Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
Továbbképzések, rendezvények részletes információi
november
HKSCPSV
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
doki.NET háttér-rendszert használó más társaságok legfrissebb hírei
• Tisztelt Kollégák!Szeretettel várjuk Önöket egy olyan interdiszciplináris konferenciára, melynek központi témája a sokunk által diagnosztizált...>> Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság hírei
[ 2025.11.26. ]
• Megjelent az IFCC eNews novemberi kiadása, melyben az IFCC Task Force for Young Scientists leköszönő magyarországi tagjaként Dr. Fagyas Miklós kollegánkkal...>> Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság hírei
[ 2025.11.26. ]
• Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány és a Sportos Cukorbetegek Egyesülete kezdeményezésére húsz cukorbeteg szervezet és többszáz érdeklődő vett részt a...>> Magyar Diabetes Társaság - Pácienseknek hírei
[ 2025.11.25. ]
• Cuius anima requiescat in paceA hazai diabetológiát, a gyermekorvoslást és az orvostársadalmat nagy veszteség érte,...>> Magyar Diabetes Társaság hírei
[ 2025.11.25. ]
• Kedves Kollégák! Elindult a 2026. április 15-17-i Francia-Magyar Szimpózium regisztrációja. Részletes program és...>> Magyar Radiológusok Társasága hírei
[ 2025.11.25. ]
Linkek, dokumentumok oldalon belüli megjelenítése
Külön ablakban történő megjelenítés (gyorsabb!)
Kongresszusok, rendezvények
 
Ezen az oldalon hazai és nemzetközi rendezvényekről szóló információkat helyezünk el, időrendi sorrendben.

Tipp: A kongresszusokhoz különböző linkek, dokumentumok tartoz(hat)nak, melyeket a "kapcsolódó dokumentumok/linkek" feliratra kattintva érhet el. A felirat mögött zárójelben megjelenő szám a kapcsolódó anyagok számát jelöli.

Hazai kongresszusok rendezvények
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ]
[ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ] 
 
Magyar Gyermekorvosok Társasága
Vándorgyűlés - Heim Pál 150
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2025.12.02.Rendezvény vége: 2025.12.02.
Helyszín: Budapest, Bókay u. 54., Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, Bókay utcai részleg, Bókay utca 54. - Tanterem
A rendezvény Web oldala: https://semmelweis.zoom.us/j/92772736858?pwd=uDcP3iajNkhrSN7tVrNtMNpg5mc3xa.1
Kedves Kollégák!

A Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája közösen a Fiatal Gyermekorvos Szekcióval Vándorgyűlést szervez Heim Pál tiszteletére, születésének 150. évfordulója alkalmából. Az előadások tematikáját Heim Pál bibliográfiája ihlette.

Az MGYT Fiatal Gyermekorvos Szekciója 2016 óta rendszeresen szervez Vándorgyűléseket, ahol változó helyszínnel, adott tematikában továbbképző előadások hangzanak el, elsősorban a rezidens kollégák részére. A rendezvény ingyenes a hallgatóság részére és a személyes részvétel mellett online is lehetőséget biztosít a csatlakozásra. Célunk a továbbképző, oktató előadásokon túl az ellátóhelyek megismerése, kollégák közötti jó munkakapcsolatok megteremtése, továbbá a gyermekgyógyász rezidens közösség összefogása.

Időpont: 2025.12.02. 16:00-17:45

Helyszín
: Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika, Bókay utcai részleg, Bókay utca 54. - Tanterem

Program
: 15 perc előadásonként + 5 perc diszkusszió
16:00-16:05 Megnyitó – Prof. Dr. Szabó Attila
16:05-16:25 Szoptatásról napjainkban-150 év távlatában - Dr. Várady Erzsébet
16:25-16:45 Táplálkozási hiányállapotok – Dr. Cseh Áron
16:45-17:05 Anaemia gyermekkorban – Dr. Csordás Katalin
17:05-17:25 Folyadékterápia – Dr.  Lódi Csaba
17:25-17:45 Pertussis – Dr. Pék Tamás

Az előadásokat online, Zoom segítségével is közvetíteni fogjuk, mely elérhetősége itt található:
https://semmelweis.zoom.us/j/92772736858?pwd=uDcP3iajNkhrSN7tVrNtMNpg5mc3xa.1
Meeting ID: 927 7273 6858
Passcode: 311235

Minden érdeklődőt nagy szeretettel várunk Vándorgyűlésünkön!

