvasót javaslunk. Pontos márkát, típust nem tudunk mondani, hiszen olyan sok fajta létezik, és nem ismerhetjük mindegyiket. Azt azonban tanácsként el tudjuk mondani, hogy minden esetben számítsátechnikai üzletben vásároljanak olvasót. Érdemes vásárlás előtt a MediFirm programmal együtt kipróbálni a beolvasást, hiszen, ha valamilyen beállítást kell elvégezni, akkor a szakemberek ott helyben tudnak is segíteni. Így elkerülhető, hogy a Windows kódlapok eltérése miatt a nullák helyett ö betűket olvasson be az újonnan vásárolt készülék.

Minden esetben ellenőrizzék le a beolvasott, beírt kódot, hiszen ha csak egy szám eltérés is van, vissza fogják küldeni a jelentést feldolgozás nélkül!

2; Perjeles pecsétszám
Amennyiben a pecsétszámuk / jellel szerepel a nyilvántartásban, akkor ezt a praxis adatokba be kell írni 12345/1 formátumban.
Recepfelíráskor már ez a pecsétszám tárolódik el a gyógyszerekhez, és így a jelentésbe is jó adatok kerülnek bele.

3; Több orvos pecsétszáma
Ha több orvos is ír fel gyógyszert a MediFirm programból, akkor annyi felhasználót kell felvenni a programba, ahányan használják azt. Minden felhasználóhoz be kell írni a pecsétszám azonosítóját.
Fontos, hogy mindig az az orvos legyen aktív a programban, akinek a vényére nyomtatnak, mivel a vénysorszámban szerepel a vény tulajdonosának a pecsétszáma.
Találkoztunk olyan adatbázissal is, ahol ezt nem vették figyelembe és a gyógyszerfelíráshoz tartozó pecsétszám eltérő volt a vénysorszámban szereplő pecsétszámtól. Az eltérés miatt ellenőrizhetik a praxist, és akár büntetést is kiszabhatnak a receptek nem megfelelő felhasználása miatt.

4; Mennyiség
Kötelezően jelentendő adat a mennyiség.
Minden gyógyszer felíráskor válasszanak ki mennyiséget, még akkor is, ha magisztrális gyógyszert írnak fel.
Ebben az esetben a dobozszám nem kerül rá a recpetre, de eltárolódik, így a jelentés helyesen készül el.

5; TAJ szám
Régi jogszabály már, de sajnos most is találkoztunk olyan esettel, hogy TAJ szám nélkül nyomtattak ki receptet. A jelentés ellenőrzésénél természetesen kibukott ez a hiba.
TAJ szám nélkül nem lehet receptet kiadni!
A dolgozó TAJ számát minden esetben be kell írni a Törzskartonra.
Ha nem magyar, de EU-s állampolgárról van szó, akkor a Törzskarton Egyéb fülén kell kitölteni az EU kártyára vonatkozó adatokat. Ha nem EU-s állampolgárt vettünk fel, akkor a TAJ szám mezőbe az útlevélszámot, vagy a biztosítási kártya számát kell beírni és ennek megfelelően kell kitölteni a TAJ típus mezőt.


És végül a jelentés elkészítése:
A MOJ jelentés ablakának meghívása után a következő mezőket kell kitölteni:

- Jelentendő pecsétszám: Ha csak egy orvos nyomtat recepteket, akkor ez a mező üresen marad. Egyéb esetben mindig annak a pecsétszámnak kell szerepelnie, akinek a jelentését készítik.

- Jelentendő ÁNTSZ-kód: Ha csak egy ÁNTSZ-kóddal dolgoznak, akkor az ÖSSZES elemnek kell szerpelnie. Ha több ÁNTSZ-kóddal rendelnek, akkor a jelentésben leadandó kódot kell kiválasztani.

- Sorszám: Minden esetben 01-nek kell szerpelnie. Ha több ÁNTSZ-kóddal adnak le jelentést, akkor ezt változtatni kell 02, 03, 04 stb. elemre. Arra figyelni kell, hogy ha egy ÁNTSZ-kódhoz már rendeltek egy sorszámot, akkor azt a későbbiekben is úgy kell jelenteni.

- Orvos kód: a jelentést leadó orvos pecsétszáma (ha ki van töltve a jelentendő pecsétszám, ebben a mezőben is azt kell feltüntetni).

- ÁNTSZ-kód: a rendelő ÁNTSZ-kódja (ha ki van töltve a jelentendő ÁNTSZ-kód, ebben a mezőben is azt kell feltüntetni).


Reméljük, ezzel a kis összefoglalóval sikerült segítenünk abban, hogy hibátlan jelentéseket adjanak le.
Ha további kérdésük lenne a leírtakkal kapcsolatban, ügyfélszolgálatunkon szívesen segítünk. Telefonszámunk: 62/533-843

<< Vissza
2024. május 19.
Ivó, Milán napja
Időjárás
0.1http://www.wundergr.
Min / Max: 2 °C / 14 °C
Szélsebesség: 31 km/h

Kattintson a felkiáltójelre, ha 128 bites titkosított kapcsolaton keresztül kíván bejelentkezni a web-rendszerünkbe! [ Ajánlott! ]

Jelszó
 [ Emlékezzen rám! ]

 
[ Böngésző beállítása ]
[ Elfelejtett jelszó ]

[ Regisztráció ]

Gyorskeresés a dokumentumok között
[ Keresési feltételek ]


[ Vissza az előző oldalra ]

A Web-rendszerben található információk szolgáltatása és gyűjtése a magyar média és adatvédelmi törvények előírásait figyelembe véve történik.
A Web-rendszer teljes tartalmára minden jogot fenntartunk!
Copyright © 2024 Informatika Orvosoknak Egyszerűen: ProFix - Egészségügyi Szoftverház
Internet rendszerének szerkesztősége.

Háttér Portál:

[ www.doki.NET ]