|
Magyar Immunológiai Társaság |
|
A coeliakia, az ételallergiák és a gyulladásos bélbetegségek immun-patomechanizmusa, genetikája és korszerű terápiája (Lajosmizse, 2013.11.29-30.) |
Rendezvény kezdete: 2013.11.29. | Rendezvény vége: 2013.11.30. |
Szakterület(ek): Allergológia, klinikai immunológia |
Helyszín: Lajosmizse, Geréby Kúria |
A rendezvény Web oldala: http://www.symposiumalapitvany.hu |
A SYMPOSIUM Alapítvány és a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekklinika továbbképző tanfolyama
Időpont: 2013. november 29-30.
Helyszín: Geréby Kúria Hotel, Lajosmizse
A tanfolyam témái:
A mucosalis immunrendszer felépítése és működése.
Az orális tolerancia kialakulása.
Az ételallergia patomechanizmusa, diagnosztikája és terápiája.
A laktóz utilizáció mechanizmusa, genetikája, laktóz malabszorpció.
A coeliakia patomechanizmusa, immunológiai, genetikai és környezeti tényezők szerepe.
A coeliakia új diagnosztikus kritériumai, terápiájának jelene, és a jövő lehetséges új terápiás lehetőségei.
A gyulladásos bélbetegségek patomechanizmusa, genetikai, immunológiai és környezeti tényezők szerepe.
A gyulladásos bélbetegségek (IBD) diagnosztikája, konvencionális gyógyszeres kezelés és biológiai terápia.
Előadók:
Arató András, Gárdos László, Korponay-Szabó Ilma, Veres Gábor
A tanfolyam csecsemő-és gyermekgyógyász, és gyermek-gasztroenterológus szakorvosok számára 24 kreditpont értékben akkreditált.
Jelentkezés: info@symposiumalapitvany.hu
További információ: http://www.symposiumalapitvany.hu |
|
|
 |
|
Magyar Sebész Társaság |
|
Kísérletes, molekuláris biológiai és klinikai fejlesztési irányok a hepato-pancreato-biliaris sebészetben tudományos ülés (Budapest, 2013.11.29.) |
Rendezvény kezdete: 2013.11.29. | Rendezvény vége: 2013.11.29. |
Szakterület(ek): Sebészet |
Helyszín: Budapest, MTA Székház |
„Magyar Tudomány Ünnepe 2013”
A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Osztály tudományos ülése
2013. november 29-én, pénteken 9:00 – 16:00 között
a MTA Felolvasótermében
a Semmelweis Egyetem I. sz. Sebészeti Klinika szervezésében
„Kísérletes, molekuláris biológiai és klinikai fejlesztési irányok a hepato-pancreato-biliaris sebészetben”
címmel
A hivatalos MTA-meghívó is hamarosan elkészül.
A program letölthető ide kattintva>> |
|
|
 |
|
Magyar Reumatológusok Egyesülete |
|
Magyar Reumatológusok Egyesülete Ifjúsági Fóruma (Harkány, 2013.11.29–30.) |
Rendezvény kezdete: 2013.11.29. | Rendezvény vége: 2013.11.30. |
Szakterület(ek): Reumatológia |
Helyszín: Harkány, Thermal Hotel Harkány |
Kedves Fiatal Reumatológusok!
Szeretettel meghívunk titeket a Magyar Reumatológusok Egyesülete Ifjúsági Fórumára, mely idén Harkányban kerül megrendezésre. Várunk minden Magyarországon dolgozó 40 év alatti reumatológus rezidens, szakorvosjelölt, vagy szakorvos kollégát, aki tagja a Magyar Reumatológusok Egyesületének.
Ebben az évben is minden jelentkezőnek szeretnénk biztosítani a részvételt és a lehetőséget előadás tartására. Várjuk klinikai vagy elméleti kutatási eredményeiteket, esettanulmányokat, vagy akár reumatológiai témájú irodalmi összefoglalóitokat. Az előadások tervezett időtartama 8 perc, melyet 2 perc vita követhet.
A Fórum 2013. november 29-én délelőtt kezdődik,
és 30-án kora délutánig tart. A tudományos ülések mellett az első nap délelőttjén hasznos továbbképző programmal is szolgálunk majd Számotokra.
Az előző évekhez hasonlóan a kongresszusi részvétel a Magyar Reumatológusok Egyesületének és a gyógyszergyári támogatásoknak köszönhetően továbbra is ingyenes.
