Az előadások a cukorbetegség okozta lábsebek kezelésének és megelőzésének a kérdéseit taglalják, annál is inkább, mert az ezekből fakadó végtag-abreviációk száma – arányosan - sokkal magasabb itthon, mint a környező országokban. Adódik ez a gyógyítással foglalkozók korszerű ismereteinek részleges hiányából, a szakmai lehetőségek - sok helyütt - korlátozott voltából, valamint a betegek tájékozatlanságából, nem megfelelő életmódjából.
Az alapellátásban jelentkező, feltétlen megoldandó problémákról, a lábszűrés fontosságáról Dr. Kökény Zoltántól hallhatunk majd előadást.
A MDT tagjai - jelesül Wittmann István, Kempler Péter és Jermendy György professzorok - a kardinális tünetek, a neuropathia és az angiopathia kialakulását, pathológiáját, felismerésének és kezelésének lehetőségeit taglalják.
A semi-invazív beavatkozás technikája az intervenciós radiológus kezében van, amelyről Prof. Dr. Battyáni István tart majd előadást.
Prof. Dr. Harsányi László, valamint a Magyar Sebkezelő Társaság tagjai (Farkas Péter, Rozsos István, Sugár István doktorok) a halaszthatatlan és korrekt sebészeti, szükség esetén érsebészeti beavatkozások mikéntjére, valamint a tehermentesítés szükségességére hívják fel a figyelmet előadásaikban, mellyel – remélhetőleg - részben megelőzhetők azok a különböző szintű amputációk, amik törvényszerűen az életminőség és az életkilátások katasztrofális romlásához vezetnek.
A podiáter azokat a riasztó, míg máskor még csak alig észlelhető lábelváltozásokat mutatja be, amelyek előre vetítik további súlyos szövődmények kialakulását, hangsúlyozva egyúttal a megelőzés fontosságát.