|
Magyar Sebész Társaság |
|
Fiatal Sebészek Szekciójának 3. Kongresszusa (Balatonalmádi, 2015.04.17-19.) |
Rendezvény kezdete: 2015.04.17. | Rendezvény vége: 2015.04.19. |
Szakterület(ek): Sebészet |
Helyszín: Balatonalmádi, Hotel Ramada |
A rendezvény Web oldala: http://www.fisesz.hu |
Kedves Fiatal Sebész Kollégánk!
Az elmúlt két év sikerein felbuzdulva jövőre ismételten megrendezésre kerül a Fiatal Sebészek Szekciójának kongresszusa, immáron a harmadik, melyet 2015. április 17-19. között tartunk Balatonalmádiban.
Bízunk benne, hogy harmadik kongresszusunk is kiváló alkalmat teremt, hogy ismét találkozzunk, és még jobban megismerhessük egymást, valamint hasznos eszmecserét folytathassunk.
A jövő évi kongresszust négy nagy téma köré csoportosítottuk:
1. Mellkassebészet
2. Oktatási kerekasztal
3. Emlő sebészet
4. Hasnyálmirigy betegségek gasztroenterológiai és sebészeti vonatkozásai
A kongresszus első napján az előző évekhez hasonlóan egymással párhuzamosan két kiscsoportos képzési programot (workshop) is szervezünk:
1. Laporoscopos tréning (2x15 fő)
2. Érsebészet, vérzéscsillapítás (2x 15 fő)
Mindkét tréning képzési lehetőséget biztosít a gyakorlati tapasztalatszerzésre hazai jártas kollégák bevonásával.
A helyeket a jelentkezés sorrendjében töltjük fel. Jelentkezni csak az egyik képzésre lehet, a jelentkezési lapon megjelölve azt.
A kongresszus szekcióinak első felében felkért előadók tartanak gyakorlat orientált referátumokat a fenti témákban, míg a másik felében az elmúlt évek szerint a fiatal sebész kollégák kapnak teret a témákhoz kapcsolódó kazuisztikai előadások megtartásával.
Az absztraktokat 2015. január 1-jétől a www.fisesz.hu oldalon lehet feltölteni.
Absztrakt beküldési határidő: 2015. január 31.
Az elfogadásra került absztraktok a Magyar Sebészetben jelennek meg.
A kongresszussal egy időben és egy helyen tartja a Fiatal Gasztroenterológusok Munkacsoportja X. Jubileumi Kongresszusát, melynek programja a vasárnap délelőtti szekcióban közös a FISESZ programjával.
A szombati onkológiai szekció a szintén fiatalokat tömörítő Fiatal Onkológusok Szekciójának továbbképző napja is egyben.
Reméljük, jövőre is minél többen megtiszteltek részvételetekkel.
Szeretettel várunk mindenkit 2015 tavaszán Balatonalmádiban!
Üdvözlettel:
A Fiatal Sebészek Szekciójának Vezetősége
|
|
|
 |
|
Magyar Radiológusok Társasága |
|
XXIII. Francia-Magyar Radiológiai Szimpózium (Budapest, 2015.04.15-17.) |
Rendezvény kezdete: 2015.04.17. | Rendezvény vége: 2015.04.17. |
Szakterület(ek): Radiológia |
Helyszín: Budapest I., Fő u. 17., Francia Intézet |
A rendezvény Web oldala: http://www.pro-radiologia.hu |
2015. április 15-17. között rendezik Budapesten a XXIII. Francia-Magyar Radiológiai Szimpóziumot, amely mostantól várja a jelentkezőket.
Kedves Kollégák!
A radiológia és a nukleáris medicina az utóbbi években sokat közeledett egymáshoz, a hibrid képalkotó módszerek közös használata során. Egyre gyakrabban kapjuk kézhez a PET-CT vizsgálatok felvételeit a betegkövetések során, és előnyös, ha pontosan ismerjük ezeknek az eljárásoknak az indikációit, és a korlátait is. Ezért, a Francia-Magyar Szimpóziumok során először, egy fél napot foglalkozunk a hazánkban is már elérhető legújabb eszközökkel, és ezek alkalmazásának speciális kérdéseivel.
