|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága Ünnepi Évzáró Ülése |
Rendezvény kezdete: 2020.12.16. | Rendezvény vége: 2020.12.16. |
Helyszín: Online, |
Kedves Kollégák!
A Magyar Gyermekorvosok Társaságának vezetősége 2020. december 16-án 14.00-16.00 óra között tartja évzáró ülését, és annak keretei között a Schöpf-Merei- és Bókay-díjak ünnepélyes átadását, amelyre a tagságot ezúton sok szeretettel meghívjuk. A koronavírus-járvány miatt az idei évben rendezvényeinket, nívós díjaink átadását el kellett halasztanunk. A mostani, a virtuális térbe áthelyezett adventi eseményünk azonban alkalmat teremt arra, hogy értékeljük, áttekintsük az évet, megköszönjük a teljes tagság áldozatos, embert próbáló munkáját, és kitüntessük a díjazottakat.
A Magyar Gyermekorvosok Társaságának évzáró eseményét élőben közvetítjük.Számítunk a kollégák megtisztelő részvételére az alábbi linken bekapcsolódva: https://youtu.be/jxxKFo4zCoQ Számítunk valamennyi kollégánk megtisztelő részvételére!
A Magyar Gyermekorvosok Társaságának vezetősége |
|
|
 |
|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
Bevezetés a motivációs interjú alkalmazásába – workshop |
Rendezvény kezdete: 2020.12.12. | Rendezvény vége: 2020.12.12. |
Szakterület(ek): Pszichiátria, mentálhigiéné |
Tudományos információ: dr. Urbán Róbert |
Munkahely neve: Kognitív és Sématerápiás Központ |
Címe: 1083 Budapest, Baross utca 119/A/1. |
Tel: +36 1 781 6889 |
E-mail: urban.robert@ppk.elte.hu |
Szervező: Gergely Sára |
Munkahely neve: Kognitív és Sématerápiás Központ |
Címe: 1083 Budapest, Baross utca 119/A/1. |
Tel: 36 1 781 6889 |
E-mail: oktatas@vikote.hu |
Helyszín: 1083 Budapest, Baross utca 119/A/1., Kognitív és Sématerápiás Központ |
A rendezvény Web oldala: http://vikote.hu/programok/bevezetes-a-motivacios-interju-alkalmazasaba-workshop/ |
A motivációs interjú módszere a kognitív disszonancia elméletén alapul. Amikor egy személynek egymásnak ellentmondó elképzelései vannak, ez disszonanciát okoz benne, és az a jellemző, hogy megpróbálja ezt a belső konfliktust megoldani az egyik vagy a másik irány választásával. A motivációs interjúban arra törekszünk, hogy segítsünk a páciensnek abban, hogy ezeket a tényeket valóban megvizsgálja, ugyanakkor feltárjuk a belső értékrendjét, hogy ilyen módon előhívjuk és felerősítsük benne a késztetést a változásra.
A workshop során érintett témák:
A motivációs interjú alapjai, elméleti háttere, kapcsolódása más viselkedésváltozást segítő
módszerekhez.
A motivációs interjú módszerei a bevonás folyamatában.
A motivációs interjú módszerei a fókuszálás folyamatában.
A motivációs interjú a motiváció erősítésének folyamatában. A motivációs interjú eszközei a
változás beszéd kiváltása és a változás elleni beszéd és ellenállás megjelenésekor.
A motivációs interjú a tervezés folyamatában.
A motivációs interjú és kombinálása más megközelítésekkel.
A képzés célja a motivációs interjú alkalmazásának megismerése, az ismeretek elmélyítése. |
|
|
 |
|
Magyar Diabetes Társaság |
|
CGM technológiai beillesztése a klinikai diabetológiába (Nagy lehetőség van a kezünkben, tudunk-e vele élni...?) |
Rendezvény kezdete: 2020.12.11. 13:00 | Rendezvény vége: 2020.12.11. 17:00 |
Helyszín: Online tanfolyam |
Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika online tanfolyam, amely 8 pontra akkreditált!
Jelentkezés: Kérjük a nevet, munkahelyet, pecsétszámot és email címet elküldeni a mate.edit@med.semmelweis-univ.hu címre
Részvételi díj: 5000 Ft, amelyet az Osseus Alapítvány 10103104-39562522-00000008 számú számlájára kérünk átutalni (online linket azok kapnak, akik a díjat befizették)
Célcsoport: belgyógyász, gyermekgyógyász, endokrinológus, családorvos szakorvosok, illetve jelöltek, valamint diabetológusok és szakdolgozók.
