Ügyfélfogadás:
hétfő, kedd, csütörtök, péntek: 9-13 óráig
szerda: 12-16 óráig
Elnöki fogadóóra:
Minden hónap első szerdája 14-15 óráig. Minden esetben telefonon történt előzetes bejelentkezés alapján történik!
Általános bemutatkozás
A MESZK Bács-Kiskun Megyei Területi Szervezetnek jelenleg 5 310 tagja van. Öt alapszervezetünk van: Kecskeméten, Baján, Kiskunhalason, Kalocsán és Kiskunfélegyházán.
Az iroda a Bács-Kiskun Megyei Kórház I. emelet 120-as szobában található, ahol 2 kolléganő nyújt segítséget.
Működtetünk könyvelői tanácsadást (pl.: tanácsadás SZJA bevalláshoz, vállalkozói engedélyhez…stb.) illetve jogi tanácsadást, melyet kamarai tagjaink előre egyeztetett, időpontban vehetik igénybe valamely elérhetőségünkön. A megye kistelepüléses jellege miatt a tagok mintegy fele nem nagy intézményben dolgozik, így a városi szervezetek számára is nehezen elérhetők. A kommunikáció így velük kissé nehézkes, eddig csak címükre kiküldött levéllel tudtuk velük a kapcsolatot felvenni és informálni őket, de reményeink szerint a honlapunk ezt a problémát is megoldja, így az információáramlás naprakész lesz minden tagunkkal.
Területi szervezet legfőbb tevékenysége:Etikai bizottság:Feladatait az alapszabály igen részletesen rögzíti. A bizottságunk kiemelt feladatának tekinti a hivatásukat elkötelezetten végző szakdolgozók védelmét, és ugyanakkor elmarasztalja azokat, akik a MESZK alapszabályát, vagy az etikai kódexét megsértik. Fő feladata a hozzá benyújtott etikai tárgyú panaszok elbírálása, ajánlások megtétele és döntések meghozatala.
Számvizsgáló bizottság:A számvizsgáló bizottság jogosult és egyben köteles rendszeres időközönként megvizsgálni a területi szervezet önkormányzati, pénzügyi és gazdálkodási tevékenységét. Köteles megvizsgálni az éves költségvetési tervezetet. Állásfoglalását a küldöttgyűlés elé terjeszti.
Választási bizottság:Az aktuálisan soron következő küldöttgyűlések, jelölések, választások előkészítése, lebonyolítása. Jelölési és választási időszakra eseti bizottságokat hoz létre.
Oktatási bizottság: Döntés előkészítés az oktatás és továbbképzés területét érintő jogszabálytervezetek véleményezéséhez, tartja a kapcsolatot a képző intézetekkel, részt vesz az oktatási és továbbképzési ellenőrzések szempontjainak és módszereinek kidolgozásában illetve ajánlásokat tesz a vizsgaelnöki és szakértői névjegyzékbe történő felvételre.