A Fiatal Gyermekorvos Szekció és a Semmelweis Gyermekgyógyászati Klinika szervezői nevében
 
Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság
IME Menedzsment & leadership konferencia
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2025.12.02.Rendezvény vége: 2025.12.02.
Tudományos információ: Dr. Cserháti Zoltán
Munkahely neve: Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság
Címe: 1016 Budapest, Számadó utca 5.
E-mail: ime@memt.hu
Szervező: Kovács Ildikó
Munkahely neve: Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság
Címe: 1016 Budapest, Számadó utca 5.
E-mail: kovacs.ildiko@memt.hu
Helyszín: 1062 Budapest, Váci út 1-3., CROWNE Plaza Budapest Hotel
A rendezvény Web oldala: https://memt.hu/rendezveny/xxiv-menedzsment-es-leadership-konferencia/
2025. december 2-án ismét inspiráló előadásokkal, gondolatébresztő beszélgetésekkel és valódi kapcsolatépítési lehetőségekkel várjuk az érdeklődőket az IME Menedzsment és leadership konferencián. A program témái: Megváltozott finanszírozás, új peremfeltételek A kórházi ellátórendszer változásainak értékelése Kettős jogviszony okozta nehézségek Menedzsmentkihívások Adatvezérelt egészségügy és kiberbiztonság
 
Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság
IME Menedzsment & leadership konferencia
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2025.12.02.Rendezvény vége: 2025.12.02.
Tudományos információ: Dr. Cserháti Zoltán
Munkahely neve: Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság
Címe: 1016 Budapest, Számadó utca 5.
E-mail: ime@memt.hu
Szervező: Kovács Ildikó
Munkahely neve: Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság
Címe: 1016 Budapest, Számadó utca 5.
E-mail: kovacs.ildiko@memt.hu
Helyszín: 1062 Budapest, Váci út 1-3., CROWNE Plaza Budapest Hotel
A rendezvény Web oldala: https://memt.hu/rendezveny/xxiv-menedzsment-es-leadership-konferencia/
2025. december 2-án ismét inspiráló előadásokkal, gondolatébresztő beszélgetésekkel és valódi kapcsolatépítési lehetőségekkel várjuk az érdeklődőket az IME Menedzsment és leadership konferencián. A program témái: Megváltozott finanszírozás, új peremfeltételek A kórházi ellátórendszer változásainak értékelése Kettős jogviszony okozta nehézségek Menedzsmentkihívások Adatvezérelt egészségügy és kiberbiztonság
 
Magyar Radiológusok Társasága
RSNA
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2025.11.30.Rendezvény vége: 2025.12.04.
Helyszín: USA, Chicago,
 
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság
MAITT Északkelet Magyarországi Szekció Tudományos ülése
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2025.11.29.Rendezvény vége: 2025.11.29.
Helyszín: 4400 Nyíregyháza, Szindbád sétány 11., Hunguest Hotel Sóstó
Tisztelt Kollégák!

A MAITT Északkelet- Magyarországi Szekciójának vezetősége tisztelettel meghívja Önt és munkatársait a MAITT Északkelet Magyarországi Szekció „Kihívások, lehetőségek” Tudományos ülésére, melynek időpontja 2025. november 29. (szombat).

A helyszín
 technikai okok miatt megváltozott!

Az új helyszín, Hunguest Hotel Sóstó, Nyíregyháza, Szindbád sétány 11.


A rendezvény minden regisztrált résztvevő számára ingyenes. Orvosok számára időközben akkreditálásra került (6 pont kerül jóváírásra). Jelentkezni az OFTEX-en lehet (az OFTEX Kongresszusok címszó alatt található!).

