|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
Mindfulness: a biológiai alapoktól a pszichoterápiás alkalmazhatóságig - elméleti és gyakorlati képzés |
Rendezvény kezdete: 2017.03.23. | Rendezvény vége: 2017.03.23. |
Helyszín: 1135 Budapest, Lehel u. 59., Nyírő-OPAI |
Akkreditált képzés 16.000 Ft
Délelőtt:
9.30-10.00 Dr Németh Attila, az orvostudományok Kandidátusa, az Országos Pszichiátriai és Addictológiai Intézet Főigazgatója: A pszichoterápia jelentősége az OPAI működésében. (ELŐADÁS)
10-10.45 Boross Viktor Klinikai szakpszichológus: A mindfulness szerepe az újabb kognitív terápiás irányzatokban (MBCT, DBT, ACT) és a klinikai gyakorlatban (ELŐADÁS)
10.45-11.30 Dr Rajkai Csaba PhD II. Pszichiátriai osztály, kutatásvezető: Mindfulness biológiai háttere (ELŐADÁS)
11.30-12.30 Dr Kara Borbála: Mindfulness csoport a résztvevők számára (GYAKORLATI FOGLALKOZÁS)
Ebéd szünet (12.30-13.30)
Délután:
13.30- 14.00 Prof Dr Füredi János Országos Pszichiátriai és Addictológiai Intézet Oktatási Igazgatója: A tudatosság szerepe a pszichoterápiákban
14.00-14.30 Dr Szegő Orsolya: Mindfulness terápia szerepe az OCD kezelésében (ELŐADÁS)
14:30-15.15 Boross Viktor, Dr Csigó Katalin PhD: Mindfulness esetdemonstráció (ESETBEMUTATÁS)
15.15-16.00 Dr Harsányi András PhD Osztályvezető főorvos: Mindfulness eredete a Buddhizmusban (ELŐADÁS)
16.00-16.30 TESZTVIZSGA (15 kérdéses kérdőíves módszerrel)
16.30-17.00 Dr Németh Attila, az Orvostudományok Kandidátusa – Dr Harsányi András PhD osztályvezető Főorvos: Zárómegbeszélés, diszkusszió |
|
|
 |
|
Magyar Menopausa Társaság |
|
Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciójának XXII. Tudományos és Továbbképző Ülése |
Rendezvény kezdete: 2017.03.24. | Rendezvény vége: 2017.03.25. |
Szakterület(ek): Onkológia, Szülészet-nőgyógyászat |
Tudományos információ: Prof. Dr. Hernádi Zoltán |
Munkahely neve: M.N.T. Cervixpathológiai Szekció |
Címe: |
E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
Szervező: Kaposvári Krisztina |
Munkahely neve: New Instant Szervezőiroda |
Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei út 41. |
Tel: 061 212-3014, 0630/221-1513 |
Fax: 061 225-0304 |
E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
Helyszín: 4200 Hajdúszoboszló, Mátyás király sétány 10., Hunguest Hotel Béke**** |
A rendezvény Web oldala: http://newinst.wixsite.com/cervix22 |
Tisztelt Kollégák!
Hagyományainkhoz híven interdiszciplináris fórumot szeretnénk biztosítani, a továbbképzés feladatait is felvállalva a nőgyógyászati onkológiai legújabb eredményeinek bemutatására különös tekintettel olyan aktuális problémák megvitatására, mint a nőgyógyászati malignómák primér és szekunder prevenciója jelenlegi helyzete és megújításának lehetőségei. Mindkét területen jelentős az fejlődés, ha csak a ma már 9 típussal szemben védelmet biztosító HPV vakcinát vagy a cervicalis rákmegelőző állapot in vivó azonosítása terén történt előre lépést említjük a LuViva multimodális hyperspektroszkópia alkalmazásával.
A kongresszus szakmai hátterét és szervezését a Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciója biztosítja Prof. Dr. Hernádi Zoltán a Cervixpathológiai Szekció elnöke irányításával, a helyi előkészítő munkát a vezetőség tagja dr. Kiss Miklós főorvos segíti. A New Instant Szervezőiroda végzi a technikai lebonyolítást, előző rendezvényeinkhez hasonlóan immár hetedik alkalommal.
A kongresszus fő témái:
A méhnyakrák primér prevenciója – mit ajánl ma a nőgyógyász – kettő, négy vagy kilenc komponensű vakcinát?
A méhnyakrák szekunder prevenciója, a méhnyakszűrés minősége – találati biztonsága javításának újabb lehetősége a LuViva multimodális hyperspektroszkópia.
Személyre szabott szűrési protokollok kialakítása az életkor, a gesztációs anamnézis, és a rizikó kategória szerint.