Várjuk jelentkezéseteket,
Deák Magdolna, T. Kovács Kata, Végh Edit és Juhász Péter
A kongresszus helyszíne: Thermal Hotel Harkány (7815 Harkány, Járó József. u. 1.)
Időpontja: 2013. november 29–30.
Jelentkezési határidő (előadáscímmel): 2013. október 25.
Absztrakt-beküldési határidő: 2013. november 10.
Jelentkezési lap és absztrakt elektronikus beküldése:
e-mail: ifjusagiforum2013@gmail.com
További információ:
Juhász Péter,
ORFI, 1023 Budapest, Frankel Leó u. 38–40.,
tel.: +36-20-466-6333,
e-mail: juhasz.peter@orfi.hu
Jelentkezési lap >>
Meghívó és további részletes információk >> |
|
|
 |
|
Magyar Kardiológusok Társasága |
|
ALAPFOKÚ ECHOKARDIOGRÁFIÁS TANFOLYAM |
Rendezvény kezdete: 2013.11.29. | Rendezvény vége: 2013.11.30. |
Helyszín: 5000 Szolnok, Tiszaliget, Garden Hotel |
A rendezvény Web oldala: http://www.asszisztencia.hu/echo/ |
Kreditpont: 22 (szabadon választható tanf.)
KEDVES KOLLÉGANŐK, KOLLÉGÁK!
A Magyar Kardiológusok Társaságának Echokardiográfiás Munkacsoportja elkötelezett az állandó képzés mellett. Célunk, hogy közelebb hozzuk a képzést a kardiológusokhoz. Ezért rendeztünk Egerben, Pécsett, Kaposváron, Győrben és Szekszárdon (Szálkán) tanfolyamot. A nagy érdeklődés miatt folytatjuk a sort, 2013. novemberében Szolnokon. A négy Orvostudományi Egyetem és a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet munkatársai tartják az előadásokat. Így többféle szemlélet megismerésére van lehetőség, az előadások utáni beszélgetésben meg lehet ismerni a gyakorlatot is. Mivel a tanfolyam a teljes spektrumot felöleli, elfogadjuk az akkreditációhoz szükséges továbbképzésnek.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Dr. Temesvári András
MKT Echocardiográfiás Munkacsoportjának
vezetője
Dr. Herczeg Béla
A Jász- Nagykun-Szolnok megyei Kórház Kardiológiai osztályának osztályvezető főorvosa
Tervezett program>> |
|
|
 |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
'Ablak' - a Házi Gyermekorvosok Egyesülete XIX. Konferenciája (Budapest, 2013.11.29-30.) |
Rendezvény kezdete: 2013.11.29. | Rendezvény vége: 2013.11.30. |
Szakterület(ek): Gyermekgyógyászat |
Helyszín: 1044 Budapest, Íves út 16., Ramada Resort Aquaworld |
A rendezvény Web oldala: http://www.hgye.hu/konferenciak/xix-oszi-konferencia/ |
XIX. őszi konferenciáját rendezi a Házi Gyermekorvosok Egyesülete 2013. november 29-30-án, új helyszínen, a Ramada Resort – Aquaworldben (1044 Budapest, Íves út 16.)
Kedves Kolléganő, Kolléga Úr!
Idén az újítás, a frissítés jegyében más helyet kerestünk a korábbi Flamenco helyett, ahol 1999 óta rendeztük azokat a találkozókat, amelyek döntően az ellátást nehezítő körülményekkel foglalkoznak.
Most a kicsit szokatlanul hangzó „Ablak” nevet adtuk a megbeszélésnek, arra utalva, hogy ablakot nyitunk egy-egy kiemelt problémára. Abban bízunk, hogy a jobb fényben jobban látjuk a helyzetet, a beáramló friss levegőben könnyebben jutunk közös álláspontra – magunk között is, és a meghívott szakértőkkel is.
Hogy miről lesz szó? Ízelítő a kerekasztal-megbeszélések témáiból:
Találkozik-e az alapellátás fejlesztésének kormányzati terve a HGYE koncepciójával?
Az „agárdi ügy” – az ombudsmani jelentés kapcsán
Hol tart a koragyermekkori ellátás javítását célzó TÁMOP?
A „Vasgyúró” – fel is nő, vagy megreked a névadásnál az újabb gyermek-egészségügyi program?
„A hazugság sprinter, de az igazság maratonfutó” – az ésszerű gondolkodás erősítése a védőoltásokat támadókkal szemben.
Praxismenedzsment (Eladná? Megvenné? A forrásbővítés lehetőségei stb.)
A korábbiaktól elérően a rendezvény péntek délután kezdődik és szombat délutánig tart.