Regisztrációra a helyszínen is lehetőség lesz, de költségtervezés szempontjából az előzetes regisztrációt kérjük alkalmazni. 

https://oftex.hu/project_o/actual_prg/system/launch.php?pg=./oftex/KONG_Adatlap.php?msgid=92268&tableid=0&retcode=konglist

Szakdolgozók részére
 az akkreditáció és jelentkezés részleteiről Karikás Júlia, a Debreceni Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika Intézetvezető Ápolója tud bővebb információval szolgálni (karikas.julia@med.unideb.hu).

A szokásos három szekciós formátumot megtartottuk, de az első szekciót az aneszteziológia és intenzív terápia (és általánosságban az egészségügy) jogi és etikai kérdéseinek szenteltük. Az előadások témái egyre aktuálisabbak és nemcsak az orvosok, de a szakdolgózók mindennapi munkáját is érintik.

Az előadók mind neves, a szakterületükön kiemelkedő jogászok, akik örömmel és első kérésre elfogadták a felkérésünket, amiért hálás köszönet illeti őket:

Dr. Zákány Judit, Phd
, jogász, egyetemi adjunktus a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán. 2014-ben szerzett PhD fokozatot, disszertációját az egészségügyi jog területéhez kapcsolódóan, az egészségügyi szolgáltatók felelősségi kérdéseivel, és az egészségügyi szolgáltatásokat kísérő konfliktusok kezelésének alternatív lehetőségeivel kapcsolatos témában készítette. Az általános jogi kurzusok mellett egészségügyi jogi tárgyakat oktat a graduális és posztgraduális jogászképzésben, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán egészségügyi menedzser mesterképzésben, és meghívott előadóként részt vesz a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán egészségügyi jogi témájú tárgyak oktatásában. A Med et Jur egészségügyi jogi folyóirat szerkesztőbizottságának a tagja, rendszeresen publikál jogi tudományos folyóiratokban egészségügyi jogi témákban.

Dr. Bányai-Márton Gábor
 a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Egészségügyi Gazdasági és Menedzsment Intézet mesteroktatója. 2006-ban végzett a Debreceni Egyetem Állami és Jogtudományi Karán jogászként. 2009 óta kötötte gyakorlati jogi munkája az egészségügyhöz, ezt követően került oktatói-kutatói pályára. 2013-ban szerzett egészségügyi menedzsment specialista diplomát a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán, majd 2014-ben jogvédelmi képviselő képesítést az akkori Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ képzésein. Részt vesz az egészségügyi menedzser és egészségügyi közgazdász mesterképzésekben, valamint a rezidensképzésben, illetve továbbképzéseken is rendszeres előadó, többek között a Belügyminisztérium által a kórház főigazgatóknak szervezett továbbképzéseken. Érdeklődési területe a munkahelyi pszichoszociális kockázati tényezők felelősségi kérdései, illetve az egészségügyi szervezeten belüli kommunikációval való összefüggései, annak esetleges jogi vonatkozásai, következményei.

Dr. Antal Barnabás, LL.M
, egészségügyi adatvédelmi tisztviselő (Debreceni Egyetem Klinikai Központ) egészségügyi, adatvédelmi és adatbiztonsági, mesterséges intelligencia és technológiai jogi szakjogász. Több mint 15 éve foglalkozik egészségügyi adatvédelmi és adatbiztonsági kérdésekkel. Jogi diplomájának megszerzését követően fokozatosan specializálódott az egészségügyi szektor jogi, majd adatkezelési és technológiai kihívásaira, és a mesterséges intelligencia alkalmazásaira. Jelenleg a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának egészségügyi adatvédelmi tisztviselője, ahol meghatározó szerepet vállal az intézményi adatvédelmi és adatbiztonsági rendszer kialakításában és működtetésében.

A második és harmadik szekció hagyományosan az aneszteziológia és intenzív terápia aktualitásait, újdonságait ölelik fel. Az előadók a témában jártas fiatal szakorvosok.