Időszerű felfrissítenünk ismereteinket a tüdőembólia diagnosztizálása és a tüdődaganat szűrés területein, mivel a technikai és szakmai fejlődés az utóbbi években látványos volt.
Várhatóan nagy érdeklődésre fognak számot tartani a csont-ízületi diagnosztika csapdáit valamint a ritka bélrendszeri tumorok és a peritoneális betegségek radiológiáját bemutató különleges előadások is.
Valamennyi témához kapcsolódóan számos érdekes és meglepő esetet fogunk bemutatni a workshopokon.
Jó tanulást kívánok a megújult külsejű Francia Intézetben, várjuk a jelentkezéseket!
Forrai Gábor
A Szimpózium elnöke
A Szimpózium weboldala, részletes program, jelentkezési lap: http://radio.kmcongress.com
|
|
|
 |
|
Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság |
|
IV. Interdiszciplináris Magánorvosi Fórum (Siófok, 2015.04.17-19.) |
Rendezvény kezdete: 2015.04.17. | Rendezvény vége: 2015.04.19. |
Szakterület(ek): Plasztikai sebészet |
Helyszín: Siófok, Hotel Azúr |
A rendezvény Web oldala: http://www.gmrt.hu/iv-interdiszciplinaris-maganorvosi-forum-2015/ |
Időpont: 2015. április 17-19.
Helyszín:Siófok, Hotel Azúr
Tisztelt Kollégák!
Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy 2014-es sikeres rendezvényünk után 2015 tavaszán ismét megrendezzük a Balaton fővárosában a hazai magánorvos társadalom legnagyobb szakmai kongresszusát, a IV. Interdiszciplináris Magánorvosi Fórum-ot.
A kongresszust a Semmelweis Egyetem SE-TK/2015.I./00021 számon akkreditálta, a résztvevők szabadon választható tanfolyamként 48 kreditpont jóváírására jogosultak.
A magánorvosi ellátás a nemzetközi tendenciáknak megfelelően hazánkban is egyre jelentősebb tényezője az egészségügynek.
2015-ös rendezvényünkhöz a Multidiszciplináris Egynapos Sebészeti Társaság (MEST) is csatlakozott, így kongresszusunk az alábbi rendezvényeknek ad otthont, a felsorolt szakmai szervezetek együttműködésével:
IV. Interdiszciplináris Magánorvosi Fórum 2015.
X. Magyar Magánbőrgyógyász Kongresszus – Esztétika 2015. (MMKE)
V. Magyar Magánorvos Kongresszus (MAOOSZ)
MPHEST Esztétikai Szekciójának Országos Konferenciája
Magyar Szexuális Medicina Társaság IV. Kongresszusa (MSZMT)
Magyar Magán Gasztroenterológusok Társasága III. Konferenciája (MMGT)
Magánszemorvosok Közhasznú Egyesületének II. Konferenciája (MASZKE)
Rendező társszervezet: Multidiszciplináris Egynapos Sebészeti Társaság (MEST)
További részletes információk, program, jelentkezés a rendezvény weboldalán >> |
|
|
 |
|
Magyar Dermatológiai Társulat |
|
Gyakorlati allergológia Továbbképző Tanfolyam (Budapest, 2015.04.17-18.) |
Rendezvény kezdete: 2015.04.17. | Rendezvény vége: 2015.04.18. |
Szakterület(ek): Bőrgyógyászat |
Helyszín: 1088 Budapest, Rákóczi út 43-45., Novotel Budapest Centrum**** |
A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/GYATT2015 |
Helyszín: Novotel Budapest Centrum**** (1088 Budapest Rákóczi út 43-45.)
