Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
Mennyiben határozza meg az Ön munkáját a használt program?
Továbbképzések, rendezvények részletes információi
május
HKSCPSV
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
doki.NET háttér-rendszert használó más társaságok legfrissebb hírei
• The main theme of the EFORT Annual Congress 2024 to be held in Hamburg,...>> Magyar Ortopéd Társaság hírei
[ 2024.05.17. ]
• Mai napon 15 órától 16 óráig közgyűlés a az új vezetőség megválasztásáról a belklinika könyvtárában. >> Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság hírei
[ 2024.05.17. ]
• Kedves Kolléga!Az IMAPing SUBDEP nevű vizsgálatunk angol nyelvű, nemzetközileg is terjesztett kérdőívében az...>> Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság hírei
[ 2024.05.16. ]
• Dear colleague,    We have an exciting news for you! The accommodation options for the EDTNA/ERCA 52nd International...>> Magyar Nephrologiai Társaság hírei
[ 2024.05.16. ]
• Fájdalomtól megtört szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték, szerették és tisztelték, hogy Dr. Károlyi Zoltán György endokrinológus életének...>> Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság hírei
[ 2024.05.16. ]
Az Profix hírarchívuma

Hírkategória: Összes hírkategória


Figyelem!

A megtekinteni kívánt tartalom inaktív.

