A kezdeményezés részeként a szakemberek közérthető módon mutatják be, hogyan lehet apró lépésekkel jelentős életmódbeli változásokat elérni, hogy megelőzzük a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását. A szakértők között olyan neves orvosok kapnak szót, mint Dr. Prof. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a Városmajori Klinika igazgatója, Dr. Prof. Gellér László, a szívritmuszavarok kezelésének egyik vezető szakembere Magyarországon. Elektrofiziológusként és kardiológusként foglalkozik a szívritmuszavarok diagnosztizálásával és azok különböző terápiás megoldásaival, beleértve az invazív beavatkozásokat is, mint például a katéteres abláció és a pacemaker-beültetés, tőle tanul a világ.
A podcast vendégei
Dr. Jermendy György belgyógyász, diabetológus, és az egyik vezető szaktekintély Magyarországon a cukorbetegséggel kapcsolatos kutatások és kezelések terén. Dr. Schwab Richárd belgyógyász, gasztroenterológus, talán az első, aki ma bárkinek eszébe jut a mikrobiom szó hallatán.
Dr. Muk Balázs, a GOKVI főorvosa, az MKT Szívelégtelenség és Szívizombetegségek Munkacsoportjának titkára, Dr. Prodán Zsolt, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet gyermekszívsebész-főorvosa, Dr. Járai Zoltán, címzetes egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem habilitált doktora, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház Kardiológiai Profiljának profilvezető főorvosa. Belgyógyász, kardiológus, klinikai farmakológus szakorvos, obezitológus, a belgyógyászati angiológia és a hypertonia gondozás minősített orvosa.
Dr. Oczella Péter – forradalmi pszichiáter, több mint egy évtizedes tapasztalattal az állami pszichiátriai ellátásban, közben az agy és a bélrendszer állapotának összefüggéseit kutatja, Dr. Szatmári Szabolcs neurológus, aki az agyi katasztrófák, az Alzheimer-, demencia-prevenció mellett a Semmelweis Egyetemen folyó széklettranszplantációs kutatások egyik vezetője.
A műsorban olyan közismert személyiségek osztják meg tapasztalataikat és gondolataikat, többek között, mint Csányi Sándor színművész, Kemény Dénes, a vízilabda-legenda, Nyilasi Tibor, a világhírű labdarúgó, Till Attila műsorvezető, valamint Csonka András színész, Kőrössy Zoltán, az Eventrend Group egyik alapítója és ügyvezetője, akikkel közösen járják körbe a szívünk egészségét befolyásoló tényezőket és az életmódbeli változtatások jelentőségét.
Szívügyekről őszintén – mit tanulhatunk a műsorból?
A „Szívvonal” célja, hogy könnyen érthető, mégis szakmailag hiteles válaszokat adjon a mindannyiunkat érintő kérdésekre: Mit jelent a megelőzés? Hogyan előzhetjük meg a szív- és érrendszeri betegségeket? Milyen hatással van a táplálkozás, az alvás, a stressz vagy akár az emésztőrendszerünk egészsége a szívünkre? Hogyan segíthetünk magunkon apró, de hatásos lépésekkel, hogy jelentősen javítsunk egészségi állapotunkon?
A szív- és érrendszeri betegségek Magyarországon: az első számú halálok
A szív- és érrendszeri betegségek a leggyakoribb halálozási okok Magyarországon. Évente több mint 60 ezer életet követelnek, és az egészségügyi ráfordítások jelentős részét, 20%-át teszik ki. Ezek közül is kiemelkedik a szívinfarktus, amely a legtöbb halálesetért felelős. Az orvosok és az egészségügyi szakemberek heroikus küzdelmet folytatnak, mégis a betegek negyede az infarktust követő egy éven belül elhalálozik, mert későn kérnek segítséget, vagy nem veszik komolyan a korai figyelmeztető jeleket.
A „Szívvonal” nemcsak edukálni, hanem inspirálni is szeretne: minden epizódban olyan közismert személyekkel beszélgetnek, akik saját tapasztalataik alapján osztják meg, mit jelent számukra az egészségtudatos életmód, és hogyan próbálnak harmóniát találni testük és lelkük között.
Ne hagyja ki ezt az izgalmas és fontos beszélgetéssorozatot – vigyázzunk együtt a szívünk egészségére!
www.szivvonal.hu
A hiteles tartalom mindig Szívderítő!
Megelőzéssel, betegségekkel, vizsgálatokkal, terápiákkal kapcsolatos információkat olvashat nálunk. A Szívderítőt a Magyar Kardiológusok Társasága hozta létre és felügyeli. Kövessen minket a YouTube-on is!