Kedvezményes jelentkezés határideje: 2015. március 17.
További részletek a rendezvény weboldalán >>
Értesítő >>
Jelentkezési lap >>
A továbbképzést a Semmelweis Egyetem SE-TK/2015.I./00036 kódszámon, szabadon választható tanfolyamként akkreditálta. A részvételért regisztrált résztvevők az 52/2003. (VIII.22.) ESzCsM rendelet értelmében 32 kreditpontot kapnak.
Szakképesítések, amelyekhez szakma szerinti pontszámként elszámolható:
1. allergológia és klinikai immunológia 2. bőr-, nemibetegségek és kozmetológia 3. bőrgyógyászat 4. csecsemő-gyermekgyógyászat 5. fül-orr-gégegyógyászat 6. háziorvostan 7. immunológia 8. tüdőgyógyászat
|
|
|
 |
|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
Tudományos ülés a Nyírő-OPAI-ban |
Rendezvény kezdete: 2015.04.16. 11:00 | Rendezvény vége: 2015.04.16. 13:00 |
Helyszín: 1135 Budapest, Lehel u. 59., Nyírő Gyula Kórház – Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet |
11:00-12:30 - Tanácsterem („B” épület 2. emelet)
Új koncepció a pszichiátriai sürgősségi esetek ellátásban
11:00 – 11:15 Dr. Vizi János, az OPAI jogi-forenzikus osztályvezetője: Jogi csapdák a pszichiátriai betegek sürgősségi felvételénél – 15 perc
11:20 – 11:35 Dr. Gaszner Gábor, a Központi Betegfelvételi és Szubintenzív részleg vezetője: Kezdeti tapasztalataink a új betegfelvételi rendszerrel – 15 perc
11:40 – 12:30 Kerekasztal: Tapasztalatok az SBO és a pszichiátriai osztályok együttműködéséről. Résztvevők: Dr. Gaszner Gábor (Nyírő-OPAI), Dr. Kancsev Alexander, ov. főorvos (Szabolcs-Szatmár Megyei Önkormányzat Kórháza), Dr. Makkos Zoltán, ov. főorvos (Nyírő-OPAI), Dr. Szendi István, egyetemi docens (Szegedi Egyetem) – 45 perc |
|
|
 |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
30th Annual Meeting of the European Society of Paediatric and Neonatal Intensive Care (ESPNIC 2019) |
Rendezvény kezdete: 2019.06.18. | Rendezvény vége: 2019.06.21. |
Helyszín: Austria, Salzburg, |
A rendezvény Web oldala: https://espnic2019.kenes.com/ |
Abstract Submission Deadline: January 25, 2019
The 30th Annual Meeting of the European Society of Paediatric and Neonatal Intensive Care (ESPNIC 2019) will take place June 18-21 in Salzburg, Austria. This is a unique multidisciplinary forum for colleagues from around the world to meet and discuss a variety of topics, generating stimulating debates and fruitful collaborations. Join doctors, nurses and other allied healthcare professionals for this outstanding opportunity to take part in cutting-edge workshops, educational sessions and networking opportunities
|
|
|
 |
|
Magyar Dermatológiai Társulat |
|
EADV-ESDR Summer Research Workshop for residents |
Rendezvény kezdete: 2019.06.17. | Rendezvény vége: 2019.06.21. |
Helyszín: France, Orsay, Paris, |
A rendezvény Web oldala: https://www.eadv.org/article/268 |
This summer school, held in English, is specifically aimed at dermatology residents/trainees and at PhD students and postdocs affiliated to dermatological research focusing on the melanocyte lineage including hypo/hyper-pigmentation of the skin and hair and on melanoma with limited experience in experimental research and in molecular biology.
The workshop will comprise a mixture of research presentations, and interactive and practical sessions. An electronic and printed booklet of methods and protocols presented during the course will be given to participants at the beginning of the course.
