Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 

A jóga jótékony hatásai: hogyan segíti a szív egészségét és a mentális jólétet?

Életmód 2025.02.14.

A jóga nemcsak egy ősi indiai mozgásforma, hanem tudományosan igazolt módszer is az egészség megőrzésére. Kutatások szerint rendszeres gyakorlása csökkentheti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, mérsékelheti a stresszt és hozzájárulhat a hormonális egyensúly fenntartásához. Ha ilyen egészségügyi előnyökkel jár a jóga, akkor hogyan érdemes beépíteni a mindennapi rutinba?

5 mindennapi szokás, amely károsíthatja a szívet – és sokan észre sem vesszük

Életmód 2025.02.10.

A szív- és érrendszeri betegségek világszerte vezető haláloknak számítanak, mégis sokan anélkül ártanak a szívüknek, hogy észrevennék. Egy brit kardiológus rávilágított arra az öt hétköznapi szokásra, amelyek hosszú távon károsíthatják a szív egészségét. A megfelelő alvás, a rendszeres mozgás, a stresszkezelés, a D-vitamin pótlása és a szociális kapcsolatok ápolása mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy elkerüljük a szívproblémákat.

A vitaminok és ásványi anyagok szedésének alapszabályai

Életmód 2025.01.17.

A vitaminok és ásványi anyagok megfelelő szedése jelentősen befolyásolja a felszívódásukat és hatékonyságukat. Fontos figyelni arra, hogy mikor, mivel és hogyan vesszük be őket, hiszen bizonyos italok vagy ételek ronthatják, míg mások javíthatják a hasznosulásukat. Az egyéni szükségletek és élethelyzetek szintén meghatározzák, milyen mennyiségben és összetételben érdemes szedni ezeket a kiegészítőket, ezért érdemes szakember tanácsát kérni.

Csak egy döntést hozzon meg, és megváltozik az élete

Életmód 2025.01.03.

Bár tudjuk, hogy az életmódváltás nincs dátumhoz kötve, mégis sokan határozzák el magukat az új év kezdetén arra, hogy javítanak az egészséggel kapcsolatos hozzáállásukon. Mivel a legtöbben szív- és érrendszeri betegségek miatt halnak meg, így az egyik legfontosabb szűrés, ami növeli az élettartamot, az a kardiológiai kivizsgálás. Hogyan zajlik tehát általában a kardiológiai szűrés folyamata Magyarországon?

Védjük meg a női szíveket! - Sajtóközlemény

Életmód 2024.10.03.

A SZÍVSN Országos Betegegyesület folytatja a női szívek védelmére indított kampányát, melynek keretében újabb szűréseket szervezünk októberben és novemberben. Az okok egyértelműek: a magyar nők 51%-a szívbetegség következtében veszti életét, és közülük 43%-nál nem jelentkeznek előzetes tünetek. A világban minden harmadik női halálesetért szívproblémák felelnek, és a nőknél magasabb a halálozási arány, mint a férfiaknál. Ezért szükséges lépéseket tenni!

Az internet  hatása az orvos-beteg kapcsolatra

Életmód 2024.10.02.

Hogyan változtatja meg az internet az orvos-beteg kapcsolatot? Bár az online információk növelik a tudatosságot, gyakran félreértésekhez is vezethetnek. Az orvosoknak kulcsszerepük van abban, hogy segítsenek eligazodni a betegeknek a hiteles források között. 

Nemzetközi és hazai szinten is vigyáznak a szívünkre

Életmód 2024.09.12.

A Szív Világszövetség (World Heart Federation, WHF) hívta életre a Szív világnapját, 2000-ben. A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet a szív- és érrendszeri betegségekre. Ezek világszerte a vezető halálokok közé tartoznak. A program ösztönzi az embereket az egészséges életmódra, amely csökkenti a kockázati tényezőket. A WHF kampányokkal és rendezvényekkel segít növelni a megelőzés fontosságának tudatosságát és támogatja a szív egészségének megőrzését. A Világszövetség tagja Magyar Kardiológusok Társasága is. Az MKT célja a szív- és érrendszeri betegségek megelőzése, gyógyítása, valamint a szívgyógyászati ismeretek bővítése - ezért rendezik meg idén is a Szívünk napját, melynek programját is megtalálják a cikkben.

Szívbetegség és csontritkulás lehet a dohányzás következménye

Életmód 2024.08.29.

A dohányzás egészségkárosító hatásai közé tartoznak a szívbetegségek és csontritkulás. A két betegség összefüggéseiről is érdemes tudnunk.

Már átlagosan tíz százalékos lépésszámnöveléssel is csökkenthetjük a betegségek kockázatát

Életmód 2024.08.17.

A szív- és érrendszeri, a daganatos betegségek és a demencia kialakulásának kockázatát is jelentősen csökkenti, ha átlagos napi lépésszámunkat akár csak tíz százalékkal növeljük. Mindez további nyereségként az alvásunk minőségére és mentális állapotunkra is pozitív hatást gyakorol a Semmelweis Egyetem szakértője szerint.

Országos felmérés kezdődik: hogy vannak a betegeket segítő családtagok?

Életmód 2024.08.13.

Hazai betegszervezetek összefogásával egy országos felmérés indult, hogy megismerjék azoknak a helyzetét, problémáit, tapasztalatait, akik tartós, krónikus beteget gondoznak, illetve a mindennapokban segítenek betegséggel élő családtagjuknak, rokonuknak vagy ismerősüknek. A felméréshez a SZÍVSN Országos Betegegyesület is csatlakozik, alább pedig elérhető a kérdőív.