Sok kényszeres betegnek most beigazolta a félelmeit a valóság
Fontos tudni, hogy a pszichiátriai ellátás nem szünetel most sem - mondja a szakember. Szóba került az is, hogy beszéljünk a koronavírusról a gyerekeknek, és az, hogy miként hat a karantén a borderline személyiségzavarra. Dr. Unoka Zsolt, PhD egyetemi docens, osztályvezető pszichiáter, pszichoterapeuta, a pszichiátriai rehabilitáció szakorvosa, kognitív viselkedésterapeuta, pszichoanalitikus, akit a járvány és a karantén pszichiátriai vonatkozásairól kérdezett az újságíró. - írja a webdoki
"- A közösségi médiát elárasztották a különböző mémek és viccek, amelyek arról szólnak, milyen jelei vannak, hogy valaki kezd „begolyózni” a bezártság hatására. Mekkora a veszélye, hogy valaki, akinek eddig nem volt semmilyen ismert pszichikai problémája, a bezártság hatására elbillen valamilyen irányba, és mik lehetnek árulkodó jelek?
- Fokozottan figyeljünk egymásra, mert ez egy fokozott stresszhelyzet. Aki hajlamos valamilyen mentális zavarra, annál a megnövekedett stressz könnyen előhozza a betegség tüneteit.
A legdrámaibb a pszichiátriában nyilván az öngyilkosság problematikája."
Teljes cikkért kattintson ide!