Main Topics will include:
* Establishment of the melanocyte lineage
* Homeostasis of the melanocyte lineage
* Congenital and acquired hypo/hyper-pigmentation
* Melanoma
Specific Topics will cover:
* Establishment of the melanocyte lineage, in vivo and in vitro imaging - Melanosome
* Congenital Giant nevus, Vitiligo - Preclinical development in vitiligo
* Autophagy and pigmentation, Single cells analysis, Genetic of pigmentation and melanoma
* Mechanisms of melanomagenesis, Microbiota and melanomagenesis
* Interaction Melanocyte – Microenvironment, Clinical update on melanoma
Practical courses will include:
* Establishment of melanocytes and melanoma cells in culture from mouse models
* Overexpression and KD (transfection and infection) of genes in cell lines
* Read out: auto-fluorescence, immunofluorescence, WB, RT-PCR, and RNAscope
Localization of melanoblasts in the embryo – labeling (Dct::LacZ, ZEG) |
|
|
 |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
International Conference on Hepatology and Liver Diseases |
Rendezvény kezdete: 2019.06.10. | Rendezvény vége: 2019.06.11. |
Szakterület(ek): Belgyógyászat, Sebészet, Transzplantációs medicina, Onkológia, Gasztroenterológia, Radiológia |
Tudományos információ: Eliza Jose |
Munkahely neve: Ology Mavens Inc |
Címe: Canada, P4N 4J6 Timmins, 200 Hillside Ave, Timmins, ON P4N 4J6, Canada |
Tel: +9717058818889 |
E-mail: hepatology@ologymavensmeetings.com |
Szervező: Eliza Jose |
Munkahely neve: Ology Mavens Inc |
Címe: Canada, Timmins, 200 Hillside Ave, Timmins, ON P4N 4J6, Canada |
Tel: +9717058818889 |
E-mail: hepatology@ologymavensmeetings.com |
Helyszín: United Arab Emirates, Dubai, Oud Metha Road, Al Jaddaf Area, PO Box 122273, Dubai, United Arab Emirates, Ology Mavens Inc |
A rendezvény Web oldala: https://www.ologymavens.com/cme/hepatology/hepatology-conferences |
International Conference on Hepatology and Liver Diseases
June 10-11, 2019 Dubai, UAE
Theme: Pioneering Spirit of Enriching Lives with critical Liver Diseases
Ology Mavens Inc is honored to invite you to the International Conference on Hepatology and Liver Diseases to be held in Dubai, UAE during June 10-11, 2019. The conference proceedings embody symposiums and workshops, keynote speeches, plenary talks, poster sessions and panel discussion on latest research developments in the field of Hepatology.
Hepatology 2019 conference will encourage innovative ideas and advanced diagnostic approaches towards the liver disease. It will share recent advancements and knowledge about liver and pancreatic disorder and treatment strategies. The participant firms will show their product to realize the networks and to market their approaching new methods for the long run era.
The importance of this conference is to induce along all the Hepatologists, Gastroenterologists, Pathologists, Directors/CEO & Industry experts, Professors, Researchers, Scientists and Students of Hepatology and Liver diseases in all areas of Liver diseases and to supply a global forum for the dissemination of original analysis results, new ideas and sensible development experiences associated with the analysis.
For more details about conference please visit: https://www.ologymavens.com/cme/hepatology/hepatology-conferences
For online abstract submission please visit: https://www.ologymavens.com/cme/hepatology/hepatology-conferences/abstract-submission
For registration please visit: https://www.ologymavens.com/cme/hepatology/hepatology-conferences/registration
Venue details
Marriott Hotel Al Jaddaf
Oud Metha Road, Al Jaddaf Area,
PO Box 122273,
Dubai, United Arab Emirates.
Contact details
Eliza Jose
Program Manager
Hepatology 2019
200 Hillside Ave, Timmins, ON P4N 4J6, Canada
T: +1 705-881-8889
Email: hepatology@ologymavens.net; hepatology@ologymavensmeetings.com
|
|
|
 |