A meghívó és a végleges program megtekinthető ide kattintva

Külföldi kongresszusok rendezvények
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ]
[ 11 ][ 12 ] 
 
Magyar Dermatológiai Társulat
AAD Annual Meeting (Washington, DC, USA, 2028.03.17-21.)
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2028.03.17.Rendezvény vége: 2028.03.21.
Helyszín: USA, Washington, DC,
A rendezvény Web oldala: https://www.aad.org/member/meetings/events/locations
 
Magyar Nephrologiai Társaság
21st Congress of the International Pediatric Nephrology Association (IPNA)
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2027.03.09.Rendezvény vége: 2027.03.13.
Helyszín: Japan, Kyoto,,
A rendezvény Web oldala: https://ipna2027.org/

Dear colleagues and friends,

It is a great pleasure to welcome you to our IPNA congress in Kyoto, Japan, from 9 to 13 March 2027.

IPNA Congresses are international meetings that bring together experts in pediatric nephrology and facilitate international participation to improve patient care across the world. Immerse yourself in a dynamic global event combining science, education, and networking at IPNA 2027 to:

  • Expand your knowledge
    A 5-day program featuring the latest advances in global kidney health, presented by internationally recognized experts.
  • Grow your network
    Opportunities for collaborations with regional and international societies, networking with leaders in the field, and promoting education and research in pediatric nephrology around the world.
  • Advance your career
    Gain global recognition as you present and share your research and learn best practices from across the world.

Kyoto is a city where tradition meets innovation, a perfect setting for IPNA 2027 where the theme of our meting is “Bridging Tradition and Innovation in Pediatric Nephrology.”

Kyoto offers the ideal balance of academic excellence, cultural heritage, global appeal, and warm hospitality. We are confident it will inspire both scientific exchange and cultural appreciation at IPNA 2027.

The scientific committee for IPNA 2027 is proud to prepare a program of outstanding quality to stimulate cross-talk between different specialities involved in the treatment of children with kidney disorders. The program will include a full spectrum of presentations, featuring keynote speakers, masterclasses, basic research, and tertiary care nephrology, as well as hands-on pre-congress CME events.

Hosting IPNA 2027 in Asia underscores the region‘s increasing importance in global healthcare. Asia is home to more than half of the world‘s population, and over 25% of the world‘s children. Asia represents a dynamic and rapidly expanding market for pediatric healthcare innovation, research, and collaboration. Supporting IPNA 2027 provides a unique opportunity to engage with this vital and growing sector.

We are forwarding our sponsorship prospectus for your consideration. Sponsorship of the event provides an opportunity to showcase your company to a highly relevant audience, not only internationally, but also on a continent that is rapidly developing in terms of industry influencers and decision-makers.

We look forward to welcoming you to IPNA 2027 in Kyoto!

 
Magyar Gyermekorvosok Társasága
Congress of the European Paediatric Academic Societies
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.10.28.Rendezvény vége: 2026.10.31.
Our joint, biennial scientific and educational event (EAPS) has been rebranded and will now be known as the Congress of the European Paediatric Academic Societies (CEPAS -  www.cepas.org).

The next CEPAS will take place from 28 - 31 October 2026, continuing the tradition of our joint biennial congress held over the last 18 years.
 
Magyar Neuroszonológiai Társaság
2026 World Pediatrics Conference
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.10.05.Rendezvény vége: 2026.10.06.
Szakterület(ek): Orvosi informatika, Gyermekgyógyászat
Tudományos információ: Morris Silvia
Munkahely neve: Episirus Scientifica
Címe: USA,
E-mail: pediatrics@episirus.org
Szervező: Morris Silvia
Címe: USA,
E-mail: pediatrics@episirus.org
Helyszín: Japan, 530-0014 Osaka, Osaka, Japan, Episirus Scientifica
A rendezvény Web oldala: https://pediatrics.episirus.org/
Episirus Scientifica welcomes you to attend the 2026 World Paediatrics Conference
(2026WPC) which is going to be held during October 05–06, 2026, in Osaka, Japan around
the theme ‘Advancing Pediatric Innovation for a Healthier Tomorrow’ accredited with CPD
credits which enable the professionals from worldwide to exchange their views on a wide
variety of topics affecting child care and those suffering from pediatric diseases around the
world. Since Genetic variance, developmental issues and Congenital defects are of a greater
concern to pediatricians, we will be exploring more into these fields. This international meet
(2026WPC) anticipates hundreds of participants including keynote speakers, Oral
presentations by renowned speakers and poster presenters besides delegates around the
world. This conference perhaps a giant event that creates an ideal platform to share expertise
addressing current advancements involved in Pediatric and Neonatal care. It will be a
wonderful opportunity for all the delegates as it provides an international networking
opportunity to collaborate with the world-class Pediatric and Medical Associations.
Few Topics which will be covered:
 Pediatric Biochemistry
 Pediatric Epilepsy
 Pediatric Genetics
 Neonatology and Pediatric Intensive Care
 Pediatric Infectious Diseases
 Pediatric Neuroradiology
 Child Nutrition
 Pediatric Immunology
 Pediatric Allergy and Dermatology
 Pediatric Cardiology
 Pediatric Psychology and Adolescent Medicine
 Pediatric Neurology
 Pediatric Hematology and Oncology
 Pediatric Emergencies and many more
Target Audience:
 Pediatrician
 Pediatirc Cardiologists
 Pediatric Neurologists
 Pediatric Researchers
 Pediatric Scientists
 Pediatric Nurses
 Pediatric Dermatologists
 Pediatric Faculty
 Medical Colleges
 Pediatric Physicians
 Training Institutes
 Industry professionals
 Researchers
 Fellows or Postdoctoral Students
 Therapists
 Emeritus
 Young Research Scientists
 Business Delegates
 Medical Students
 Device Manufacturing Companies
 Pediatric Associations and Societies
 