A program elérhető a kapcsolódó dokumentumok alatt. |
|
|
 |
|
Magyar Angiológiai és Érsebészeti Társaság |
|
10th Munich Vascular Conference (MAC) 9-11 December 2020 |
Rendezvény kezdete: 2020.12.09. | Rendezvény vége: 2020.12.11. |
Helyszín: Németország, München, |
A rendezvény Web oldala: https://mac-conference.com |
Kedves Kollégák! Az idei müncheni aorta kongresszus szervezői ismét ingyenes regisztrációt biztosítanak 25 MAÉT tag számára. Absztrakt küldésére is van lehetőség. Mindenkit biztatok előadás bejelentésére. A kongresszus honlapja: https://mac-conference.com Aki szeretne részt venni a kongresszuson, küldje el elérhetőségét a MAÉT titkárságára (titkar.ersebtanszek@med.semmelweis-univ.hu), regisztrálni majd szeptember után lehet, a szervezőktől érkező információt továbbítjuk az érdeklődőknek. Üdvözlettel: Dr. Szeberin Zoltán a MAÉT elnöke |
|
|
 |
|
Magyar Ortopéd Társaság |
|
OTA Annual Meeting |
Rendezvény kezdete: 2006.10.05. | Rendezvény vége: 2006.10.07. |
Munkahely neve: Orthopaedic Trauma Association |
Címe: 6300 North River Road, Suite 727, Rosemont, Illinois 60018-4226 |
Tel: (847) 698-1631 |
Fax: (847) 823-0536 |
E-mail: ota@aaos.org |
Szervező: Michael J. Brennan, MD |
Helyszín: Phoenix, Arizona |
A rendezvény Web oldala: http://www.ota.org/meetings/06_annualmeeting.html |
Pre-meeting events October 4th
Arizona Biltmore Resort & Spa
Podium and poster abstract revision deadline: June 12
Podium presenter manuscript submission deadline: September 4 |
|
|
 |
|
Magyar Menopausa Társaság |
|
11th McGill International Symposium on Reproductive Endocrinology & Infertility and Women's Health |
Rendezvény kezdete: 2006.10.04. | Rendezvény vége: 2006.10.06. |
Szervező: Symposium Secretariat |
Címe: 687 Pine Avenue West
Women's Pavilion, Room F4.23
Montreal, Quebec H3A 1A1 |
Tel: +1-514-843-1729 |
Fax: +1-514-843-1678 |
E-mail: info@mcgillsymposium.com |
Helyszín: Montreal |
A rendezvény Web oldala: http://www.mcgillsymposium.com/ |
An expert panel of speakers to address various aspects of reproductive endocrinology and infertility and Women's Health within a very exciting and informative program:
-Infertility
-ART - IVF - IVM
-Preventative Medicine in Women's Health
- Diabetes
- Heart Disease
- Bone Disease
-Neonatology & High Risk Obstetrics
|
|
|
 |
|
Magyar Hypertonia Társaság |
|
11th ECCR Meeting 2006 |
Rendezvény kezdete: 2006.09.29. | Rendezvény vége: 2006.10.01. |
Tudományos információ: Alessandro Capponi (Programme Coordinator) |
Munkahely neve: European Council for Cardiovascular Research (ECCR) |
Helyszín: La Colle sur Loup, Nice, France |
A rendezvény Web oldala: http://www.eccr.org/meeting_2006.htm |
Although the programme will be decided on the basis of the topics of the submitted abstracts, presentations and general subjects will include:
• Genetics of arterial hypertension
• Steroids and cardiovascular disease
• Resistance to antiplatelet therapy
• Angiotensin II and cardiovascular disease
• The potential of microRNA for cardiovascular pathology
• Pulmonary hypertension
• Angiopoietins and vascular inflammation
Plus free communication oral and poster sessions on:
• Metabolic disease
• Genetics
• Cardiac biology
• Atherosclerosis
• Signal transduction/receptors
• Clinical hypertension
• Renal function
• Endothelium
• Vascular biology
• Renin-angiotensin system
|
|
|
 |
|
Magyar Nephrologiai Társaság |
|
XVIII DANUBE SYMPOSIUM OF NEPHROLOGY |
Rendezvény kezdete: 2006.09.27. | Rendezvény vége: 2006.09.28. |
Helyszín: Novi Sad |
A rendezvény Web oldala: http://www.nephrology-scg.com |
XVIII DANUBE SYMPOSIUM OF NEPHROLOGY (September 27-28) will be held in Novi Sad, 2006. As organizers, we did our best to distribute information to all surrounding Danube Countries but major activity was left for local representatives, Committee members of the Danube Meeting (in Hungary, it is Dr Sonkody Sandor).
Deadline for abstract was May 31 and, unfortunately, we did not get any abstract from Hungary. Needless to say how much we appreciate our Hungarian colleagues and friends and how sorry we are for not having their abstract.
Even it is very late, I would appreciate very much if you may animate your doctors who may attend the Meeting and participate with their abstracts. Please, note that they may use on line sending (www.nephrology-scg.com).
Prof. dr. Nada Dimkovic The President of Scientific Committee
Prof. dr. Slobodan Curic Congress President |
|
|
 |