A HGYE küldötteinek jelenlétére feltétlenül számítunk!
Szeretettel várjuk:
A szervezők nevében
Dr. Póta György Dr. Pátri László, Dr. Horzsa Éva, Dr. Dolowschiák Annamária
A meghívó letölthető ide kattintva >>
További részletes információk és jelentkezés: www.hgye.hu
Jelentkezési és befizetési határidő:
2013. november 8.
Információ:
Szakmai kérdések
Dr. Pátri László, Dr. Horzsa Éva, Dr. Dolowschiák Annamária
Kiállítással kapcsolatos kérdések
Dr. Horzsa Éva 70/680-5996
Konferenciával kapcsolatos információk
Fekete Éva
E-mail: hgye@mail2000.net
Tel.: +361/3300-900, 30/207-0255
Fax: +361/2380-388
|
|
|
 |
|
Magyar Dermatológiai Társulat |
|
BSDS Annual Surgery Workshop 2018 |
Rendezvény kezdete: 2018.03.12. | Rendezvény vége: 2018.03.28. |
Tudományos információ: Tina Lungu, BSDS Administration Assistant |
Munkahely neve: British Society for Dermatological Surgery |
Címe: Willan House
4 Fitzroy Square
London
W1T 5HQ
Website: http://www.bsds.org.uk/ |
Tel: +44(0)20 7391 6087 |
Fax: +44(0)20 7388 5263 |
E-mail: info@bsds.org.uk |
Helyszín: United Kingdom, Newcastle, |
A rendezvény Web oldala: https://www.bsds.org.uk/event/35th-annual-surgery-workshop |
The British Society for Dermatological Surgery (BSDS) are organising the 35th BSDS Annual Surgery Workshop, which will be taking place on 26th – 28th March 2018, in Newcastle, United Kingdom.
The British Society for Dermatological Surgery (BSDS) are the U.K. leaders in the field of Dermatological Surgery. The purpose of the Society is to promote, for the public benefit, interest in and knowledge of Dermatological Surgery.
BSDS 35th Annual Surgery Workshop, Newcastle
The BSDS Annual Surgery Workshop is being held on 26th – 28th March 2018, in Newcastle, U.K.
It is a long-established training course in skin surgery, now in its 35th consecutive year. Teaching is provided by an experienced faculty which comprises of nationally recognised experts in skin surgery. Presented over 2.5 days, the course material is diverse - consisting of plenary sessions, Q&A panels and hands-on practical work on pig skin. Designed to provide progression for different skill levels, there will be opportunity for one to one tuition, whilst lectures and practicals will cover basic and more advanced aspects of skin surgery.
The Annual Workshop is aimed primarily at dermatologists, particularly trainees, but also SAS doctors and consultants. Clinicians from other disciplines with an interest in and clinical commitment to skin surgery may also be able to attend.
For further information, or to book, please see our website https://www.bsds.org.uk/event/35th-annual-surgery-workshop or email info@bsds.org.uk
Thank you very much for your help with this. If you need any further information, please do not hesitate to contact me.
Kind regards
Tina
Tina Lungu
BSDS Administration Assistant
Please note my working days are Mondays 9am-3pm
Tuesday and Wednesdays 9am – 2pm
British Society for Dermatological Surgery
Willan House
4 Fitzroy Square
London
W1T 5HQ
Tel: +44(0)20 7391 6087
Fax: +44(0)20 7388 5263
Email: info@bsds.org.uk
Website: http://www.bsds.org.uk/
|
|
|
 |
|
Magyar Dermatológiai Társulat |
|
BSDS Annual Surgery Workshop 2018 |
Rendezvény kezdete: 2018.03.12. | Rendezvény vége: 2018.03.28. |
Tudományos információ: Tina Lungu, BSDS Administration Assistant |
Munkahely neve: British Society for Dermatological Surgery |
Címe: Willan House
4 Fitzroy Square
London
W1T 5HQ
Website: http://www.bsds.org.uk/ |
Tel: +44(0)20 7391 6087 |
Fax: +44(0)20 7388 5263 |
E-mail: info@bsds.org.uk |
Helyszín: United Kingdom, Newcastle, |
A rendezvény Web oldala: https://www.bsds.org.uk/event/35th-annual-surgery-workshop |
The British Society for Dermatological Surgery (BSDS) are organising the 35th BSDS Annual Surgery Workshop, which will be taking place on 26th – 28th March 2018, in Newcastle, United Kingdom.
