Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
MAGYAR KARDIOLÓGUSOK TÁRSASÁGA
Hungarian Society of Cardiology

Szívünk napja

További cikkeink

Szívünk napja 2024 - akik nélkül nem segíthetnénk Önöknek!

2024.09.18.

Nemzetközi és hazai szinten is vigyáznak a szívünkre

2024.09.12.

A Szí...

A Szív Világnapja: miért fontos megünnepelni a szív egészségét?

2024.09.01.

Szept...

A tartós stressz és a szívbetegségek kapcsolata

Betegségek 2024.07.01.

A szív- és érrendszeri betegségeknek kifejezetten látványos kapcsolata van a lelki folyamatokkal. Aki nem hisz a lelkizésben és rózsaszín ködnek tartja a pszichoszomatikát, az is kénytelen meghajolni az alábbi érvek előtt, hiszen mindannyian tapasztaltuk már a „majd kiugrik a szívem” állapotot, de azt is, hogy lelki fájdalom esetén a szívünk is szorítani kezd.

Gondoskodás a szívbetegről

Lelki tényezők 2024.02.12.

A szívbetegség szomorú igazsága, hogy gyakran ugyanolyan nehéz annak, aki gondoskodik a betegről, mint magának a betegnek. Egy amúgy is elfoglalt embernek ezzel tovább emelkedik a stressz-szintje, egyre több nyomás helyeződik rá, és ráadásul a munkaterhelése is megnő.

Szívbetegek mindennapjai: front, stressz, sport, gyógyszerszedés

Életmód 2024.01.16.

Aki szívbeteg, önkéntelenül is jobban figyeli és keresi a kapcsolatot az élet bármely területén előálló változásokkal. Vajon tényleg rosszabbul leszek, ha front jön vagy nagy stressz alatt állok? Vajon tényleg jobban lettem attól, hogy többet mozogtam és rendszeresen szedem a gyógyszereimet? 

Vannak munkák, amelyek komolyan ártanak a nők egészségének

Életmód 2023.11.22.

A nővérek, szociális munkások, a pénztárosok és az egészségügyi dolgozók akár 14 – 38 százalékkal nagyobb valószínűséggel kerülnek rossz szív- és érrendszeri egészségi állapotba, mint azok a nők, akik más munkakörben dolgoznak. Ugyanakkor a hiedelmekkel ellentétben nincs komoly kockázatnövelő hatása az ingatlanközvetítői és irodai asszisztensi munkakörnek.

Valóban boldogabbá és egészségesebbé tesznek minket az állatok?

Lelki tényezők 2023.10.19.

Arra már egyértelmű bizonyítékaink vannak, hogy a házikedvencek oldják a magányt és növelik a fizikai aktivitást, azonban a további előnyös hatásukra csak feltételezések vannak, és egyáltalán nincsenek tudományosan annyira megalapozva, mint amennyire általában gondolnánk.

Kreatív tevékenységek jótékony hatása a szívbetegségek megelőzésében

Lelki tényezők 2023.06.01.

A rajzolás és a festés nem csak művészeti tevékenységek, hiszen végzésük közben számos pozitív változás következik be az agy működésében, ez kihat a stressztűrő-képességre, ez pedig a kardiológiai betegségek kockázatát befolyásolja.

Stressz és szívbetegségek

Lelki tényezők 2021.12.17.

Nagyon sokáig a magyar lakosság a szívbetegségek fő okaként (a közvéleménykutatások szerint) a stresszt jelölte meg. Évtizedekig tartotta magát az a tévhit, hogy nem más, csakis a folytonos munka, a főnökök által ránk nehezedő nyomás, a túlórázás és a magánéleti problémák miatt megy tönkre a szívünk. Nézzük, hogy mi történik velünk stressz esetén!

A depresszió és a szívbetegség között kölcsönös kapcsolat van

Lelki tényezők 2023.07.24.

A depresszió fokozza a szívbetegségek kockázatát, a szívbetegségek pedig a betegek részénél depressziót okoznak. Mi az összefüggés?

A depressziósok többségét a szíve viszi a sírba

Lelki tényezők 2022.10.17.

Máig nem tisztázták a pontos összefüggést a súlyos pszichiátriai betegségek és a kardiológiai megbetegedések között, és ennek „csupán” az az oka, hogy sok tényező játszik szerepet benne. Az azonban biztos: a pszichiátriai betegek körében a szív- és érrendszeri betegségek felelősek a halálesetek többségéért, és így azért is, hogy 6-10 évvel rövidebb ideig élnek az átlaghoz képest.

A meditáció üzenete a szívnek és a léleknek

Lelki tényezők 2022.06.22.

A meditáció egészségre gyakorolt hatását számos területen kutatják, hiszen maga a meditáció, mint tevékenység több ezer éves múltra tekint vissza. Hétezer évvel ezelőttről már bizonyítékat is találtak erről a gyakorlatról. Az elképzelések szerint a meditáció eredetileg abból a szokásból indult ki, hogy elődeink a barlangban ültek és bámultak a tűzbe.