Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
MAGYAR KARDIOLÓGUSOK TÁRSASÁGA
Hungarian Society of Cardiology

Szívünk napja

További cikkeink

Szívünk napja 2024 - akik nélkül nem segíthetnénk Önöknek!

2024.09.18.

Nemzetközi és hazai szinten is vigyáznak a szívünkre

2024.09.12.

A Szí...

A Szív Világnapja: miért fontos megünnepelni a szív egészségét?

2024.09.01.

Szept...

Figyelem!

A megtekinteni kívánt tartalom inaktív.

Szívünk napja 2024.09.24. MKT
Az MKT legfrissebb hírei

Szívösvény - a Szívünk napján fedezze fel ezt a különleges világot!

  1. szeptember 29-én a Szívünk Napja ingyenes rendezvény keretein belül Budapesten a Városligetben 3.alkalommal találkozhatnak a Magyar Kardiológusok Társasága Kardiológiai Fizioterápia Munkacsoportjának gyógytornászaival, akik a Magyar Gyógytornász- Fizioterapeuták Társaságával közös szervezésben várják az érdeklődőket a Szívösvényen. Hét állomásunkon, hét témakörben szolgálunk hasznos információkkal a szív- és érrendszeri betegségek fizioterápiás kezelése és a kardioprotektív életmód vonatkozásában.

CSELEKEDJ, HOGY ÉLETET MENTS! CSELEKEDJ A SZÍVEDÉRT!

A Szívünk Napja rendezvényen, 2024. szeptember 29-én, a Városligetben 12:00-17:30 között a Magyar Kardiológusok Társasága gyógytornászai vezetésével a Szívösvény állomásain életmódtanácsokat kaphatnak a résztvevők a szív- és érrendszeri betegségek megelőzéséről. A Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika gyógytornászai, köztük Kocsis Kornélia, Paulikné Olchváry Anna, Sydó Szilvia, Márk-Simon Klaudia és Chinorányi Gergely, játékos tesztekkel mérik fel az állóképességet. A programban részt vesznek a Szent Rókus Klinikai Tömb gyógytornászai, valamint szakorvosként Prof. Dr. Zima Endre.

A Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet gyógytornászai, köztük Sági Petra és Kardos Koppány, valamint Dr. Csanádi Bettina orvos válaszolnak a testmozgásra és túlsúlyra vonatkozó kérdésekre. A programban részt vesznek a Szegedi Tudományegyetem munkatársai és a Semmelweis Egyetem hallgatói is.

Az állomáson dr. Garbaisz Dávid szakorvos, Ferenczi Ágnes (Revita Rendelő), és Horváthné Kurta Éva (BIK) gyógytornászok, illetve a Semmelweis Egyetem gyógytornász hallgatói támogatásával megtudhatja, hogy mi a különbség az artériás és a vénás érbetegségek között, valamint azt, hogy mi is az a nyiroködéma és hogy hogyan működik a keringési rendszerünk. Gyógytornászaink segítségével olyan egyszerű mozgásprogramokba kaphatnak betekintést, melyek mind az érszűkülettel, mind a vénás betegségekkel rendelkező pácienseknek hasznos ismereteket nyújtanak.

A Lég(ző)torna állomáson Korom Ágota és Imre Imola gyógytornászok (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika), Dr. Németh Mariann szívsebész (Debreceni Egyetem), valamint a Semmelweis Egyetem gyógytornász hallgatói válaszolnak a légzőtorna jelentőségével kapcsolatos kérdésekre. A légzőtorna támogatja a szív munkáját és javítja a légzési kapacitást, ami különösen fontos szívműtét után, vagy ha valaki légszomjat tapasztal egy emelet megmászása közben. Nem minden légzési nehézség légzőszervi eredetű, a szívproblémák is gyakran okoznak ilyen tüneteket.

Ma már tudjuk, hogy a rák és a szívbetegségek kialakulásának hasonló kockázati tényezői vannak, ezért fontos a társadalom tájékoztatása. Szinte minden családot érint, ami számos kérdést felvet:

  • Hogyan csökkenthető a rák kialakulásának kockázata?
  • Milyen fizikai aktivitás ajánlott?
  • Hogyan segít a sport ezek megelőzésében?
  • Szabad-e az onkológiai kezelések alatt tornázni?

A Ráktérítő állomás hiteles információval várja az érdeklődőket. Dr. Szőnyi Márta onkológus, Kapitány Zsuzsanna gyógytornász és a Gyógyulj Velünk Egyesület segít a tájékozódásban.

Az okosórák, okoskarkötők és mellkas pántok Bluetooth segítségével párosítva képesek követni szinte bármilyen fizikai aktivitást. Ezek az eszközök segítenek a megfelelő fizikai terhelés nyomon követésében. Az állomáson bemutatjuk a program jelentőségét a kardiológiai rehabilitációban, és megmutatjuk, hogyan építhető be a mozgás a mindennapokba. Megtanítjuk, hogyan használhatók az okoseszközök az applikációk kezelésére, amikkel monitorozható a kardiológiai terhelhetőség. Horváth Ildikó gyógytornász, Dr. Kósa István és a Semmelweis Egyetem hallgatói várják az érdeklődőket a Pécsi Tudományegyetemmel együttműködve.

Ez is érdekelheti

A cukorbetegség neurológiai szövődményei

Védjük meg a női szíveket! - Sajtóközlemény

Az internet  hatása az orvos-beteg kapcsolatra

A szív- és érrendszeri betegségek Magyarországon továbbra is vezető halálok – „Mentsünk együtt életet!” program folytatódik

Igaz vagy hamis? Ha kiveszünk egy sejtet a szívből egy petricsészébe, az továbbra is pulzálni fog!

Szívünk napja 2024 - akik nélkül nem segíthetnénk Önöknek!