Kórlap sablon használata a ProDoki Plusban
[2005.08.11.] - Kovács Gabriella - Hírkategória: ProDoki Plus
A ProDoki Plus programban nagyon sok helyen találkozhatunk ún. sablonokkal: megjelenési lapon, laborkartonon, szakrendelési beutalón stb.
A sablon-mező egy fehér mező, a végén lefelé mutató nyílallal - akárcsak egy szótár-mező. A különbség az, hogy a szótármezők önmagukban állnak, a kiválasztott elem pedig az adott karton mentése után is megmarad a mezőben. Ezzel szemben sablon-mező esetében a kiválasztott elem eltűnik az adott karton bezárásakor - azaz: átíródik és eltárolódik az alatta elhelyezkedő, több sort is tartalmazó szöveg-mezőbe (memo típusú mező).
Nézzünk egy konkrét példát a sablonok használatára!
A program sablonjait a Vegyes\Sablonok menüben találjuk meg. Itt tartható karban a legújabb sablonunk is, a Kórlap sablon, mely a Megjelenési lap kitöltésében lehet nagy segítség.
A Kórlap sablonok könnyebben elkészíthetők, ha vannak kész Megjelenés sablonjaink, mert ebben az esetben az Anamnézis és a Státusz adatok tartalmát azok sablonjaiból is összeválogathatjuk. Ha ez kevés, vagy éppen nincsenek ilyenek, akkor sincs probléma: kézzel is kitölthetjük a megfelelő mezőket.
Lássuk, hogyan!
Először is szükség van egy új lapra. Ezen az első kitöltendő adat az Adatok: fül Megnevezés mezője. Ide írjuk be azt a nevet, amiről tudjuk majd, hogy mely kór adatait fogjuk felvezetni rá - legyen ez most a Nátha. (Sőt, kategorizálni is lehet: Enyhe nátha, Nátha fejfájással, Nátha lázzal stb.) Az Anamnézisnél a legördülő mezőben kiválaszthatjuk a megfelelő Anamnézis-sablonokat, de kézzel is beírhatjuk a szükséges panasz-együttest: "Fáj a torka, nehezen nyel. Szárazon köhög. Estére belázadosik.". Ugyanígy kitölthetjük a Státuszt is: "Hátsó garatfalon gennycsorgás látható. Gyulladt tonsillák, pulmo felett bronchitises szörtyzörejek." Az általános javaslatainkat a Therápia rovatba írhatjuk be:"Sok folyadék, lehetőleg tea (kamilla, hársfavirág). Ágynyugalom, könnyű, vitamindús ételek."
Ha konkrétan meghatározható a betegség BNO-kódja, akkor azt a BNO fülre írhatjuk be, pl. J00H0. Ha esetleg több kód is szóba jöhet, akkor akár 5 féle BNO-t is eltárolhatunk itt, és majd a konkrét esetnél a feleslegeseket kitöröljük. A WHO1 fülre a betegséghez kapcsolódó beavatkozáskódokat is rögzíthetjük (bár egy egyszerű nátha esetén ez ritka, de pl. a 22540 vagy a 22550 kódú vizsgálat komplikáltabb esetben indokolt lehet).
Ezzel minden adatot kitöltöttünk, mentsük is el, hogy máris használhassuk!
A használata roppant egyszerű. A beteg megjelenési lapján töltsük ki a mért adatokat (vérnyomás, pulzus, láz stb.), majd a Therápia mezőbe tegyük be az egérkurzort. A bal gombbal kattintsunk duplán, és ekkor megjelenik a Kórlap sablon ablak, ahol látjuk a felvett sablonok megnevezéseit. Dupla balgombos kattintással válasszuk ki a megfelelő kórlap-sablont (jelen esetben az imént elkészített "Nátha" elnevezésűt), jelöljük be, mely részeit kívánjuk átemelni a megjelenési lapra (nem muszáj mindet, bármelyik eleme áthozható külön-külön is, vagy egy másikkal párban, bár ennek a funkciónak a lényege éppen az, hogy egyetlen mozzanattal kerüljön be minden adat a helyére), majd kattintsunk egyet az Átemel gombra. (Ha meggondoltuk magonkat, akkor a Mégsem-re kattintsunk.) Ennek hatására az imént felvett Nátha-sablon összes adata bekerül a megfelelő helyre. Mennyivel egyszerűbbé válik így a lap kitöltése! A mért adatok után csupán 5 kattintással (2 db dupla bal és 1 db szimpla bal) majdnem minden adat bekerült a helyére, és csupán 1-2 dolgot kell már kiegészíteni.
Természetesen, ezekből az adatokból lehet törölni, lehet hozzájuk hozzáírni, lehet módosítani. Ezek nem íródnak vissza a sablonba, csak a megjelenési lapra. Ha magát a sablont szeretnénk módosítani, azt a Vegyes\Sablonok\Kórlap sablon menüben tehetjük meg. A szótár-mezőkkel ellentétben itt bátran módosíthatunk, mert a sablon módosítása nem okoz változást az eddig eltárolt adatokban. Tehát pl. a "Fáj a torka, nehezen nyel. Száraz köhögés. Estére belázadosik." szöveg az eddig elmentett megjelenési lapokon megmarad akkor is, ha megváltoztatjuk a sablont a "Fáj a torka, nehezen nyel. Száraz köhögés. Folyamatosan lázas." szövegre. A változás annyi lesz, hogy ezentúl a megjelenési lapon, ha kiválasztjuk a "Nátha" sablont, az Anamnézisben a módosított szöveg fog megjelenni.
Ugye, milyen gyorsan és könnyedén bevihetünk sok adatot egyszerre?
Persze, nem mindig lehet beskatulyázni a tüneteket vagy az ajánlott terápiás utasításokat. De gondoljunk az őszi-téli járványos megbetegedésekre, az időjárás-változáskor bekövetkező tömeges meghűlésekre. Ilyen esetekben gyakran előfordul, hogy egy napon 10-20 beteget is el kell látnunk, akik hasonló panaszokkal jönnek hozzánk, hasonló az állapotuk, hasonló kúrával gyógyíthatóak - és hasonló módon tárolhatjuk el az ellátási adatokat.
Ilyenkor tehát jól átgondolt sablon-rendszert felépítve sokkal hatékonyabban végezhetjük munkánkat - és sokkal több időt szánhatunk a betegeinkre.
Használjuk hát (ki) a program adta lehetőségeket!

<< Vissza
2024. május 19.
Ivó, Milán napja
Időjárás
0.1http://www.wundergr.
Min / Max: 2 °C / 14 °C
Szélsebesség: 31 km/h

Kattintson a felkiáltójelre, ha 128 bites titkosított kapcsolaton keresztül kíván bejelentkezni a web-rendszerünkbe! [ Ajánlott! ]

Jelszó
 [ Emlékezzen rám! ]

 
[ Böngésző beállítása ]
[ Elfelejtett jelszó ]

[ Regisztráció ]

Gyorskeresés a dokumentumok között
[ Keresési feltételek ]


[ Vissza az előző oldalra ]

A Web-rendszerben található információk szolgáltatása és gyűjtése a magyar média és adatvédelmi törvények előírásait figyelembe véve történik.
A Web-rendszer teljes tartalmára minden jogot fenntartunk!
Copyright © 2024 Informatika Orvosoknak Egyszerűen: ProFix - Egészségügyi Szoftverház
Internet rendszerének szerkesztősége.

Háttér Portál:

[ www.doki.NET ]