Magyar Sebész Társaság V. Magyar NOTES Konferencia (Budapest, 2012.03.03.)
Rendezvény kezdete: 2012.03.03.Rendezvény vége: 2012.03.03. Szakterület(ek): Sebészet
Helyszín: 1082 Budapest, Üllői út 78., I. sz. Sebészeti Klinika Az V. Magyar NOTES Konferencia 2012. március 3-án kerül megrendezésre a Semmelweis Egyetem, I. sz. Sebészeti Klinika, Tantermében (1082 Budapest, Üllői út 78.)
Információ: dr. Lukovich Péter
Tel: 06 20 825 8900
e-mail: hungaronotes@hungaronotes.hu
bővebb információ: http://www.hungaronotes.hu
A konferencia akkreditációja folyamatban.
Célunk az endoszkópos asszisztensnők és műtősnők bevonása a gyakorlásba, ezért azoknak a résztvevőknek, akik asszisztenssel együtt érkeznek, kedvezményt adunk!
A gyakorláson való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött,a sorrend meghatározása az átutalás megérkezésének ideje alapján történik.
Regisztrálni a http://www.hungaronotes.hu weboldalon lehet.
Fő témák:
• A vastagbél vizsgálatának újdonságai:
a colonoscopiától a virtuális colonoscopián át
az endoscopos UH vizsgálatig
• Endoscopos submucosus dissectio
és scope-guide colonoscopia élo közvetítése
• Természetes szájadékokon keresztüli
specimen eltávolítás (NOSE) és mutét
• Hands-on training
A program letölthető ide kattintva >>
Magyar Pszichiátriai Társaság A Pszichológia Napja 2012
Rendezvény kezdete: 2012.02.25.Rendezvény vége: 2012.02.25. Szakterület(ek): Pszichiátria, mentálhigiéné
Helyszín: 1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27., ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Aula A rendezvény Web oldala: http://www.mpt.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=425:a-pszichologia-napja-2012&catid=2:mpt-rendezvenyek&Itemid=3 A Magyar Pszichológiai Társaság hagyományteremtő szándékkal indította el 2009-ben a fenti címmel rendezvényét, melyet a Társaság 1928-as megalakulása napjának időpontjához kötöttünk.
Korábbi hagyományainknak megfelelően „A Pszichológia Napja” célkitűzésében egyaránt teret kíván nyújtani szakmánk tudományos ismereteinek terjesztéséhez és az alkalmazott pszichológiai területek megjelenéséhez. Tervezett programunkban ennek megfelelően a tudományos előadásoknak és a pszichológus professziót bemutató rendezvényeknek egyformán hangsúlyos szerepet szánunk. A 2012-es rendezvény fő témája a „Kötődés, párkapcsolat, család” lesz, amely a témában mind elméleti, mind gyakorlati tudással felvértez bennünket.
Idei programunkban a korábbi hagyományok folytatása mellett azt a célt tűztük ki, hogy minél több vidám, oldott, örömteli percet együtt tölthessünk, így a szakmai hivatalos programok mellett nyitottabb, könnyedebb hangvételű eseményeket is tervezünk.
A korábbi évekhez hasonlóan a Pszichológia Napja budapesti rendezvényéhez debreceni helyszínnel a Társaság Kelet-magyarországi Tagozata is csatlakozik.
A programra minden érdeklődőt szeretettel várunk! Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság International Symposium on Paget’s Disease
Rendezvény kezdete: 2005.06.08.Rendezvény vége: 2005.06.09. Helyszín: Oxford A rendezvény Web oldala: http://www.paget.org.uk Deadline for abstracts: 11 February 2005
For full details and abstract submission form please see the Symposium website.
Speakers to include:
Sarah Burnett (London, UK): MRI of Paget's disease of bone
Cyrus Cooper (Southampton, UK): Update on the epidemiology of Paget's disease
Tim Cundy (Auckland, New Zealand): Update on the epidemiology and genetics of Paget's disease
Luigi Gennari (Siena, Italy): Epidemiology and genetics of Paget's disease in Italy
Jonathan Green (Basle, Switzerland): Bisphosphonate pharmacology
Sir Julian Paget: Keynote Lecture
Anne Langston (Aberdeen, UK): The PRISM Project
Ken Lyles (Durham, USA): New trial data with zoledronic acid
Jean Morissette (Quebec, Canada): Sequestosome mutations of Paget's disease of bone
Stuart Ralston (Edinburgh, UK): Genetics and environmental origins of Paget's disease
Michael Rogers (Aberdeen, UK): Bisphosphonate actions and Paget’s disease