A modern, erre a célra validált HPV teszt beillesztésének lehetősége a primér szűrésbe az európai szabályozással összhangban.
A cytológiai vizsgálat továbbfejlesztésének lehetőségei: „liquid based” cytológia immun-cytokémiai vizsgálatok, flow cytometria.
A méhnyakszűrés hazai helyzete és szervezeti megújításának lehetőségei: „self irrigation” mintavétel, védőnői, háziorvosi nőgyógyász szakorvosi szűrés/ komplex rákszűrés koncepciója és tapasztalatai
A kötelezően felajánlandó HPV vakcináció iskolaorvosi és gyermekgyógyászati tapasztalatai – a nőgyógyász szakorvos kapcsolódó feladatai és az együttműködés lehetőségei.
A kötelezően felajánlandó HPV vakcináció által lefedett populáción túli korosztályok vakcinációja.
Multidiszciplináris fórum az ANTSz, a gyártók, a finanszírozó, a betegfórumok és a szolgáltatók részvételével a vakcináltak körének szélesítése érdekében
A nőgyógyászati onkológiai innováció legújabb diagnosztikai és terápiás eredményei
Humán papilloma vírus kutatások „up to date 2017” Mit látunk másképpen mint pár évvel korábban?
Hazai onkológiai „státusz” a statisztikai adatok tükrében: morbiditási és mortalitási adatok, a méhnyakrák és egyéb nőgyógyászati malignómák valamint rákmegelőző elváltozásaik jelenlegi epidemiológiai jellemzői.
A HPV/cytológiai/pathológiai diagnosztika újabb lehetőségei a szenzitivitás és specificitás valamint a prediktív érték javításának újabb útjai, minőségbiztosítás.
A HPV infekciók jelentősége immundeprimált betegek körében: szervtranszplantáltak, AIDS betegek.
HPV infekció és terhesség – szülésvezetés hüvelyi és gáti condylomatosis mellett.
A HPV infekciók és klinikai manifesztációik terápiás lehetőségei
A célzott terápia jelentőségének és körének bővülése nőgyógyászati daganatokban.
A krónikus genitális infekció – STD - onkológiai jelentősége.
A tartósan gyógyult onkológiai betegek életminősége: gyermekvállalás, sexualitás - hormonális fogamzásgátlás, a HRT lehetőségei és biztonsága.
Nőgyógyászati daganatok multimodális terápiája – a műtétes, sugár és gyógyszeres kezelés és azok optimális kombinálása.
Nőgyógyászati onkológiai betegek szupportív terápiája (antiemetikus -, haemopoetikus terápia, gyógytápszerek, táplálék kiegészítők)
Konszenzus dokumentumok a női nemi szervi daganatok megelőzéséről, diagnosztikájáról és terápiájáról
|
|
|
 |
|
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
EFES Regional Course in Clinical Endocrinology |
Rendezvény kezdete: 2006.03.17. | Rendezvény vége: 2006.03.18. |
Tudományos információ: Prof. dr. Vera Popovic MD, PhD, FRCP |
Munkahely neve: University Clinical Center, Institute of Endocrinology, Neuroendocrine Unit |
Címe: Dr Subotica 13 11000 Belgrade |
Tel: +381 11 684 177 |
Fax: +381 11 685 357 |
E-mail: popver@eunet.yu |
Helyszín: Hotel Intercontinental, Belgrade, Serbia & Montenegro |
On the behalf of European Endocrine Society and Endocrine Section of Serbian Medical Society, we invite endocrinologists and young trainees to update their knowledge, by attending the course lectured by the most prominent European endocrinologists. Unfortunately, since the number of attendees is limited up to 150, it is important to let us know (by e-mail) how many of your endocrinologists would like to attend this course.
The registration fee for this educational course is 50 EUR. |
|
|
 |
|
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság |
|
26th International Symposium on Intensive Care and Emergency |
Rendezvény kezdete: 2006.03.21. | Rendezvény vége: 2006.03.24. |
Helyszín: Brussels, Belgium |
A rendezvény Web oldala: http://www.intensive.org |
The objectives of this four day symposium are to provide participants with an up to date review of the most recent, clinically relevant, developments in research, therapy, and management of the critically ill. The meeting is opened to all physicians, nurses and other health professionals with interest in critical care or emergency medicine.
DEADLINE FOR BANK TRANSFER : 28/02/2006
DEADLINE FOR REGISTRATION BY FAX : 16/03/2006
DEADLINE FOR REGISTRATION ON-LINE : 17/03/2006 17h00
OPENING ON SITE REGISTRATION DESK: 20/03/2006 at 2pm |
|
|
 |