The British Society for Dermatological Surgery (BSDS) are the U.K. leaders in the field of Dermatological Surgery. The purpose of the Society is to promote, for the public benefit, interest in and knowledge of Dermatological Surgery.
BSDS 35th Annual Surgery Workshop, Newcastle
The BSDS Annual Surgery Workshop is being held on 26th – 28th March 2018, in Newcastle, U.K.
It is a long-established training course in skin surgery, now in its 35th consecutive year. Teaching is provided by an experienced faculty which comprises of nationally recognised experts in skin surgery. Presented over 2.5 days, the course material is diverse - consisting of plenary sessions, Q&A panels and hands-on practical work on pig skin. Designed to provide progression for different skill levels, there will be opportunity for one to one tuition, whilst lectures and practicals will cover basic and more advanced aspects of skin surgery.
The Annual Workshop is aimed primarily at dermatologists, particularly trainees, but also SAS doctors and consultants. Clinicians from other disciplines with an interest in and clinical commitment to skin surgery may also be able to attend.
For further information, or to book, please see our website https://www.bsds.org.uk/event/35th-annual-surgery-workshop or email info@bsds.org.uk
Thank you very much for your help with this. If you need any further information, please do not hesitate to contact me.
Kind regards
Tina
Tina Lungu
BSDS Administration Assistant
Please note my working days are Mondays 9am-3pm
Tuesday and Wednesdays 9am – 2pm
British Society for Dermatological Surgery
Willan House
4 Fitzroy Square
London
W1T 5HQ
Tel: +44(0)20 7391 6087
Fax: +44(0)20 7388 5263
Email: info@bsds.org.uk
Website: http://www.bsds.org.uk/
|
|
|
 |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
Second Winter School (March 5-7, 2018 / Interlaken, Switzerland) |
Rendezvény kezdete: 2018.03.05. | Rendezvény vége: 2018.03.07. |
Helyszín: Switzerland, Interlaken, |
A rendezvény Web oldala: https://www.symporg-registrations.com/espnicwinterschool2018 |
Still a few places left to enjoy the Swiss winter ski resort and the ESPNIC winter school!
3-day refresher course targeted at candidates preparing for the European Paediatric / Neonatal Intensive Care DiplomaTM (EPIC DiplomaTM), or any individuals wanting to refresh their core knowledge the speciality.
The ESPNIC Winter School will focus on the core topics of paediatric intensive care: Neurocritical Care, organ donation, ethics, non-invasive mechanical ventilation in the PICU/NICU, renal failure and renal replacement therapy in the PICU.
Speakers: Joe Brierley (United Kingdom), Alberto Medina Villanueva (Spain), Marti Pons (Spain), Barney Scholefield (United Kingdom) and Akash Deep (United Kingdom)
PROGRAMME AT A GLANCE
March 5 / 08:30-18:45: Non-invasive mechanical ventilation in the PICU/NICU
March 6 / 08:15-12:30: Neurocritical Care
March 6 / 14:00-18:30: Brain Death, Organ Donation, Ethics in PICU/NICU
March 7 / 08:15-12:30: Critical Care Nephrology
WHERE: Hotel Carlton Europe in Interlaken, Switzerland
Click the following link for the detailed scientific programme and to register: https://www.symporg-registrations.com/espnicwinterschool2018 >>
|
|
|
 |
|
Magyar Hypertonia Társaság |
|
5th International Conference on PreHypertension, Hypertension and Cardio Metabolic Syndrome (PreHT 2018) |
Rendezvény kezdete: 2018.02.22. | Rendezvény vége: 2018.02.25. |
Helyszín: Italy, Venice, |
A rendezvény Web oldala: http://2018.prehypertension.org/ |
About the Conference
The Conference will relate to different aspects of prehypertension including causes, diagnosis, results and management.
For more information on the conference – www.prehypertension.org
Conference Main Topics
· Prehypertension, Cause and Results
· Metabolic Syndrome and Borderline Metabolic Conditions
· Prehypertension- Mechanism, Diagnosis and Management
· Cumulative Effects of Multiple Borderline Cardiometabolic Risk Factors
· Prehypertension and Metabolic Syndrome in Different Populations – Epidemiology
· Prehypertension – Progression of Risk and Diagnosis of Disease
· Prevention and Regression of End Organ Damage in Prehypertension
· Natural History of Prehypertension, Hypertension and End Organ Damage
· The Heart, the Brain and the Kidney in Prehypertension and Cardiometabolic Syndrome
For detailed conference topics - http://2018.prehypertension.org/topics/ |
|
|
 |