Magyar Fejfájás Társaság
2026 World Pediatrics Conference
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.10.05.Rendezvény vége: 2026.10.06.
Tudományos információ: Morris Silvia
Címe: USA,
E-mail: pediatrics@episirus.org
Szervező: Morris Silvia
Címe: USA,
E-mail: pediatrics@episirus.org
Helyszín: USA, Episirus Scientifica
A rendezvény Web oldala: https://pediatrics.episirus.org/
Episirus Scientifica welcomes you to attend the 2026 World Paediatrics Conference (2026WPC) which is going to be held during October 05–06, 2026, in Osaka, Japan around the theme ‘Advancing Pediatric Innovation for a Healthier Tomorrow’ accredited with CPD credits which enable the professionals from worldwide to exchange their views on a wide variety of topics affecting child care and those suffering from pediatric diseases around the world. Since Genetic variance, developmental issues and Congenital defects are of a greater concern to pediatricians, we will be exploring more into these fields. This international meet (2026WPC) anticipates hundreds of participants including keynote speakers, Oral presentations by renowned speakers and poster presenters besides delegates around the world. This conference perhaps a giant event that creates an ideal platform to share expertise addressing current advancements involved in Pediatric and Neonatal care. It will be a wonderful opportunity for all the delegates as it provides an international networking opportunity to collaborate with the world-class Pediatric and Medical Associations.

Few Topics which will be covered:

 Pediatric Biochemistry
 Pediatric Epilepsy
 Pediatric Genetics
 Neonatology and Pediatric Intensive Care
 Pediatric Infectious Diseases
 Pediatric Neuroradiology
 Child Nutrition
 Pediatric Immunology
 Pediatric Allergy and Dermatology
 Pediatric Cardiology
 Pediatric Psychology and Adolescent Medicine
 Pediatric Neurology
 Pediatric Hematology and Oncology
 Pediatric Emergencies and many more

Target Audience:

 Pediatrician
 Pediatirc Cardiologists
 Pediatric Neurologists
 Pediatric Researchers
 Pediatric Scientists
 Pediatric Nurses
 Pediatric Dermatologists
 Pediatric Faculty
 Medical Colleges
 Pediatric Physicians
 Training Institutes
 Industry professionals
 Researchers
 Fellows or Postdoctoral Students
 Therapists
 Emeritus
 Young Research Scientists
 Business Delegates
 Medical Students
 Device Manufacturing Companies
 Pediatric Associations and Societies
Korábbi kongresszusok, rendezvények megjelenítése >>


[ Vissza az előző oldalra ]

A Web-rendszerben található információk szolgáltatása és gyűjtése a magyar média és adatvédelmi törvények előírásait figyelembe véve történik.
A Web-rendszer teljes tartalmára minden jogot fenntartunk!
Copyright © 2025 doki.NET
Internet rendszerének szerkesztősége.


[ www.doki.NET ]